معرفی کلینیک پژوهش

 سالها تجربه در تشکیل شبکه‌های تخصصی مدیریتی، تعامل با هزاران متخصص در حوزه کسب و کار، و آموزش هزاران فرد موفق در صنایع مختلف، ماهان را به یک قطب بزرگ علم محور، کاربرد گرا و نوآوری مبنا در اکوسیستم کسب و کار ایران بدل کرده است. کلینیک پژوهش به عنوان عصاره علم و عمل ماهان، آماده خدمت‌رسانی به  همه کسب و کارها است.

رسالت

ما در کلینیک پژوهش ماهان بر آنیم تا با تکیه بر توان و تخصص سرمایه‌های انسانی‌مان، به عارضه‌یابی، توسعه و تحقق اهداف و رویای کسب و کارها در 5 حوزه بازاریابی، مدیریت استراتژیک، سرمایه‌گذاری، مدیریت سرمایه انسانی و آینده پژوهی شرکتی بپردازیم.

کلینیک پژوهش کسب و کار
کلینیک پژوهش کسب و کار

داستان شکل گیری

سکانس اول

توانی برایش نمانده بود.
خسته بود، خسته از بی مهری‌ها، خسته از دویدن‌ها و نرسیدن‌ها، خسته از درجا زدن‌ها، خسته از رویاهایی که هر لحظه از او دورتر می‌شدند. نگاهش را به نقطه‌ای نامعلوم در دوردست‌ها دوخت. نمیدانست مشکلش دقیقا چیست که هرچه می‌کند، فقط ضرر است و ضرر. از طرفی تاب و توان گام برداشتن در ادامه مسیر را نداشت و از طرف دیگر، چهره نگران 300 کارمندی که سفره خانواده‌شان را دوخته بودند به سفره شرکتش، لحظه‌ای از نظرش دور نمی‌شد.
ناگهان به صورت محو یادش آمد که قبل‌ها در همایشی بزرگ در حوزه مدیریت کسب و کارهای موفق شرکت کرده و در حاشیه مراسم، چند کلامی با جناب هادی سیاری از کارآفرینان بزرگ کشور هم‌صحبت شده بود. کم‌کم همه چیز در ذهنش پر رنگ شدند: همایش، موفقیت، کسب و کار و…ماهان. هنوز هم بعد از ماه‌ها، حس و حال بی نظیری که بعد از آن همایش و صحبتهای امیدبخش جناب سیاری تجربه کرده بود، درخشش را به چشمانش هدیه می‌کرد.
لبخندی مملو از امید و آرامش به لبانش نشست و جمله آخر جناب سیاری را بارها در ذهنش مرور کرد:
(اگر در جستجوی عشق و صلح باشی، موفقیت مادی کمترین هدیه پروردگار برای توست. هر وقت احساس کردی نیاز به کمک در کسب و کارت داری، بدون لحظه‌ای درنگ با من تماس بگیر…).
انگار خونی تازه در رگهایش جاری شد؛ نا امیدی را از قبلش زدود و تلفن را برداشت…

سکانس دوم

باورش نمی‌شد که دقیقا یکسال قبل پشت همین میز در شرکتش نشسته بود و خود را ناامید ترین انسان دنیا میدانست. طی همین یکسال، با کمک متخصصین ماهانی، تحولی عظیم در زیرساخت‌های بازاریابی و استراتژیک کسب و کار و سازمانش به وجود آورد. سودآوری شرکتش 2.5 برابر شد و 40 نفر دیگر نیز سفره خانواده‌شان را با سفره شرکت گره زدند. لبخند کارمندانش، رنگین کمانی شده بود در آسمان قلبش. دیگر به این جمله ایمان آورده بود:

اگر در جستجوی عشق و صلح باشی، موفقیت مادی کمترین هدیه پروردگار برای توست..

سکانس سوم

نگریستن به زندگی افراد زیادی که با تلخی شکست در کسب و کارهایشان به ماهان مراجعه کرده و با کمک‌های بی دریغ متخصصین، شیرینی تحقق رویاهایشان را تجربه کرده بودند جناب هادی سیاری را بر آن داشت تا با راه‌اندازی کلینیک پژوهش، به ترکیب علم و عمل پرداخته و موفقیت را به کسب و کارهای کشور تزریق کند. لبخند رضایت صاحبان کسب و کارها، مهر تاییدی است بر ارتباط میان عشق و موفقیت که از ارزشهای بنیادین کلینیک پژوهش است.