لوگو ماهان

مجله کسب و کار ماهان

ایده های کسب و کار مواد شوینده و بهداشتی

ایده‌های کسب و کار مواد شوینده و بهداشتی

فهرست مطلب

به یاد دارید زمان‌هایی را که برای شستشوی لباس‌ها، از صابون‌های معمولی استفاده می‌کردیم؟ در سال‌های گذشته پیشرفت‌های زیادی در تولید مواد شوینده و بهداشتی مشاهده می‌شوند. به همین خاطر، می‌توان با یک سری از ایده‌های کسب و کار مواد شوینده و بهداشتی، به سود بسیار بالایی رسید. کسب و کار مواد شوینده و بهداشتی باید به صورت اصولی و بر اساس ایده‌های خاصی انتخاب شود تا حاشیه سود بالاتری داشته باشد.

در ادامه این مقاله قصد داریم در رابطه با ایده‌های خلاقانه برای رسیدن به سود بالا با کمک مواد شوینده و بهداشتی، صحبت کنیم. بنابراین، اگر به دنبال این هستید که یک کسب و کار جدید راه‌اندازی کنید، اما ایده کافی ندارید؛ با ما در ادامه این مقاله همراه باشید.

چرا کسب و کار مواد شوینده و بهداشتی پرسود است؟

شاید اولین سوالی که برای شما مطرح شود این است که چرا کسب و کار مواد شوینده و بهداشتی پرسود است؟ در پاسخ به این سوال باید نیازهای جامعه را بررسی کنیم. همانطور که می‌دانید، در تمامی جوامع امروزی، مردم به بهداشت خودشان اهمیت بسیار زیادی می‌دهند. هر روز لباس‌های کثیف خود را تمیز می‌کنند. به حمام می‌روند. خانه خودشان را تمیز می‌کنند و خلاصه بگوییم که به نظافت شخصی و محیط خودشان توجه بسیار زیادی دارند.

این موضوع باعث می‌شود که یک خانه، نیاز به مواد شوینده و بهداشتی بسیار زیادی داشته باشد. بنابراین، کسب و کار مواد شوینده نمی‌تواند بدون سود باشد. به خصوص اینکه در کشور ایران، مردم اهمیت زیادی به نظافت محیط و خودشان می‌دهند و فروش مواد شوینده و بهداشتی در کشور ایران بسیار رایج است.

انواع مختلف مواد شوینده مورد نیاز برای مردم کشور ایران

قبل از اینکه بخواهیم ایده‌های خلاقانه ای را برای کسب و کار مواد شوینده و بهداشتی ذکر کنیم، باید در رابطه با انواع مختلف مواد شوینده مورد نیاز برای مردم کشور ایران صحبت کنیم. شاید اولین چیزی که پس از شنیدن مواد شوینده به ذهن شما می‌آید، پودر ماشین لباسشویی یا مایع لباسشویی باشد. اما مواد شوینده و بهداشتی، فقط شامل این موارد نمی‌شوند و مواد شوینده و بهداشتی نظافت شخصی و محیط هم بخشی از آنهاست.

اگر می‌خواهید یک کسب و کار مواد بهداشتی موفق راه‌اندازی کنید، باید حتما در رابطه با انواع مواد شوینده مختلف مورد نیاز مردم اطلاعات کسب کنید. در غیر این صورت به احتمال زیاد حتی با داشتن بودجه بالا، در کسب و کار مواد شوینده خود موفق نخواهید شد. از جمله انواع مختلف مواد شوینده مورد نیاز مردم کشور ایران، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • پودر لباسشویی
 • مایع لباسشویی
 • شامپوهای مو
 • شامپوی بدن
 • صابون‌های شستشوی بدن در حمام
 • مایع لباسشویی مخصوص کودکان
 • نرم کننده‌های لباس
 • مواد سفید کننده مانند جوهرنمک و وایتکس
 • خمیر دندان
 • و …

ایده‌های جذاب برای کسب و کار مواد شوینده

تا اینجا در رابطه با مواد شوینده و بهداشتی مختلف مورد نیاز مردم صحبت کردیم اما در ادامه می‌خواهیم بدانیم که ایده‌های کسب و کار مواد شوینده و بهداشتی، کدام‌اند؟ لازم به توضیح است که این ایده‌ها، شامل فروش و تولید می‌شوند. شما در برای راه‌اندازی یک کسب و کار مواد بهداشتی و شوینده، راه دیگری به جز تولید و یا فروش نخواهید داشت.

به همین خاطر، اگر می‌خواهید در این راه قدم بردارید، حتما باید مطابق با ایده‌های زیر این کار را انجام دهید تا به سود بالایی برسید.

ایده‌های جذاب برای کسب و کار مواد شوینده و بهداشتی

1)     فروش مواد شوینده به صورت حضوری

یکی از بهترین کسب و کارها برای مواد شوینده، فروش حضوری مواد شوینده است. امروزه، مردم در تمامی‌محله‌ها و منطقه‌های شهرهای مختلف نیاز بسیار زیادی به فروشگاه‌های متنوع برای رفع نیازهای خودشان دارند.

یک کسب و کار مواد شوینده، می‌تواند شامل فروش حضوری باشد که در یک محله و منطقه مناسب انجام شود. منظور از منطقه و محله مناسب این است که آن محله دارای یک فروشگاه برای فروش مواد شوینده نباشد و شما تنها مغازه ای باشید که به صورت حضوری  اقدام به فروش مواد شوینده می‌کنید.

برخورد شما با مردم، ارائه بهترین محصولات جهت فروش، کاهش سود و ارائه محصولات با قیمت مناسب به مردم و… از جمله نکاتی‌اند که باعث می‌شوند شما در کسب و کار مواد شوینده خودتان موفق شوید.

2)     فروش مواد بهداشتی به صورت حضوری

مواد بهداشتی شامل اقلام بسیار متنوعی می‌شوند؛ به همین خاطر، شاید برای افرادی که بودجه زیادی برای راه‌اندازی کسب و کار مواد بهداشتی ندارند، مناسب نباشد که فروش مواد شوینده و بهداشتی را به صورت همزمان انجام دهند.

در‌صورتی‌که قصد راه‌اندازی یک کسب و کار موفق در زمینه فروش مواد بهداشتی دارید، باید ابتدا نیازهای مردم به مواد بهداشتی را شناسایی کنید. مردم تنوع بالایی از مواد شوینده را برای خرید در نظر می‌گیرند و شما باید به این موضوع توجه داشته باشید.

مواد بهداشتی شامل مواد بهداشتی فردی و محیط است. بدیهی است که اگر شما این مواد بهداشتی را با تنوع بالا ارائه کنید، مردم از فروشگاه شما استقبال خواهند کرد. فروش با سود کم و قیمت مناسب و داشتن برخورد خوب با مردم یک منطقه، باعث افزایش فروش شما در یک مغازه فروش مواد بهداشتی خواهند شد.

3)     راه‌اندازی یک کسب و کار اینترنتی بر پایه فروش مواد شوینده و بهداشتی

حالا که داریم در رابطه با ایده‌های کسب و کار مواد شوینده و بهداشتی صحبت می‌کنیم، کم‌لطفی است که در رابطه با کسب و کار اینترنتی این حوزه صحبت نکنیم. امروزه، کسب و کارهای اینترنتی توانسته‌اند نظر بسیاری از مردم را به خود جلب کنند و بسیار موفق شوند. به همین خاطر، می‌توان در زمینه فروش مواد شوینده و بهداشتی نیز کسب و کار اینترنتی راه‌اندازی کرد و فروش زیادی نیز داشت.

کسب و کار اینترنتی شما در حوزه فروش مواد شوینده و بهداشتی، می‌تواند با زدن یک پیج در اینستاگرام آغاز شود و در نهایت می‌توانید با زدن سایت اینترنتی، کسب و کار مواد شوینده خود را رونق دهید. برای فروش بیشتر در فروشگاه‌های اینترنتی، نکات بسیار مهمی را باید در نظر داشته باشید.

تولید محتوا در پیج اینستاگرامی، باعث افزایش بازدید شما در اینستاگرام می‌شود. می‌توانید در مورد معایب و مزیت‌های هر یک از مواد شوینده‌ای که دارید، صحبت کنید. یا به طور مثال، یک ماده شوینده‌ای که در کشور ایران پرطرفدار است را نقد و بررسی نمایید.

این کار باعث افزایش بازدید شما در اینستاگرام شده و در نهایت، فروش شما را چند برابر می‌کند. پاسخگویی سریع، دادن هدیه یا اشانتیون به خریداران، ارائه تخفیف‌های متنوع و… می‌توانند باعث افزایش بازدیدهای شما در برنامه اینستاگرام و افزایش فروش شما شوند.

4)     تولید مواد شوینده برای لباس

در‌صورتی‌که با راه‌اندازی کسب و کار فروش مواد شوینده و بهداشتی موافق نیستید، باید از همین حالا به سراغ تولید مواد شوینده بروید. یکی از ساده‌‌ترین مواد شوینده ای که می‌توانید برای فروش تولید کنید، مواد شوینده ای هستند که برای لباس مورد استفاده قرار می‌گیرند.

شستشوی لباس توسط همه مردم انجام می‌شود و مردم به دنبال پودر لباسشویی دستی و ماشینی و مایع لباسشویی با کیفیت برای شستشوی لباس‌های خودشان هستند. بنابراین، نیاز مردم به خرید مواد شوینده برای لباس، هیچ وقت تمام نمی‌شود.

تولید مواد شوینده برای شستشوی لباس، یک کسب و کار مواد شوینده است که می‌تواند موفق شود. توجه داشته باشید که برای ورود به این راه، باید چندین مجوز بگیرید و در نهایت یک کارگاه نسبتا کوچک را خریداری و یا اجاره کنید. مواد اولیه‌ای که برای تولید مواد شوینده مورد نیازند، خیلی متنوع نیستند و این موضوع باعث می‌شود که شما نیازی به پرداخت هزینه بسیار بالا جهت خرید مواد اولیه نداشته باشید. اما به‌هر‌حال، حداقل یک بودجه مشخص برای راه‌اندازی کارگاه، خرید مواد اولیه، انجام مراحل دریافت مجوزها و در صورت نیاز استخدام کارگر، لازم است.

5)     تولید مواد بهداشتی برای فروش در مغازه‌ها و فروشگاه‌ها

مواد بهداشتی نسبت به مواد شوینده تنوع بالاتری دارند. به همین خاطر، راه‌اندازی کسب و کار مواد بهداشتی، شاید کمی‌سخت‌‌تر و پیچیده‌‌تر باشد.

برای این کار مانند کسب و کار مواد شوینده، نیاز دارید که مجوزهای زیادی را دریافت کنید تا در نهایت بتوانید یک کارگاه کوچک برای تولید مواد بهداشتی راه‌اندازی کنید. معمولا برای تولید مواد بهداشتی شخصی نیاز به دریافت مجوزهای بیشتری است و همین موضوع باعث شده که افراد زیادی به دنبال تولید این مواد بهداشتی نروند.

به‌هر‌حال، شما می‌توانید یک کسب و کار کوچک برای تولید مواد بهداشتی راه‌اندازی کنید و سپس از طریق فروش اینترنتی و یا حضوری، محصولات خود را به فروش برسانید. کاهش سود، بهبود کیفیت، در نظر گرفتن نیاز خریداران و … از جمله نکاتی‌اند که به شما برای فروش بیشتر مواد بهداشتی کمک می‌کنند.

5 ایده کسب و کار مواد شوینده و بهداشتی

رازهای موفقیت برای فروش مواد شوینده و بهداشتی بیشتر چیستند؟

همانطور که در این مقاله به آن اشاره کردیم، فروش مواد شوینده و بهداشتی، یکی از بهترین ایده‌های کسب و کار مواد شوینده و بهداشتی است. به خصوص اگر بتوانید فروش مواد شوینده و بهداشتی را به صورت همزمان انجام دهید.

البته در نظر گرفتن یک سری نکات به شما کمک می‌کند تا در فروش حضوری و یا اینترنتی خودتان، موفق‌‌تر باشید. در ادامه می‌خواهیم، رازهای موفقیت برای فروش بیشتر در کسب و کار مواد شوینده و بهداشتی را ذکر کنیم. بنابراین، اگر می‌خواهید در این حوزه فعالیت داشته باشید، حتما ادامه مطلب را مطالعه کنید.

 • اگر می‌خواهید به سراغ فروش اینترنتی بروید، بهتر است که از همین ابتدا تکلیف خودتان را با خودتان مشخص کنید. آیا می‌توانید زمان زیادی برای فروش اینترنتی مواد شوینده و بهداشتی بگذارید؟ اگر بتوانید در صفحه اینستاگرامی ‌فروش خودتان، محتواسازی کنید و هر روز در رابطه با مواد شوینده و بهداشتی مختلف صحبت کنید، قطعا فروش زیادی خواهید داشت. در غیر این صورت، انتظار زیادی از فروش اینترنتی مواد شوینده و بهداشتی و سود آن نداشته باشید!
 • برای کسب و کار اینترنتی خود یک ادمین استخدام کنید تا مراحل پاسخگویی به سوالات مشتریان را انجام دهد.
 • ارائه تخفیف‌های مشخص و مناسبتی در فروشگاه‌های حضوری و اینترنتی، باعث افزایش فروش شما خواهد شد.
 • اگر کسب و کار مواد شوینده حضوری دارید، می‌توانید با راه‌اندازی یک صفحه اینستاگرامی‌ برای مغازه خودتان، فروش خود را هم به صورت حضوری و هم به صورت اینترنتی ادامه دهید. این کار قطعا باعث افزایش فروش شما خواهد شد.
 • اگر می‌خواهید به صورت حضوری اقدام به فروش مواد شوینده و بهداشتی کنید، باید به محل تاسیس مغازه و فروشگاه خود توجه داشته باشید. حتما در محله‌ای این کار را انجام دهید که افراد آن محله، نیاز زیادی به خرید محصولات بهداشتی و شوینده داشته باشند.
 • به بهداشت مغازه و فروشگاه خود اهمیت دهید. بدیهی است که یک فرد برای خرید مواد شوینده و بهداشتی، دوست دارد که به یک فروشگاه تمیز، بدون گرد و غبار و آلودگی برود.
 • در ابتدای کار، حاشیه سود خود را پایین بیاورید تا بتوانید مشتریان بیشتری را جذب کنید. این کار باعث افزایش مشتریان شما در طولانی مدت خواهد شد.

رازهای موفقیت در کسب و کار مواد شوینده و بهداشتی

بودجه مورد نیاز برای کسب و کار مواد شوینده

بودجه مورد نیاز برای راه‌اندازی کسب و کار مواد شوینده و بهداشتی، می‌تواند متفاوت باشد. اگر بخواهید در حوزه تولید فعالیت کنید، باید بودجه کافی برای خرید مواد اولیه و راه‌اندازی یک کارگاه داشته باشید. دستگاه‌هایی نیز برای اقدام به تولید مواد شوینده و بهداشتی ضروری است.

اما بودجه مورد نیاز برای شروع یک کسب و کار مواد شوینده و بهداشتی در زمینه فروش، پایین‌‌تر است. البته اینکه در ابتدای کار چقدر جنس به مغازه بیاورید و یا چه مواد شوینده و بهداشتی را بفروشید، تاثیر زیادی بر میزان بودجه اولیه شما خواهد داشت.

در حال حاضر، ارزان‌‌ترین کسب و کار مواد شوینده و بهداشتی، کسب و کاری است که به صورت اینترنتی راه‌اندازی شده باشد. در کسب و کارهای اینترنتی، نیازی به اجاره مغازه ندارید و می‌توانید در ابتدای کار، سرمایه زیادی نداشته باشید.

جمع بندی نهایی

در این مقاله سعی کردیم در رابطه با ایده‌های کسب و کار مواد شوینده و بهداشتی صحبت کنیم. طبق این ایده‌ها، شما می‌توانید با یک بودجه مناسب، شروع به کسب و کار پرسود فروش یا تولید مواد شوینده و بهداشتی کنید. همچنین، کمک گرفتن از افراد با تجربه در زمینه راه‌اندازی کسب و کارهای فروش و تولید، به شما در این زمینه بسیار کمک خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

امتیاز دهی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *