رییس سازمان برنامه ریزی و بودجه: باید با درآمدهای نفتی خداحافظی کنیم.

باید با درآمدهای نفتی خداحافظی کنیم!

رییس سازمان برنامه ریزی و بودجه استان تهران: باید با درآمدهای نفتی خداحافظی کنیم.

رییس سازمان برنامه ریزی و بودجه استان تهران در گفت و گو اختصاصی با روابط عمومی مدرسه عالی کسب و کار ماهان با تاکید به اهمیت دادن بخش خصوصی گفت: طبق برنامه پنجم توسعه باید با درآمدهای نفتی خداحافظی کنیم.

نعمت الله ترکی به ضرورت های برگزاری همایش بین‌المللی فرصتهای توسعه اقتصادی و جذب سرمایه استان تهران اظهار کرد: طبق سیاستها و برنامه های کلان در حوزه اقتصادی باید تا پایان برنامه پنجم با درآمدهای نفتی خداحافظی کنیم و قطعا باید به فکر جایگزینی برای این درآمد باشیم.

وی یادآور شد: بخش اعظم این درآمد جایگزین به عهده سرمایه گذاری خارجی بوده و این همایش به منظور ایجاد تعامل بین مجموعه بخش خصوصی، دستگاه های دولتی و شرکتهای سرمایه گذار خارجی است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران به آمار جذب سرمایه در سال گذشته اشاره کرد و گفت: در سال 93 شرکتهای زیادی داوطلب سرمایه گذاری در تهران بودند و علارقم تنگناها، مسائل و مشکلاتی که در بخش تحریم ها داشتیم، توانستیم حدود 3 میلیارد دلار سرمایه از خارج جذب کنیم.

ترکی تاکید کرد: امسال هم از اردیبهشت ماه تا کنون 130 کشور برای سرمایه گذاری داوطلب بودند که ما با بررسی و به تناسب پروژه هایی که در استان تهران نیاز بود و ضرورت و اولویت داشت، شرکتهای سرمایه گذاری مناسب، از کشورهای مناسب را انتخاب می کنیم. وی با اشاره به این نکته که باید امنیت سرمایه گذاران خارجی تامین شود، عنوان کرد: یکی از اهداف همایش ایجاد بستری امن برای سرمایه خارجیان است و در این راستا باید به رفع قوانین و مقرراتی که مانع از توسعه سرمایه گذاری بودند، کاهش بروکراسی اداری موجود در سیستم با هماهنگی و همکاری بین دستگاه های اجرایی مرتبط و تعامل و همکاری بین سرمایه گذاران خارجی، سرمایه گذاران داخلی و آن سرمایه ای که در مجموعه می خواهد در استان تهران شکل بگیرد توجه شود.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران همچنین به نقش مهم دانشگاه ها و مراکز علمی اشاره کرد: یکی از محورهای همایش استفاده از نقطه نظرات مراکز علمی و دانشگاهی است. چرا که کمیته های تخصصی انتخاب پروژه و تعیین سرمایه گذار از اعضای مراکز علمی دانشگاهی و آکادمیک هستند.

رییس سازمان برنامه ریزی و بودجه: باید با درآمدهای نفتی خداحافظی کنیم.
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در print

دیدگاهتان را بنویسید

امتیاز دهی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.