مدرسه عالی کسب‌وکار ماهان
رییس سازمان برنامه ریزی و بودجه: باید با درآمدهای نفتی خداحافظی کنیم.

باید با درآمدهای نفتی خداحافظی کنیم!

فهرست مطالب

رییس سازمان برنامه ریزی و بودجه استان تهران: باید با درآمدهای نفتی خداحافظی کنیم.

رییس سازمان برنامه ریزی و بودجه استان تهران در گفت و گو اختصاصی با روابط عمومی مدرسه عالی کسب و کار ماهان با تاکید به اهمیت دادن بخش خصوصی گفت: طبق برنامه پنجم توسعه باید با درآمدهای نفتی خداحافظی کنیم.

نعمت الله ترکی به ضرورت های برگزاری همایش بین‌المللی فرصتهای توسعه اقتصادی و جذب سرمایه استان تهران اظهار کرد: طبق سیاستها و برنامه های کلان در حوزه اقتصادی باید تا پایان برنامه پنجم با درآمدهای نفتی خداحافظی کنیم و قطعا باید به فکر جایگزینی برای این درآمد باشیم.

وی یادآور شد: بخش اعظم این درآمد جایگزین به عهده سرمایه گذاری خارجی بوده و این همایش به منظور ایجاد تعامل بین مجموعه بخش خصوصی، دستگاه های دولتی و شرکتهای سرمایه گذار خارجی است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران به آمار جذب سرمایه در سال گذشته اشاره کرد و گفت: در سال 93 شرکتهای زیادی داوطلب سرمایه گذاری در تهران بودند و علارقم تنگناها، مسائل و مشکلاتی که در بخش تحریم ها داشتیم، توانستیم حدود 3 میلیارد دلار سرمایه از خارج جذب کنیم.

ترکی تاکید کرد: امسال هم از اردیبهشت ماه تا کنون 130 کشور برای سرمایه گذاری داوطلب بودند که ما با بررسی و به تناسب پروژه هایی که در استان تهران نیاز بود و ضرورت و اولویت داشت، شرکتهای سرمایه گذاری مناسب، از کشورهای مناسب را انتخاب می کنیم. وی با اشاره به این نکته که باید امنیت سرمایه گذاران خارجی تامین شود، عنوان کرد: یکی از اهداف همایش ایجاد بستری امن برای سرمایه خارجیان است و در این راستا باید به رفع قوانین و مقرراتی که مانع از توسعه سرمایه گذاری بودند، کاهش بروکراسی اداری موجود در سیستم با هماهنگی و همکاری بین دستگاه های اجرایی مرتبط و تعامل و همکاری بین سرمایه گذاران خارجی، سرمایه گذاران داخلی و آن سرمایه ای که در مجموعه می خواهد در استان تهران شکل بگیرد توجه شود.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران همچنین به نقش مهم دانشگاه ها و مراکز علمی اشاره کرد: یکی از محورهای همایش استفاده از نقطه نظرات مراکز علمی و دانشگاهی است. چرا که کمیته های تخصصی انتخاب پروژه و تعیین سرمایه گذار از اعضای مراکز علمی دانشگاهی و آکادمیک هستند.

رییس سازمان برنامه ریزی و بودجه: باید با درآمدهای نفتی خداحافظی کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *