دومین دوره اجلاس رهبران الهام‌بخش و مدیران عامل کسب‌وکارها در یازدهم اسفندماه 1398

اولین جلسه شورای هماهنگی برگزار شد

دومین دوره اجلاس رهبران الهام‌بخش و مدیران عامل کسب‌وکارها در یازدهم اسفندماه 1398 در مرکز سمینارهای هلدینگ ماهان برگزار می‌شود

 
دومین دوره اجلاس رهبران الهام‌بخش و مدیران عامل کسب‌وکارها در ماهان

اولین جلسه شورای هماهنگی اجلاس رهبران الهام‌بخش و مدیران عامل کسب‌وکارها امروز 20 بهمن‌ماه با حضور جمعی از اساتید، صاحبان کسب‌وکارها و مدیران عامل برجسته کشور در مدرسه عالی کسب‌وکار ماهان برگزار شد.

در این جلسه پرفسور بیژن خرم، پرفسور سید محمد اعرابی، دکتر احمد روستا، دکتر علیرضا هاشمی، دکتر مهدی برزویی، دکتر احمد نظری محرابی، دکتر محسن صیقلی، دکتر فرشید گل زاده کرمانی، مهندس مهرداد شاملو و دکتر محمدمهدی روحانی حضور داشتند.

همچنین آقای دکتر مجید سیاری مدیرعامل موسسه آموزش عالی آزاد ماهان، آقای دکتر شهبازی قائم‌مقام مدرسه عالی کسب‌وکار ماهان، آقای نوید سیاری مدیر مرکز مشاوره و کارآفرینی ماهان، خانم اسدی مدیر مرکز سمینارهای ماهان و خانم دکتر شهنواز مدیر آموزش مدرسه عالی کسب‌وکار ماهان در این جلسه حضور داشتند. 

هرکدام از این اساتید و مدیران بنا بر میزان اهمیت موضوعات حال حاضر در فضای کسب‌وکار، چالش‌ها، چشم‌اندازها و نیز چارچوب اقتصاد کلان موضوعاتی را انتخاب کرده و در اولین جلسه شورای هماهنگی به بحث و گفتگو پرداختند.

این جلسه با صحبت‌های دکتر مجید سیاری پیرامون مباحث، موضوعات و کارکرد اجلاس پیش رو آغاز شد. طبق گفته ایشان در این دوره از اجلاس که با شعار «از مدیریت تا رهبری» برگزار می شود موضوع رهبری کسب‌وکار به عنوان محور اصلی قرار داده شده تا همانند نخ تسبیح مباحث مطروحه در رویداد را در یک راستا قرار دهد.

در ادامه دکتر هاشمی با تأکید بر موضوعات مطرح‌شده از اهمیت تدوین استراتژی با محوریت رهبری در سازمان سخن گفتند.

دکتر برزویی نیز چالش‌های موجود در فضای کسب‌وکارها را مطرح کرده و از مسائلی که در سال 2020 موجب نگرانی شرکت‌های مختلف خواهد شد، صحبت کردند. ایشان با استناد به برخی از آمار و گزارش‌های بانک جهانی به فرصت‌ها و تهدیدهای پیشروی شرکت‌ها در سال آینده اشاره کردند.

در ادامه آقای گل زاده کرمانی با تأکید بر اهمیت صحبت‌های برزویی، خاطرنشان کردند که غایت اصلی دومین دوره اجلاس رهبران الهام‌بخش و مدیران عامل کسب‌وکارها باید تمرکز بر این موضوعات و ارائه راه‌کارهایی برای مقابله با چالش‌های بالقوه آتی باشد چراکه مخاطبان این رویداد نیز با دغدغه‌های مشابه و باهدف پاسخ به این سؤالات شرکت خواهند کرد.

گل زاده کرمانی علاوه بر تأکید بر اهمیت تجزیه‌وتحلیل فضای کسب‌وکار، فرصت‌ها و تهدیدهای پیشرو، معتقد است حال که چرخ‌های اقتصاد به‌نوعی مستقل از درآمدهای نفتی می‌چرخد برای شرکت‌ها ضروری است تا رسیدن به گشایش‌های بلندمدت و یک ثبات اقتصادی –که اثرات حذف درآمدهای نفتی در اقتصاد کمرنگ شود- موضوع «بقا شرکت» را در اولویت قرار دهند. به اعتقاد گل زاده کرمانی در پایان دومین دوره اجلاس رهبران الهام‌بخش و مدیران عامل کسب‌وکارها لازم است خروجی و چکیده آن پاسخگوی سؤالات، مشکلات و چالش‌های پیشروی شرکت‌ها در سال آتی باشد.

“امروزه فضای کسب‌وکارها دگرگون شده، جنس رقابت، بازاریابی و فعالیت‌های اقتصادی و از همه مهم‌تر خواست و نیازهای مشتریان دست‌خوش تغییرات چشم‌گیری شده است.” این صحبت‌های نظری محرابی بود که می‌گوید بسیاری از کسب‌وکارها، ماهیت این تغییرات را درک نکرده و به تبع آن قادر نیستند تا به سؤالات پیش‌آمده به درستی پاسخ دهند و در برابر آنها واکنش مناسبی نشان دهند. ایشان که محوریت سخنرانی خود در دومین دوره اجلاس رهبران الهام‌بخش و مدیران عامل کسب‌وکارها را به «تفکر مارکتینگ» اختصاص داده‌اند، برگزاری این رویدادها را فرصتی کم‌نظیر برای پاسخ‌گویی به سؤالات و ارائه راهکارهایی برای مقابله با چالش‌های پیشرو می‌دانند.

فقیهی نیز در ادامه با ارائه نکاتی در مورد «رهبری در سازمان»، از اهمیت آن سخن گفت و اعتقاد دارد که این موضوع برای کسب‌وکارها و صاحبان آنها از اهمیت کم‌نظیری برخوردار است چراکه گامی مهم در راستای پرسنال برندینگ بوده و این فرصت را برای مدیران عامل فراهم می‌آورد تا در نقش مدیری محبوب، به‌خوبی اهداف برنامه‌ریزی‌شده را پیاده کند. ایشان معتقد هستند که در دنیا چنین روندی در حال رشد است.

آقای شاملو نیز با ابراز رضایت از برگزاری چنین اجلاسی، نقاط قوت آن را حضور افراد کلیدی و شاخص در آن می‌داند که می‌تواند خروجی و نتایج مهمی را در پی داشته باشد.

پرفسور خرم نیز در پایان به کارکرد یادگیری و خلق آگاهی که حاصل این رویداد خواهد بود اشاره کرد. ایشان تأکید کردند که فرصت‌های فراهم‌شده در این رویدادها می‌تواند مدیران را نسبت به ناآگاهی‌ها و غفلت‌هایی که خود از آن خبر ندارند، هوشیار کند. آگاهی رمز عبور از چالش‌ها پیش‌رو و نیز تبدیل تهدیدها به فرصت است.

اولین جلسه شورای هماهنگی اجلاس امسال با تأکید بر تبادل اطلاعات در ماهان با حضور پروفسور خرم

اولین جلسه شورای هماهنگی اجلاس امسال با تأکید بر تبادل اطلاعات و ایجاد هم‌افزایی بین اساتید و مدیران طراز اول کشور و با هدف مشخص کردن محورها و مهمترین چالش‌هایی که باید مورد بررسی قرار گیرند، در مدرسه عالی کسب‌وکار ماهان برگزار شد. این رویداد که با حضور اساتید، مدیران و کارآفرینیان مطرح کشور برگزار خواهد شد در نوع و گستره خود اتفاقی کم‌نظیر در کشور است. لازم به ذکر است که اولین اجلاس جامع مدیران عامل، مدیران ارشد و صاحبان کسب‌وکار در اسفندماه سال 1397 در موسسه آموزش عالی ماهان برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

امتیاز دهی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطلب