دوره DBA مارکتینگ

نوع دوره

پاره وقت

کد دوره

دوره 63

وضعیت دوره

شروع ثبت نام

دورۀ بازاریابی رفتاری مدیریت عالی کسب‌وکار برای دانشجویانی در نظر گرفته شده است که به‌دنبال تعمیق دانش خود در رابطه با جنبه‌های تأثیرگذار بر رفتار مصرف‌کننده و هم‌چنین، نظریه‌ها و روش‌های تحلیل پیشرفتۀ بازار مصرف‌کننده هستند.

مباحث این دوره بر تجزیه‌وتحلیل پیشرفتۀ بازار و توسعۀ مهارت‌های تصمیم‌گیری متمرکز است. رفتار مصرف‌کننده از منظر بازاریابی بررسی می‌شود. دانشجویان با انواع مدل‌های رفتاری مصرف‌کننده در تصمیم‌گیری آشنا می‌شوند. این دوره به چگونگی پردازش اطلاعات، فرآیند ترجیح‌ و تصمیم‌گیری‌ توسط مصرف‌کنندگان می‌پردازد. علاوه‌بر آن، به‌طور مفصل به بررسی نحوۀ استفادۀ مدیران از روش‌های مختلف بازاریابی می‌پردازد.

این دوره برای آن دسته از مدیران ارشد و هم‌چنین کارشناسان و مدیران بخش‌های بازاریابی، تبلیغات و روابط عمومی مناسب است که به دنبال توسعۀ دانش و مهارت‌های خود در زمینه‌ی بازاریابی رفتاری و دستیابی به نتایج بهتر در کار بازاریابی و برندینگ هستند.

توضیح رفتار بازار
مدیریت بازاریابی
پیش‌بینی رفتار مصرف کننده
تجزیه‌وتحلیل راهبردهای بازاریابی
بالاترین سطح تحصیلات مدیریتی
مزایای گذراندن این دوره

این دوره از علوم اجتماعی مختلفی چون روان‌شناسی، جامعه‌شناسی و انسان‌شناسی، برای توضیح رفتار بازار بهره گرفته است. این دوره چگونگی استفاده از روش‌های بازاریابی برای تأثیرگذاری بر رفتار مصرف‌کننده و استفاده از آن‌ها در تصمیمات مدیریت بازاریابی را شرح می‌دهد. این دوره بر چالش‌های راهبردی پیش روی شرکت‌ها در فضای جهانی‌شده‌ تأکید می‌کند. دانشجویان اطلاعاتی درباره‌ی تأثیر زمینۀ کسب‌وکار بر انتخاب و اجرای راهبردهای مختلف بازاریابی کسب می‌کنند. آنان پس از گذراندن دوره قادر به تجزیه‌وتحلیل راهبردهای بازاریابی، طراحی برنامه‌های راهبردی منابع برای دستیابی به بازاریابی کارآمد و سپس، پیشنهاد اقدامات مناسب در مواجهه با چالش‌هایی خواهند بود که سازمان‌ها در رابطه با راهبردهای بازاریابی با آن‌ها مواجه می‌شوند. پس از اتمام موفقیت‌آمیز دورۀ عالی مدیریت کسب‌وکار، عنوان معتبر حرفه‌ای DBA را دریافت می‌کنید که بالاترین سطح تحصیلات مدیریتی محسوب می‌شود.

مشخصات دوره
وضعیت دوره

در حال ثبت نام

ظرفیت دوره

18 نفر

طول دوره

200 ساعت

شیوه برگزاری

حضوری

سرفصل های دوره

همه‌ی آموزش‌ها کاملاً به‌صورت حضوری ارائه می‌شوند و به این ترتیب، می‌توانید با ارتباط گرفتن با مدیران دیگر و اساتید به شبکه‌ای از افراد حرفه‌ای متصل شوید. برای گذراندن کل این دوره، لازم است که یک سال در فضای اندیشۀ تحلیلی و تفکر راهبردی قرار بگیرید. سعی‌مان بر این است که با فراهم آوردن مباحث کاملاً کاربردی و عملیاتی مبتنی بر موارد مطالعاتی واقعی، نیازهای مدیران پرمشغله را برآورده سازیم که نمی‌خواهند وقت خود را صرف شنیدن مباحث تئوری و کتابخانه‌ای کنند.  

هر دانشجو پس از پذیرش در دورۀ تحصیلی، به بخش دانشجویی دسترسی پیدا خواهد کرد. دانشجویان در بخش دانشجویی سیستم تحصیلی به تمام اطلاعات و محتواهای آموزشی لازم دسترسی خواهند داشت. در طی دوره، دانشجویان می‌توانند از طریق سامانه آموزشی ماهان به اطلاعات و منابع لازم دسترسی یافته و برای نوشتن موارد مطالعاتی خود به اساتید منتور مراجعه کنند. دانشجویان باید برای تکمیل دوره عالی مدیریت کسب‌وکار، در مجموع 8 درس اصلی، 4 سمینار و یک دوره کیس‌نویسی را بگذرانند.

پیش از آغاز دوره آنان موظف هستند که به سؤالات آزمون پاسخ دهند. آنان همچنین باید برای هر موضوع ارائه‌شده در دوره که توسط مدرسان طبقه‌بندی می‌شود، سمینار یا کیسی مرتبط ارائه دهند. پس از گذراندن تمام دروس، رساله‌ای بر عهدۀ شما قرار داده می‌شود و دوره با ارائۀ رسالۀ نهایی به پایان می‌رسد. پس از آن برایتان گواهی صادر می‌شود و عنوان حرفه‌ای دریافت می‌کنید.

توضیح موضوعات دوره

این دوره به دانشجویان نشان می‌دهد چگونه هویت برند، ادراکات، یادگیری، حافظه، شخصیت و دیدگاه‌ها بر رفتار مصرف‌کننده تأثیرگذارند، الگوی مصرف چگونه در طی چرخۀ زندگی فرد تغییر می‌کند و تفاوت‌های فرهنگی و خرده‌فرهنگی چه تأثیری بر مصرف‌کنندگان دارند. دورۀ بازاریابی رفتاری مدیریت عالی کسب‌وکار دری به دنیای رفتار مصرف‌کننده است.

فرم دریافت مشاوره و پذیرش دوره