بررسی نقش شتاب دهنده ها و مدارس کسب و کار در موفقیت، ماندگاری و رونق استارتاپ ها

فهرست مطالب
  برای شروع تولید فهرست مطالب، یک هدر اضافه کنید
  خلاصه مطلب

  اولین نمایشگاه و همایش شتاب دهنده های آزاد

  اولین نمایشگاه و همایش شتابدهنده های آزاد با حضور مدرسه عالی کسب و کار ماهان در محل نمایشگاه دائمی اقتصاد دانش بنیان سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد. 

  این نمایشگاه که با هدف رونق دهی به بازار کسب و کارهای استارتاپی کشور آغاز به کار کرده است میزبان 20 شتابدهنده برتر کشور بود. در شرایط کنونی اقتصاد کشور، که حیات تمامی کسب و کارها را تحت تاثیر گذاشته است، کسب و کارهای نوپا بیش از پیش و بیش از سایرین به ابزارهایی برای توانمند شدن نیاز دارند. شتابدهنده ها، مراکز رشد و آموزش از جمله یاری رسانانی هستند که میتوانند به تداوم حیات استارت آپ ها کمک کنند. به همین بهانه و در پاسخ به دغدغه موجود، مهندس حسینی راد، مدیر توسعه بازار مدرسه عالی کسب و کار ماهان در گفتگویی خبری به بررسی نقش شتاب دهنده ها و مدارس کسب و کار در موفقیت استارت آپ ها پرداخته است

  از هر 10 استارتاپ، تنها 1 استارتاپ طعم موفقیت را میچشد!

  مطابق با گزارش اخیر Small Biz Trends متاسفانه 90% استارت آپ هایی که در سراسر دنیا شکل میگیرند، بنا به دلایل مختلف با شکست روبرو میشوند. اما این دلایل کدامند؟ و چگونه میتوان مانع از آن ها شد؟ برای بیرون آمدن از اکثریت شکست خورده و ورود به جمع استارتاپ های موفق، فقط سخت کوشی کافی نیست. باید هوشمندانه به ابزارهای موفقیت مجهز شد و از تجربیات این بازار درس گرفت.

  مفهوم استارتاپ (Startup)، مفهومی نوین در دنیای کسب و کار است. این مفهومِ تازه، ادبیات مختص به خود را دارد. برای حضور در اکوسیستم استارتاپی باید به ابزارهای آن مجهز بود. اگرچه گزارش‌ها حاکی از آن است که 90% کسب و کارهای نوپا یا به بیانی Startup با شکست مواجه می‌شوند، اما نرخ شکست را در سال‌های اخیر که بررسی میکنیم، میبینیم که روندی کاهشی را دنبال میکند.

  کاهش نرخ شکست، نوید دهنده این حقیقت است که فعالان این حوزه، آسیب های پیش رو را شناخته اند و در مسیر پیشگیری و رفع آن قدم برداشته اند.

  دوره های استارتاپ ماهان ویژه مدیران کسب و کارهای نوپا طراحی شده است. حضور در این دوره ها، کمک میکند تا مدیران، دانش و مهارت های لازم برای موفقیت در اکوسیستم مورد بحث را کسب کنند، در تعامل با سایر فعالان این حوزه، هم افزایی داشته باشند و با کمک منتورها و اساتیدی که صاحبان استارتاپ‌های بزرگ کشور هستند برند خود را خلق و به ثمر برسانند.

  فهرست مطالب
   برای شروع تولید فهرست مطالب، یک هدر اضافه کنید

   عضویت در خبرنامه ماهان

   دیگر تاپیک های پیشنهادی

   عضویت در خبرنامه ماهان

   شما میتوانید با درج نام و ایمیل خود، از آخرین مقالات، مطالب و اخبار مدرسه کسب و کار ماهان در ایمیل خود مطلع شوید.