ماهان
مدرسه عالی کسب‌وکار ماهان
آغاز همکاری ماهان و سفارت سوئیس

همکاری مشترک ماهان و سفارت سوئیس

فهرست مطالب

یکشنبه گذشته 17 نوامبر 2019 میلادی، نشست مشترکی میان مدیران مدرسه عالی کسب و کار ماهان  و رایزن فرهنگی و اقتصادی سفارت سوئیس در محل سفارت سوئیس برگزار شد.

این نشست که با محوریت توسعه روابط و همکاری ها در زمینه های علمی، آموزشی، حفاظت از منابع طبیعی و محیط زیست برگزار شد، سرآغاز همکاری ماهان و سفارت سوئیس خواهد بود.

برگزاری دوره های آموزشی مشترک و ارائه گواهینامه مشترک

 از جمله سرفصلهای مورد مذاکره در جریان نشست روز یکشنبه، امکان سنجی و طرح برنامه ای برای برگزاری دوره های مشترک مدرسه کسب و کار ماهان و مراکز معتبر آموزشی کشور سوئیس است. 

واحد بین الملل مدرسه عالی کسب و کار ماهان تا به امروز، دوره های مدیریتی بسیاری را در همکاری با مراکز آموزشی، مدارس کسب و کار و دانشگاه های دنیا برگزار کرده است. از جمله آن ها میتوان به دوره های مشترکی اشاره کرد که در همکاری با دانشگاه UMEF سوئیس، MSU مالزی، IAU آمریکا، PUTRA مالزی و MSM هلند برگزار شده است.

دوره های بین الملل ماهان، در محل مدرسه کسب و کار ماهان و با محتوا، منابع و اساتید بین المللی برگزار میشود. در پایان دوره گواهینامه ای به دانشپذیران اعطا میگردد که صادر شده و مورد تایید هر دو نهاد آموزشی است.ماهان با برگزاری دوره های بین الملل، امکان تحصیل در مدارس کسب و کار و دانشگاه های معتبر دنیا را در ایران فراهم میسازد. به این ترتیب مدیران ارشد کشور، بی نیاز از ترک کسب و کار خود و خروج از کشور میتوانند به امکانات آموزشی بین الملل دسترسی داشته و با تحصیل در مراکز بین المللی، گواهینامه ای بین المللی دریافت کنند.

نشست اخیر، دریچه ای تازه است از همکاری ماهان و سفارت سوئیس و آغازی برای برگزاری دوره های بین المللی جدید.

برگزاری تورهای بین المللی علمی و آموزشی در حوزه کسب و کار

بازدیدهای علمی و آموزشی، شرکت در رویدادهای بین المللی، حضور در رخدادهای مهم علمی و آموزشی، تجربه حضور در کسب و کارهای موفق دنیا، امکان برگزاری نشست های مشترک و شرکت در اجلاس های بین الملل از دیگر مفاد نشست همکاری ماهان و سفارت سوئیس بود. 

مدرسه عالی کسب و کار ماهان در جریان این تفاهم و همکاری، بستری را فراهم کرده است تا صاحبان صنایع مختلف بتوانند از این طریق دسترسی بیشتری به جریان ها و منابع علمی، آموزشی دنیا داشته باشند.

دعوت ماهان از اساتید برتر کشور سوئیس جهت برگزاری دوره های آموزشی

علاوه بر برگزاری دوره های مشترک، در جریان مذاکرات همکاری ماهان و سفارت سوئیس ، به ایجاد فرصت هایی برای دعوت از اساتید برتر کشور سوئیس پرداخته شد. با شکل گیری این تفاهم، از این پس مدیران ایرانی در رویدادها، دوره ها و نشست های علمی، آموزشی و تجاری مختلف میزبان اساتید بین المللی خواهند بود و از این طریق دانش جهانی به کشور وارد خواهد شد.

ارائه پایان نامه و مقالات مشترک، دستاورد همکاری ماهان و سفارت سوئیس

بسیاری از مدیران کشور برای حضور در مجامع علمی و تجاری دنیا، نیاز به ارائه پایان نامه ها و مقالات بین المللی دارند. همکاری ماهان و سفارت سوئیس این فرصت را ایجاد کرده است تا مدیران و دانشپذیران بتوانند مقالات و پایان نامه های خود را در همکاری با اساتید و مراجع علمی دنیا تدوین و ارائه کنند. 

برگزاری همایش و سمینارهای مشترک

همایش، سمینارها، نشست های علمی آموزشی، کارگاه ها و نمایشگاه ها، از جمله کانال های تبادل دانش و تجارت هستند. اینکه مدیران ایرانی بتوانند در کشور خودمان، میزبان نام های برتر دانش و تجارت بین الملل باشند و از طرفی به واسطه همکاری شکل گرفته، امکان حضور در مجمامع بین الملل را پیدا کنند، جریان های علمی، آموزشی، ارتباطی و تجاری تازه ای را فراهم میکند.

همکاری ماهان و سفارت سوئیس در حوزه مدیریت سبز

مدیریت سبز از جمله سرفصلهایی است که امروزه در مواجهه با بحران های پیش رو، بسیار مورد توجه قرار گرفته است. تا آنجا که بر عهده رهبران صنایع مختلف است تا هرکدام به نوبه خود، آغازی باشند برای آینده ای بهتر. مدرسه عالی کسب و کار ماهان، به نمایندگی از هلدینگ کسب و کار ماهان و در همکاری با سفارت سوئیس، پا در این عرصه گذاشته تا مسئولیت خود را در قبال جامعه ای که در آن بالیده و جهانی که در آن زیسته، ادا کند.

جزئیات همکاری ماهان و سفارت سوئیس در حوزه مدیریت سبز در آینده ای نزدیک، به اطلاع خواهد رسید.

سرفصلهای فوق، بخشی از مفاد جلسه روز یکشنبه و تفاهم همکاری ماهان و سفارت سوئیس است. این نشست، دریچه های تازه ای را رو به همکاری های علمی، آموزشی ایران و سوئیس گشود. اکنون ماهان بستری را فراهم کرده است که از طریق آن، صاحبان کسب و کار از صنایع مختلف میتوانند از پتانسیل های بازار علم و سرمایه در سطح بین المللی بهره ببرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *