افلیت مارکتینگ چیست و چه کاربردی دارد؟

افلیت مارکتینگ با اصطلاحات دیگری چون بازاریابی وابسته و همکاری در فروش نیز عنوان می شود که به معنای قرارگیری واسطه فروش بین تولید کننده و خریدار کالا و خدمات است. این واسطه گری هیچ تاثیری بر هزینه پرداختی از سوی خریدار ندارد. فروشنده نیز هزینه چندانی صرف تبلیغات نمی کند و تنها در صورت قطعی شدن فروش هزینه تبلیغ را پرداخت می کند. واسطه یا افلیت راهکارها و استراتژی های تخصصی و هوشمندانه ای را طراحی می کند. در این راهکارها سعی بر ورود بیشتر افراد در قیف فروش است. در برابر هر فروش موفق، درصد یا مبلغ مشخصی به عنوان دستمزد در افلیت مارکتینگ پرداخت می شود.

استراتژی هایی که در افلیت مارکتینگ به کار گرفته می شود نقش کلیدی در بالا بردن میزان دستمزد افلیت یا واسطه دارد. این استراتژی ها در راستای تبلیغ، شهرت، کسب اعتبار و حتی برندسازی تولیدکننده یا ارائه دهنده محصول تاثیر مستقیم خواهد داشت. همچنین برای افلیت نیز علاوه بر درآمد زایی کسب اعتبار می کند که در آینده به درآمد بیشتر منجر می شود.

در ادامه این مطلب پس از معرفی و شرح کامل زوایای افلیت مارکتینگ به کاربردهای آن نیز می پردازیم.

افلیت مارکتینگ چیست؟

هدف هر تولیدکننده یا کارآفرین، گسترش کسب و کار از طریق فروش و ارائه بیشتر محصولات و خدمات خود خلاصه می شود. کارآفرینان برتر و هوشمند نیز همیشه در پی یافتن راه های جدیدی هستند که در آن درآمد بیشتری به کسب و کارشان تعلق گیرد.

افلیت مارکتینگ خود گونه ای کارآفرینی به شمار می رود که در آن از کارآفرینان و صاحبان کسب و کار حمایت می شود. از سوی دیگر خریداران نیز با حضور افلیت مارکتینگ در چرخه فروش، متحمل هیچ هزینه اضافه نخواهند شد. یعنی هزینه ای که خریداران پرداخت می کنند در زمان حضور افلیت و غیبت آن هیچ تفاوتی نخواهد داشت.

افلیت مارکتینگ برای این منظور که کسب درآمد خود را تضمین و تامین کند همواره در پی افزایش فروش و بالا بردن اعتبار خود و تولید کننده کالا و خدمات است.

افلیت مارکتینگ چطور عمل می کند؟

در افلیت مارکتینگ فرایندی طراحی می شود که در آن تبلیغات برنامه ریزی شده ای از طریق کانال های موثر به سمت جامعه هدف سرازیر شود. به طرق مختلف تمام لیدها یا خریداران احتمالی را تبدیل به خریدار قطعی کرده و عملیات فروش به انجام رسد. پس از فروش، با توجه به قراردادی که بسته شده است میزان خاصی از دستمزد یا کمیسیون از سوی تولید کننده به افلیت پرداخته می شود.

به عبارت دیگر در مقابل فروش از طریق تبلیغات و کوشش های افلیت کمیسیون یا حق العملی بابت بازاریابی محصولات یا کالاها به افلیت تعلق می گیرد.

افلیت مارکتینگ مسئولیت معرفی بهتر و گسترده تر محصولات و تولیدات یک واحد تولید کننده را به نحوی فراهم می آورد که افراد بیشتری وارد قیف فروش شوند.

کاربردهای افلیت مارکتینگ چیست؟

با توجه به نیازهای گسترده ای که زندگی بشری دارد محصولات و خدمات زیادی جهت سهولت این زندگی در بازار قابل ارائه هستند. برنامه ریزی و تولید هر کدام از کالا و خدمات مورد نیاز بشر به انرژی، سرمایه و دانش ویژه ای نیازمند است. بازاریابی نیز خود از علوم مختلفی متشکل شده است. طراحی گسترش بازار و افزایش فروش، پس از اتمام مراحل تولید امریست که در افلیت مارکتینگ به صورت حرفه ای صورت می گیرد. در این فرایند، هم این شاخه از بازاریابی رشد می کند و هم درآمد سرمایه گذار و کارآفرین که برای تولید یک کالا یا خدمات تلاش زیادی داشته است با افزایش فروش به ثمر می نشیند و سریع تر وارد مرحله سود دهی می شود.

افلیت مارکتینگ به همان اندازه که در فروش کالا تاثیرگذار است در امور ارائه خدمات نیز کاربرد خواهد داشت. حتی خدمات مشاوره، آموزش، بهداشت و درمان و هر کدام از نیازهای جوامع مختلف که شامل پرداخت هزینه می شود نیز در دسته اموری قرار می گیرند که افلیت مارکتینگ به کمک آنها می آید.

چه کسب و کارهایی بهره بیشتری از افلیت مارکتینگ می برند؟

تقریبا همه کسب و کارها با افلیت مارکتینگ به درآمد بیشتری دست خواهند یافت. اما استارتاپ ها شاید بتوانند بهتر از این شرایط استفاده کنند. شروع همکاری در افلیت مارکتینگ در اغلب موارد رایگان است و تنها در شرایطی باید کمیسیون پرداخت شود که فروش صورت گیرد. پس بدون سرمایه و هزینه می توان روند فروش بیشتر را رونق بخشید و در ادامه نیز متناسب با افزایش فروش به افلیت کمیسیون پرداخت کرد. این بهترین نوع افزایش سود و درآمد زایی برای تولیدکنندگان است.

سودآوری این چنینی به کمک استراتژی های بازاریابی و افزایش فروشی که افلیت مارکتینگ ارائه می کند یکی از ایدئال ترین شرایط کسب درآمد است که به سادگی امکان پذیر می شود.

افلیت مارکتینگ در چه زمینه های تولیدی قابل اجراست؟

در حال حاضر و با توجه به توسعه بازاریابی روز دنیا، افلیت مارکتینگ در دنیای دیجیتال قدرت بسیار زیادی دارد. بسترهای سوشال مدیا، بلاگ، وب سایت یا پادکست ها و هر آنچه بر روی صفحات مانیتور یا تلفن همراه افراد به نمایش در می آید می تواند تبدیل به یک کانال قدرتمند برای ساخت و اجرای یکی از روش های افلیت مارکتینگ شود.

شیوه های بازاریابی همچنان سنتی قابل اجرا هستند. همچنان می توان به کمک ایمیل، کلیپ تصویری و ترفندهای مختلف، فروش محصولات را از حد معمول خود بیشتر کرد. اما روند تکامل آنها به این صورت است که نهایتا همگی منتهی به یکی از پلت فرم های دنیای دیجیتال می شوند که در آن خریدار از طریق یک لینک به سوی خرید کالا یا محصول هدایت می شود. هر روش افلیت مارکتینگ نیاز به تعیین استراتژی مناسب و ارزیابی های درست و به موقع دارد.

افزایش فروش در این شیوه بازاریابی به تولید کننده، تبلیغ کننده و خریدار، سود می رساند و هیچ کدام از آنها را به خاطر حضور در چرخه فروش متضرر نمی کند. این نوع بازاریابی بسیار ایدئال است.

مراحل افلیت مارکتینگ به اختصار به صورت زیر است:

1. لینک فروش توسط افلیت یا واسطه در یکی از بسترهای مختلف (وب سایت، بلاگ، سوشال مدیا و…) جایگذاری می شود.

2. خریدار بر روی لینک کلیک می کند.

3. خرید انجام می شود.

4. یک سابقه فروش ثبت می شود.

5. فروشنده صحت فروش را تایید می کند.

6. کمیسیون به واسطه یا افلیت پرداخت می شود.

نحوه و میزان و شکل پرداخت کمیسیون با توافق طرفین در قالب تنظیم مفاد قرارداد در ابتدای همکاری، مشخص می شود.

انواع افلیت مارکتینگ رایج در بازار فعلی کدامند؟

افلیت مارکتینگ به زبان ساده یعنی افزایش فروش به واسطه تبلیغات یا بازاریابی. راهکاری که موجب افزایش فروش می شود در بستر دیجیتال یک لینک به فروشگاه یا لینک مستقیم فروش محصول خواهد بود. این لینک در صفحاتی از وب گذاشته می شود که خریداران احتمالی از آن بازدید می کنند. این صفحات که مخاطبان بسیاری دارند متعلق به واسطه ای هستند که افلیت مارکتینگ را انجام می دهد. این واسطه ممکن است سه حالت زیر را داشته باشد:

1. با محصول به طور مستقیم هیچ ارتباطی نداشته باشد:

تبلیغ کننده و معرف کالا یا خدمت هیچ ارتباط موضوعی و تخصصی با آن ندارد و صرفا یک بستر تبلیغاتی پر مخاطب است. این افلیت مارکتینگ بیشتر به صورت پرداخت کمیسیون بر مبنای کلیک خواهد بود. نتیجه تبلیغات کلیکی چندان قابل اعتماد نیست و امکان تقلب در آن زیاد است. به همین خاطر باید راهکارهای هوشمندانه تری برای تضمین تکمیل فرایند فروش از سوی واسطه تدارک دیده شود. همچنین تولیدکنندگان نیز در پرداخت هزینه شرایط سخت گیرانه تری را در نظر می گیرند.

اما زمانی که فروش به این طریق انجام شود افلیت مارکتینگ راحت ترین راه را در مسیر کسب درآمد طی کرده است چون تنها در ازای اعتبار صفحه یا بستری که لینک در آن قرار گرفته، کسب درآمد شده است. در این حالت هیچ زحمتی جز مهیا کردن یک کانال فروش کشیده نمی شود. این نوع افلیت مارکتینگ یک کسب و کار محسوب نمی شود و صرفا یک راه ایجاد درآمد است.

2. به واسطه شهرت و اعتبار خود محصول را تبلیغ کند:

صفحات و بلاگ هایی که به درجه ای از اعتبار و شهرت برسند از این شیوه در افلیت مارکتینگ استفاده می کنند. کالا یا خدمت توسط صاحبان این صفحات به مخاطبانشان معرفی و توصیه می شود. جذب مخاطب همیشه نیاز به کوشش و تلاش زیادی دارد. در صورتی که توصیه نادرستی به مخاطبان صورت گیرد و اعتبار صاحب صفحه کاسته شود، عواقب نامطلوبی به دنبال خواهد داشت. از همین روی این نوع افلیت مارکتینگ برای واسطه ریسک فراوانی دارد و از حساسیت بالایی برخوردار است.

3. با محصول آشنایی و ارتباط مستقیم داشته باشد:

بهترین شیوه ارائه کالا یا خدمات به کمک این حالت از افلیت مارکتینگ است. تبلیغ کننده آشنایی کامل با کالا یا خدمت دارد. بر آنچه تبلیغ می کند باور دارد و تمامی ابعاد محصول را سنجیده است. این نوع افلیت مارکتینگ بیشتر برای اعتمادسازی و برندسازی کاربرد دارد. در این حالت، اصول بازاریابی بر مبنای اعتماد و روابط متقابل گذاشته شده است. این نوع افلیت مارکتینگ برای به رونق افتادن به زمان بیشتری نیاز دارد چون یک دریچه مستقیم و اختصاصی از تولیدکننده به سوی خریدار محسوب می شود. زمانی که اعتبار و شهرت و اقبال عمومی به حد مطلوب خود برسد، درآمد پایدار و مطمئن افلیت مارکتینگ به وجود خواهد آمد.

4 گام موفقیت در افلیت مارکتینگ چیست؟

در تعین استراتژی افلیت مارکتینگ پیمودن 4 گام یا مرحله ضروری است که تضمین کننده بهترین نتیجه خواهد بود:

گام اول: شناسایی و آشنایی کامل با محصول از طریق تمام داده هایی که از طرق مختلف می توان از آنها کسب اطلاع کرد.

گام دوم: تهیه لیستی از از راه های ارتباطی و مشتریان احتمالی هر محصول. نباید برای مراجعه مشتریان صبر کرد بلکه باید راه هایی برای معرفی محصول و ارتباط با مشتریان احتمالی ساخت.

گام سوم: شرکت در وبینارهای فروش. وبینارهای فروش در زمان کوتاهی دسترسی به تعداد زیادی از مشتریان احتمالی را ممکن می سازد.

گام چهارم: ارزیابی کامل کانال های موفق و ناموفق درآمدزایی در زمان رونق افلیت مارکتینگ. پویایی بازاریابی یکی از نقاط قوت و در عین حال نقاط ضعف این دانش است. ارزیابی دائمی و هشیاری همیشگی از نتایج، لازمه رسیدن به موفقیت در این راهکار درآمدزایی است.

افلیت مارکتینگ چه ویژگی هایی دارد؟

افلیت مارکتینگ یک مدل تبلیغاتی است که واسطه ای را بین تولیدکننده و خریدار قرار می دهد. وظیفه واسطه افزایش میزان فروش است. این واسطه به طور مستقیم از هر فروشی نفع می برد. خریدار در این مدل تبلیغاتی هزینه بیشتری را متحمل نمی شود. تولید کننده نیز در برابر فروش قطعی، کمیسیونی به واسطه پرداخت می کند و به این ترتیب هزینه سنگین و بی منفعتی را بابت تبلیغات نمی پردازد.

افلیت مارکتینگ یکی از راه های کم هزینه افزایش فروش کالا و خدمات است که برای افلیت و تولید کننده در کنار درآمدزایی بیشتر، برند سازی نیز می کند.

مزایای افلیت مارکتینگ شامل موارد زیر می شود:

– امکان دسترسی به بازار بزرگ تر به کمک بسترهای فعال در عرصه تبلیغات

– امکان افزایش لید یا خریداران احتمالی به واسطه حضور پررنگ تر در بسترهای پر مخاطب

– تبلیغات کم هزینه

معایب افلیت مارکتینگ شامل موارد زیر می شود:

– امکان تقلب و کلاهبرداری در الگوهای قدیمی تر از افلیت مارکتینگ مثل تبلیغات کلیکی

– کنترل نداشتن بر جامعه و بازار هدف

– آسیب پذیری محصول در برابر تبلیغات نادرست یا کانال های تبلیغی ناموفق

منابع استفاده شده:

https://www.investopedia.com/terms/a/affiliate-marketing.asp

https://neilpatel.com/what-is-affiliate-marketing

https://www.shopify.com/blog/affiliate-marketing