سازمان‌ها مدیر می‌خواهند نه فارغ‌التحصیل MBA

فارغ التحصیلی از رشته مدیریت به معنای مدیر شدن نیست، سازمان ‌ها به مدیرانی هوشمند و مبتکر نیاز دارند که علاوه بر تحصیلات آکادمیک از تجربه عملی و کاربردی کافی هم برخوردار باشند. اگر اخذ مدرک به تنهایی کافی بود، بازار کار پر از مدیران کارآمد شده بود و سازمان‌ ها به این اندازه در پی یافتن افرادی نبودند که رهبری و هدایت روند امور را به درستی برعهده گیرند. مهارت رهبری و مدیریت نیاز به آموختن اصول و گذراندن دوره‌ها و آموزش‌های کارگاهی و مطالعات موردی (Case Study) دارد.

هر سازمانی با توجه به زمینه فعالیت و تخصص خود برای رشد و پیشرفت بیشتر، به مدیرانی نیاز دارد که مهارت‌های لازم را کسب کرده باشند. مدیریت آزمون و خطا نیست، بلکه هدایت و بهره برداری درست از منابع یک سازمان برای تحقق اهداف به صورت بهینه و کاراست. قرارگیری در موقعیت‌های مختلف و کسب و تجربه در کنار آموزش‌های دقیق و کاربردی باعث پرورش توانایی خاصی در مدیران می‌شود که در هر شرایط و موقعیتی آماده رهبری و هدایت اعضای سازمان به سوی اهداف و چشم اندازها هستند.

اگر برای آموزش‌های مدیریت برنامه‌ریزی و نیازسنجی کافی انجام شده باشد، و مهارت و دانش مفید و مطابق با جریان بازار کسب و کار و روند پیشرفت تکنولوژی به شکل دوره های مفید و موثر به دانش پذیران ارائه شود، می‌توان در هر سازمانی فرایندهای روشن و رو به رشد و پویا داشت.

بهترین حالت مهارت آموزی و دانش پذیری وقتی ممکن می‌شود که در تدوین دروس، دوره‌ های کاملا مهارت محور و برنامه ریزی شده از تجارب استادان و مدیران برتر هر حوزه کسب و کار، استفاده شده باشد. دوره های زمان بر و پرهزینه‌ای که پر از آموزش‌های تئوری و غیر میدانی باشد، هیچ گاه جایگزین یک دوره اصولی و کاربردی نیست و از هیچ فرد با استعدادی یک مدیر مدبر نمی سازد.

مدرسه عالی کسب و کار ماهان بر اساس استانداردهای جهانی و منطبق با فضای کسب و کار امروز و نیاز مدیران دوره‌های تخصصی و کاربردی MBA را بر پایه آموزش‌های کارگاهی و مطالعات موردی برگزار می کند تا در آینده شاهد رشد و بهینه سازی بیشتر دانش مدیریت و مدیران موفق تر باشیم.

مهارت آموزی به جای مدرک گرایی

بهترین فارغ التحصیلان بزرگترین دانشگاه های دنیا هم در صورتی که مهارت های کافی را نیاموخته باشند، هیچ گاه تبدیل به بهترین و موفق‌ترین مدیران نمی شوند. یادگیری؛ فرایندی پویا، چند وجهی و کاربردیست. مدرک، تضمین کننده و جایگزین مهارت هم نیست. مهارت آموزی فرایندی زمان بر است که باید انرژی زیادی صرف کسب مهارت شود و مهارت های درست آموخته شود.

از سوی دیگر فضای دنیای کسب و کار با محیط آموزشی یکسان نیست و هر روز در آن چالش های بزرگ و جدیدی مطرح می شود.

تمامی افرادی که در بازار کسب و کار فعالیت می کنند مدرک متناسب با تخصص خود را ندارند بلکه با مهارت آموزی و پرورش استعداد خود، گام به گام پیشرفت می کنند. در بازار کار، هر روز مشکل جدیدی پدیدار می شود که یافتن راه حل برای آن به ابزار مهارتی نیاز دارد و کسانی که صرفا با شرکت در دوره‌های تئوری و به خاطر سپردن دروس و کسب نمره قبولی، موفق به اخذ مدرک شده اند توانمندی لازم در حل این مشکلات را ندارند. در واقع مدرک گرایی آفت کسب و کارهاست چون موفقیت هر کسب و کاری مستلزم تلاش و کوشش و استفاده هوشمندانه و عملی از دانش مدیریت است نه حاصل ضرب مدرک در نمره یا معدل مدیران.

مدرسه عالی کسب و کار ماهان با استفاده از دانش روز و تجربه و مهارت افراد پیشرو در MBA، دوره های مهارت آموزی ویژه ای را برای مدیران فعلی و آینده کسب و کارهای مختلف تدارک دیده است که دانش پذیران در پایان هر دوره می آموزند که چطور با چالش های مدیریتی مواجه شوند و مسیر پیشرفت هموارتر و کوتاه تری را در کسب و کار خود خواهند داشت. دوره های آموزشی مدرسه عالی کسب و کار ماهان به صورت کارگاهی و مطالعات موردی و کاملا تخصصی و کاربردی هستند که حاصل نیاز سنجی و برنامه ریزی درست و بهینه شده متخصصان کسب و کارهاست. این دوره های آموزشی کاملا هدفمند و تخصصی طراحی شده اند تا بیشترین تاثیر را بر شرکت کنندگان داشته باشند.

تغییر نگرش مدیریت

دنیای کسب و کار همیشه در حال تغییر و پویایی است. این تداوم و حرکت باید در دانش مدیریت چنین دنیایی حاکم باشد. هر زمینه کسب و کار در هر منطقه جغرافیایی یا دوره زمانی دارای ویژگی ها و فاکتورهای اثرگذار متفاوتی است که برای مدیریت آن، علاوه بر نوآوری باید از استراتژی موثر در آن وضعیت استفاده کرد. به طبع تغییرات فضای کسب و کار، نیروی کار هم در حال تغییر و تخصصی تر عمل کردن است. نیروی کار خلاق و با انگیزه در یک سیستم مدیریتی خشک و سنتی قادر به ادامه کار نیست. در این وضعیت مدیریت منابع انسانی اهمیت ویژه ای می یابد. در حال حاضر با توجه به وضعیت فعلی مدیران و سبک مدیریتی در کشورمان نیاز به یک انقلاب بزرگ در این عرصه داریم. مدرک گرایی از یک سو و ناکارآمدی و بی تجربگی فارغ التحصیلان از سوی دیگر موجب تضعیف مهارت های مدیریتی و در نتیجه کاهش بهره وری کسب و کارهای مختلف شده است.

برای بهبود شرایط باید نگرش متفاوتی نسبت به مقوله مدیریت به وجود آید و مدیرانی با مهارت های رهبری در کنار کارمندان و در نقش یک همکار ظاهر شوند، نه به صورت یک کارفرما که دغدغه های فکری و کاری کارمندانش را درک نمی کند. مهارت های رهبری، مدیریت استراتژیک، سبک های مختلف مدیریتی،  فرهنگ سازمانی موثر و بررسی پدیده های رفتار سازمانی، شیوه های مدیریتی مختلف و مناسب با هر کسب و کار از جمله مواردیست که در راه اصلاح نگرش مدیریتی به کمک ما می آیند. با طراحی استراتژی های صحیح و راهبری و پیاده سازی آنها در هر کسب وکاری می توان به موفقیت دست یافت.

مدرسه عالی کسب و کار ماهان با نگاه به آینده و فضای کسب و کار و تجربه اساتید و مدیران برجسته کشور دوره های کاربردی و مهارت محور بین المللی را برای مدیران و دانش پذیران برگزار می نماید، که در آن از بهترین شیوه های آموزش استفاده می کند. تعلل جایز نیست، وقت تغییر است.  هر کسی زودتر نیاز به این تغییر را بپذیرد و برای آن اقدام کند زودتر به موفقیت دست می یابد.