خدمات تحقیق و توسعه

 

تحقیق و توسعه شامل فعالیت‌هایی است که شرکت‌ها برای توسعه و نوآوری در محصولات، خدمات، فرآیندها، برنامه‌ها و در نهایت، تحقق آینده رویایی خود انجام می‌دهند. تحقیق و توسعه به یک شرکت اجازه می‌دهد تا با تامین خواسته‌ها یا نیازهای جدید در بازار، و البته توسعه زیرساخت‌ها از رقبای خود پیشی بگیرد.

تیم حرفه‌ای و متخصص کلینیک پژوهش با بهره‌گیری از بهترین و مجرب‌ترین متخصصان، شما را در راستای فتح قله‌های موفقیت و آرزوهایتان همراهی می‌کند. کلینیک پژوهش ماهان، در 5 حوزه زیر به ارائه خدمات تحقیق و توسعه به کسب و کارها و سازمان‌ها می‌پردازد.

کلینیک پژوهش کسب و کار

بازاریابی

خدمات تحقیق و توسعه بازاریابی، در دو حوزه برندسازی و تحقیقات بازاریابی ارائه می‌گردد.

برندسازی

برندسازی در دنیای کسب و کار امروز دارای اهمیت بسیاری است، زیرا نه تنها چیزی است که تأثیر به یاد ماندنی را در مصرف‌کنندگان ایجاد می کند، بلکه به مشتریان شما اجازه می‌دهد تا بدانند از شرکت شما چه انتظاری دارند. این راهی است برای متمایز کردن خود از رقبا و روشن کردن آنچه ارائه می‌دهید که شما را انتخاب بهتری می‌کند. برند شما به گونه‌ای باید ساخته شود که نشان دهنده شخصیت واقعی شما به عنوان یک کسب و کار باشد، و اینکه چگونه می خواهید درک شوید. کلینیک پژوهش ماهان شما را در همه مراحل طراحی و ساخت هویت برند، ارائه و معرفی برند در بازار، ارزیابی و سنجش ارزش برند از دیدگاه مشتری و تحلیل و اصلاح هویتی برند همراهی می‌کند.

تحقیقات بازاریابی

تحقیقات بازاریابی به فرآیندی اشاره دارد که از طریق آن یک سازمان، اطلاعاتی را در مورد مشتری ایده‌آل و بازار بزرگتر خود جمع آوری می‌کند تا بتواند مبنایی برای طراحی استراتژی های بازاریابی اثربخش گردند. این تحقیق ممکن است شامل جمع‌آوری داده‌ها از مشتریان فعلی یا سابق، مصرف کنندگان در بازار هدف شما یا حتی فعالیت‌های بازاریابی رقبا باشد. تحقیقات بازاریابی با دادن اطلاعاتی ارزشمندی در مورد آنچه که مشتریان می گویند، دوست دارند و چه چیزهایی را دوست ندارند و آنچه می گویند می خواهند به آن کمک می کند. این بینش‌ها به دو شکل کمی و کیفی می‌آیند و می‌توانند نقش بزرگی در توانمندسازی تصمیم‌گیری کسب‌وکار ایفا کنند. کلینیک پژوهش ماهان شما را در شناخت بهتر بازار، رقبا و مشتریان و همچنین طراحی استراتژی‌های بازاریابی مناسب برای توسعه کسب و کارتان، همراهی می‌کند.

مدیریت استراتژیک

مدیریت استراتژیک عبارت است از برنامه‌ریزی، نظارت، تجزیه و تحلیل و ارزیابی مستمر تمامی نیازهای یک سازمان برای دستیابی به اهداف و مقاصد خود. تغییرات در محیط‌های کسب‌وکار، سازمان‌ها را ملزم می‌کند تا استراتژی‌های موفقیت خود را به طور مداوم ارزیابی کنند. به طور کلی مدیریت استراتژیک دارای مزایای مالی و غیر مالی فراوانی است. فرآیند مدیریت استراتژیک به سازمان و رهبری آن کمک می کند تا در مورد وجود آینده خود فکر کرده و برای آن برنامه‌ریزی کند.

کلینیک پژوهش ماهان، موفقیت شما در طراحی، اجرا و کنترل استراتژی‌های اثربخش و متحول کننده کسب و کارتان را تضمین می‌کند. تیم مدیریت استراتژیک کلینیک، از قوی ترین متخصصین حوزه استراتژی در ایران تشکیل شده است که همانند یک پزشک ماهر، به تحلیل و تجویز بهترین استراتژی‌ها برای شما میپردازند.

سرمایه‌گذاری

قطعا برایتان پیش آمده که فرصت‌های سرمایه‌گذاری مختلف به شما پیشنهاد شده باشند و یا اینکه خودتان به جستجوی چنین فرصت‌هایی باشید. حتی ممکن است به فکر پیشنهاد یک فرصت سرمایه‌گذاری به دیگران باشد. در چنین مواردی نیاز است تا این فرصتها که معمولا در قالب پروژه‌ها و یا کسب و کارهای جدید هستند، با دقت فراوان و بررسی تمام ابعاد زمانی، اقتصادی و فنی مورد ارریابی قرار بگیرند.

کلینیک پژوهش ماهان، در دو حوزه طرح کسب و کار (Business Plan) و گزارشات امکان‌سنجی (Feasibility Studies) به ارائه خدمات به کسب و کارها و سازمان‌های مختلف می‌پردازد.

محاسبات سود و زیان پروژه‌ها و ایده‌های خود را به ماهان بسپارید تا لذت واقعی بقای پایدار در اکوسیستم کسب و کار را احساس کنید.

مدیریت سرمایه انسانی

مدیریت و تعامل با سرمایه‌های انسانی، از جذب و استخدام گرفته تا حفظ و نگاهداشت و توانمندسازی آنها، از جمله چالش‌های گریبانگیر سازمان‌ها و کسب و کارهای امروزی است. اینکه یک شرکت بتواند نیروهای انسانی توانمند و مستعد را جذب کند و با طراحی و پیاده‌سازی استراتژی‌های سرمایه انسانی اثربخش، سبب توسعه توانمندی‌ها آنها و وفاداری‌شان به سازمان گردد، گوی پیروزی را از رقبای خود خواهد ربود.

کلینیک پژوهشی ماهان، با توجه به درخواست و نیازتان، اقدام به تحلیل و بررسی فرآیندهای مدیریت سرمایه انسانی در سازمان شما نموده و برای بهبود زیرساخت انسانی سازمان، استراتژی‌های دگردیسی و تحول را طراحی و اجرایی می‌نماید.

آینده پژوهی شرکتی

هنوز هم شرکتهای مختلف فارغ از سابقه و اندازه‌شان، از فقدان چارچوبی برای مواجهه با شرایط اقتصادی آتی و همچنین اطمینان از همه تغییرات خارجی مرتبط و ارائه پاسخ‌های مناسب رنج می‌برند. آینده پژوهشی قابلیت‌های آینده‌نگاری شرکتی و توانایی شرکت‌ها و سازمان‌ها را برای استفاده موفقیت‌آمیز از فعالیت‌های آینده‌نگاری توسعه می‌دهد.

آینده نگری شرکتی برای شناسایی، مشاهده و تفسیر عواملی که سبب ایجاد تغییرات در محیط و شرکت میشوند، مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین ابزار مناسبی است برای تعیین پیامدهای مختلف تغییرات برای شرکت و هدف‌گیری واکنش‌های مناسب نسبت به آنها. آینده نگری شرکتی شامل ذینفعان متعدد می‌شود و از طریق دسترسی به منابع حیاتی برای برتری در رقابت منجر به تولید ارزش می‌گردد، شرکت را برای تغییرات آماده می کند و به آن اجازه می دهد تا در آینده مطلوب گام بردارد.

کلینیک پژوهش ماهان به عنوان اولین مرکز در ایران که به پیوند میان کسب و کارها و مفهوم بسیار حیاتی آینده‌پژوهی شرکتی می‌پردازد؛ آماده تحلیل کسب و کارتان، و ساخت آینده ای مطلوب برای شما می‌باشد

فرم درخواست مشاوره