دوره DBA | دوره عالی مدیریت راهبردی کسب و کار

دوره DBA ماهان ، ویژه مدیران عالی، مدیران ارشد و صاحبین کسب و کار طراحی شده‌ است و به صورت گزینش شده و VIP در عالی ترین سطح آموزش مدیریت به دفعات محدود در سال برگزار میشود. گذراندن دوره DBA به مدیران کمک می‌کند تا دانش و مهارت‌های رهبری خود را توسعه دهند و با بینشی جدید به مسائل کلان کسب و کار خود بنگرند. در طول این دوره، مدیران در کنار اساتید و مشاوران خبره فرا می‌گیرند که چگونه به چالش‌های موجود پاسخ داده و برای مسائل مطرح در سازمان خود راه حلی بیابند.

شناسنامه دوره
زبان برگزاری دوره : فارسی
شیوه برگزاری دوره : حضوری
مرکز برگزار کننده دوره : مدرسه عالی کسب و کار ماهان
نوع دوره : پاره وقت
طول دوره : 14 ماه
مرکز اعطا کننده گواهینامه :مدرسه عالی کسب و کار ماهان
تعداد ساعت کل دوره: 241 ساعت آموزش حضوری
زمان های برگزاری دوره : یک روز در هفته
مرکز اعتباردهنده : وزارت علوم ،تحقیقات و فناوری

مزایای دوره DBA دوره عالی مدیریت راهبردی کسب و کار

دوره dba ماهان

ویژگی‌های دوره DBA مدیریت عالی راهبردی کسب و کار

سرفصل های دوره آموزشی DBA

دوره عالی مدیریت راهبردی کسب و کار

سخن اساتید دوره DBA

فارغ التحصیلان گذشته دوره DBA

شروع و اختتامیه های دوره DBA

نمونه گواهینامه پایان دوره DBA

گالری تصاویر دوره DBA | دوره عالی مدیریت راهبردی کسب و کار

سوالات متداول

دوره DBA ماهان با هدف ارتقا توانمندی‌های مدیران ایرانی و تبدیل این توانمندی‌ها به مهارت با رویکرد استراتژی طراحی شده است. با حضور در این دوره علاوه بر تغییر نگرش مدیریت، مهارت های برنامه ریزی را در سطح کلان کسب خواهید کرد. این دوره از شما یک استراتژیست خبره در حوزه کسب و کار میسازد که با عارضه یابی دقیق و ترسیم مسیر، سازمان را به اهدافش می‌رساند.

این دوره با تقویت مهارت‌های اجتماعی، ارتباطی، کمک میکند از دنیای مدیریت عبور و به سطوح رهبری سازمانی نزدیک شوید.

اگر به دنبال قرارگیری در عالی ترین سطوح کسب و کار هستید و می‌خواهید دانش علمی و عملیاتی خود را هم تراز با تجربه کاری خود ارتقا دهید،

اگر انگیزه و دغذغه کاوشی عمیق در مباحث سازمانی و نگاهی استراتژیک به فرآیندها را دارید،

اگر دوست دارید استراتژیست کسب و کار خود باشید،

اگر میخواهید گستره دایره ارتباطات خود را در جهت بهره مندی از تجربیات و دانش مدیران دیگر بالا ببرید،

این دوره می‌تواند برای شما مناسب باشد

کسب مهارت تصمیم گیری و تصمیم سازی در سطوح پیشرفته

• ایجاد تفکر استراتژیک در اجرا، مدیریت و پیاده سازی استراتژی های کلان سازمانی

• نگاه 360 درجه مدیریتی، رفتن از سطح به عمق مسائل، واکاوی و تحلیل کسب و کار

اساتید دوره DBA ماهان از میان بهترین‌های حوزه کسب و کار انتخاب می‌شوند. این افراد علاوه بر دانش آکادمیک، سوابق حرفه ای منحصر به فردی در حوزه کسب و کار داشته و به عبارتی هریک، خود بیزنس من هایی موفق هستند. لیست دقیق اساتید هر دوره را می‌توانید از مشاور تحصیلی خود دریافت کرده و یا در منو بالایی سایت، قسمت درباره ما، تب اساتید را انتخاب کنید. 

دوره DBA ماهان، تنها 4 بار در سال برگزار شده و هر بار با گزینشی دقیق، 15 مدیر خبره را انتخاب میکند.

تفاوت اصلی DBA ماهان با سایر دوره های DBA موجود در همین است، که این دوره کاملا VIP، با تعداد مدیران محدود و انتخاب شده برگزار میشود.

شیوه آموزش در دوره های DBA ماهان به صورت کارگاهی و با متد Case Study دانشگاه هاروارد است.

فرم دریافت مشاوره و پذیرش دوره

دوره DBA چیست؟

دوره مدیریت حرفه‌ای کسب‌وکار (Doctorate of Business Administration یا DBA) دوره‌ای شناخته‌شده در تجارت و مدیریت است و اغلب، بالاترین سطح مدیریت کسب‌وکار را به اشخاص آموزش می‌دهد.
دوره‌های DBA اغلب دروس تئوری و عملی مدیریت پیشرفته را با آموزش روش‌ها و تکنیک‌های لازم در حوزه کسب‌وکار و مدیریت ترکیب می‌کنند.

دوره DBA ماهان

دوره دکترای مدیریت کسب‌وکار یا دوره DBA ماهان با بومی‌سازی محتوای روز دنیا و منطبق بر آخرین استانداردهای جهانی با همراهی اساتید، منتورها و مشاوران خبره در حوزه کسب‌وکار، ویژه مدیران عالی، مدیران ارشد و صاحبین کسب‌وکار طراحی شده است.
دانش‌پذیران این دوره به‌صورت گزینش‌شده انتخاب می‌شوند و همین مسئله به کیفیت بالای دوره‌ها منجر می‌شود. با شرکت در دوره DBA ماهان علاوه بر یادگیری دانش روز، با شبکه‌ای حرفه‌ای از مدیران و صاحبین کسب‌وکار ارتباط خواهید داشت.

طول دوره DBA ماهان

کلاس‌های دوره به‌صورت پاره‌وقت و به مدت ۱۲ الی ۱۴ ماه، به ۲ صورت حضوری و آنلاین برگزار می‌شود. تاکنون ۶۲ دوره DBA به‌صورت حضوری و ۲۳ دوره نیز به‌صورت آنلاین در ماهان برگزار شده است.

در طول دوره، سرفصل‌ها علاوه بر مباحث تئوری، به‌صورت عملی به همراه مطالعات موردی (Case Study) و کارگاه‌های حل تمرین به دانش‌پذیران ارائه خواهد شد.

مزایای دوره DBA ماهان

با نگاهی به مزایای دوره DBA ماهان به این نکته پی خواهید برد که این دوره یکی از منحصربه‌فردترین دوره‌های DBA در ایران است.

از مزایای دوره DBA ماهان می‌توان به بومی‌سازی محتوای روز دنیا برای مدیران و کسب‌وکارهای ایرانی، حضور منتورها و مشاوران خبره در ارائه پروژه پایانی، قرارگیری در شبکه تجاری منحصر‌به‌فرد و ارتباط با مدیران ارشد کسب‌وکارها اشاره کرد.

حضور در کارگاه‌های عملی با محوریت ارتقا مهارت‌های مدیریتی، عضویت در باشگاه کسب‌وکار ماهان و دعوت به رویدادهای مختلف، امکان دریافت گواهینامه مورد تایید سازمان فنی‌وحرفه‌ای و سازمان کار جهانی (ILO) از دیگر مزایای این دوره هستند.

دانش‌پذیران برای شرکت در دوره DBA ماهان باید از مراحل گزینش مختلفی عبور كنند. متقاضیان برای شرکت در این دوره باید سطح تجربه مدیریتی داشته باشند و فرایند مصاحبه را نیز با موفقیت پشت سر گذارند و نیاز است تا از مدیران میانی، مدیران عالی یا صاحبین کسب‌وکار باشند.

به‌همین دلیل، کلاس‌های این دوره در سطح بسیار بالایی خواهند بود.

هزینه دوره DBA ماهان

هزینه دوره، یکی دیگر از مواردی است که علاقه‌مندان هنگام انتخاب به آن توجه می‌کنند؛ با این حال، باید به این نکته توجه داشت که هزینه دوره DBA با توجه عوامل مختلفی مشخص می‌شود که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره شده است:

  • ساعات دوره
  • اعتبار مرکز 
  • تخصص، دانش و تجربه اساتید
  • کیفیت برگزاری دوره
  • فرصت‌های شبکه‌سازی

باید در نظر داشت که با توجه مزیت‌های زیادی که دوره DBA ماهان در اختیار شما قرار می‌دهد، شرکت این در دوره می‌تواند سرمایه‌گذاری برای تمام عمر باشد و مسیر مدیریتی شما را تغییر دهد.

دوره DBA آنلاین بهتر است یا دوره حضوری؟

دوره حضوری و آنلاین DBA ماهان از نظر اغلب شرایط با یکدیگر مشابه هستند و تمامی ویژگی‌ها و مزایای دوره‌های آنلاین و حضوری یکسان است.

اگر مدیر یا صاحب کسب‌وکاری هستید که نمی‌توانید به‌صورت حضوری در کلاس‌ها شرکت کنید، می‌توانید با ثبت نام در دوره آنلاین DBA ماهان، می‌توانید علاوه بر فراگیری دروس، به امور تجاری خود نیز بپردازید.

با این حال، یکی از مزایای مهمی که دوره DBA ماهان در اختیار شما قرار می‌دهد این است که به‌صورت پاره وقت برگزار می‌شود تا دانش‌پذیران بتوانند با شرایط کاری فشرده نیز در آن حضور پیدا كنند.

بهترین دوره DBA در ایران

به‌طور قطع نمی‌توان یک دوره را بهترین دوره DBA در ایران معرفی کرد و انتخاب بهترین، همیشه به نیازهای اصلی افراد بستگی دارد.

به‌عنوان مثال، شبکه‌سازی برای برخی مدیران از اهمیت بالاتری برخوردار است. برخی دیگر، به‌دنبال فراگیری دانش از بهترین اساتید حوزه کسب‌وکار هستند.

اگر موارد بالا از اولویت‌های شما محسوب می‌شود، دوره DBA ماهان می‌تواند بهترین انتخاب برای شما باشد.

علاوه بر این، با شرکت در این دوره می‌توانید به‌عنوان یکی از اعضای باشگاه ۱۳ هزار نفری کسب‌وکار ماهان، امکان حضور در رویدادهایی که با حضور کارآفرینان شناخته‌شده و مدیران مطرح در حوزه کسب‌وکار برگزار می‌شود نیز داشته باشید.

علاوه بر این، می‌توانید با عضویت در این باشگاه، به شبکه‌سازی با تمامی دانش‌پذیران و فارغ‌التحصیلان دوره‌های ماهان بپردازید.

شرایط پذیرش دوره DBA ماهان

دانش‌پذیران برای شرکت در دوره DBA ماهان باید حداقل دارای مدرک کارشناسی ارشد باشند یا گواهینامه MBA خود را از ماهان اخذ کرده باشند. البته مدرک تحصیلی به‌تنهایی کافی نیست و نیاز است تا افراد از مرحله آزمون و ارزیابی نیز عبور كنند و تجربه مدیریتی داشته باشند.

همین مسئله سبب می‌شود تا دانش‌پذیرانی که در دوره شرکت می‌کنند، مدیرانی با تجربه باشند.

کاربرد دوره DBA ماهان

شعار دوره DBA ماهان این است:

«وقت است عاملان تغییر، خود به تغییر بیاندیشند.»

شما با شرکت در این دوره با فراگیری دانش روز دنیا، می‌توانید چالش‌های به‌وجود آمده در سازمان خود را بهتر مدیریت کنید. همچنین تمامی سرفصل‌ها در قالب کارگاه‌های عملی نیز تدریس می‌شود تا بتوانید مهارت‌های مدیریتی آموخته‌شده را به‌صورت کاملا کاربردی، اجرا کنید.

اثر دوره DBA ماهان در این است که به شما کمک می‌کند تا مهارت‌های مدیریتی خود را ارتقا دهید و در کسب‌وکار خود موفق شوید.

تاثیر دوره‌‎های ماهان بر آینده شغلی فارغ‌التحصیلان

طبق تحقیقات بیش از ۴۱% از فارغ‌التحصیلان دوره‌های ماهان، پس از اتمام دوره خود توسعۀ شغلی را تجربه کرده‌اند.

طبق همین تحقیقات، بیش از ۹% از جامعه ۱۳ هزار نفری دانش‌پذیران ماهان، بعد از دوره خود ارتقای شغلی گرفته‌اند و ۱۲% از آن‌ها موفق به گسترش شبکه ارتباطی حرفه‌ای خود در طول تحصیل شده‌اند.

لازم به ذکر است که بیش از ۶۹% از این جامعه آماری را مدیران عامل، مدیران ارشد و اعضای هیئت مدیره تشکیل می‌دهند.

شرایط دریافت گواهینامه DBA ماهان

دانش‌پذیران دوره DBA باید به‌صورت فعال در کلاس‌های آموزشی و حل تمرین حضور داشته باشند. همچین، باید حداقل ۷۵٪ از کلاس‌ها شرکت كنند تا واجد شرایط دریافت گواهینامه باشند.

علاوه بر این، برای دریافت گواهینامه پایان دوره، نیاز است تا دانش‌پذیران تمرین‌های خود را ارائه داده باشند. در نهایت پس از ارائه Workbook و تایید پروژه نهایی، با داشتن نمره نهایی بالاتر از ۱۲، گواهینامه DBA به آن‌ها اعطا خواهد شد.