مدرسه عالی کسب‌وکار ماهان

برگزاری دوره آنلاین مدیر فروش حرفه ‌ای کد 1

فهرست مطالب

از مدیریت فروش تا مدیریت حرفه‌ای فروش

 

معارفه دوره آنلاین مدیر فروش حرفه‌ای در روز یکشنبه21 اردیبهشت برگزار شد؛ در این مراسم مدیران عامل و مدیران فروش کشور از صنایع و شرکت‌های مختلف به‌عنوان دانشپذیران این دوره، آقای دکتر نظری محرابی به‌عنوان کوردینیتور دوره، خانم دکتر شهنواز معاونت آموزش، آقای راد مدیر توسعه کسب‌وکار و آقای تقی پور مدیر دپارتمان آموزش‌های مجازی مدرسه کسب‌وکار ماهان حضور داشتند. آشنایی دانشپذیران با فضای آموزشی ماهان، محتوا و متدولوژی تدریس این دوره و از همه مهم‌تر آشنا شدن دانشپذیران دوره آنلاین مدیر فروش حرفه‌ای ماهان با همدیگر از مهم‌ترین اهداف برگزاری مراسم معارفه این دوره بود.

دوره مدیر فروش حرفه‌ای ماهان

 مدرسه عالی کسب‌وکار ماهان (Mahan Business School) به‌عنوان اولین بیزینس اسکول کشور دوره‌های حضوری خود را از سال 84 برگزار می‌کند؛ دوره MBA و سپس دوره DBA از اولین دوره‌های حضوری ماهان هستند که از همان سال به‌صورت مداوم در حال برگزاری هستند. رضایت و استقبال دانشپذیران از این دوره‌ها باعث شد تا ماهان در سال 89 دوره‌های آنلاین MBA و DBA را نیز به محصولات آموزشی خود اضافه کند تا علاقه‌مندان از تمام نقاط دنیا و کشور امکان حضور در این دوره‌ها را داشته باشند. خانم دکتر شهنواز در این بین خاطر نشان کرد: «هدف دوره‌های MBA و DBA ارائه آموزش‌ها و مهارت‌هایی در حوزه‌ها و بخش‌های مختلف یک شرکت است تا فرد به اصول، مفاهیم و کلیات مباحث مدیریتی در شرکت اشراف کامل داشته باشد؛ به زبان ساده هدف از برگزاری این دو دوره تربیت «جنرالیست‌-Generalist» است. در چند سال اخیر اما این نیاز احساس شد که افرادی در شرکت‌ها به دانش تخصصی و عمیق در یک حوزه نیاز دارند. این احساس نیز منجر به خلق دوره‌های جامع ماهان همانند مدیر حرفه‌ای فروش، مدیر بازاریابی، مدیر استارتاپ، مدیر برند و تبلیغات و … شد که به همین منظور طراحی شده و هدف از برگزاری آنها تربیت متخصصان و به عبارتی «اسپشیالیست‌-Specialist‎»ها است. 

مسیر آموزش مدیران در دوره مدیر فروش حرفه‌ای ماهان

آقای راد در ادامه مسیری که یک مدیر فروش را به یک مدیر حرفه‌ای فروش تبدیل می‌کند و مسیری که در پیش روی دانشپذیران دوره مدیر فروش حرفه‌ای ماهان است را تشریح کرد که در ادامه چکیده‌ای از آن را با هم می‌خوانیم.

 تغییر فضای کسب‌وکار مخصوصاً در چند ماه اخیر ایجاب می‌کند که مدیران با دقت بیشتر این فضا را تجزیه‌وتحلیل کرده تا تهدیدهای آن را کاهش و به فرصت تبدیل کنند. ایشان خاطرنشان کرد که چابک سازی کسب و کار و نیز کاهش هزینه (زمانی-مالی) آزمون‌وخطای مدیران و شرکت در این شرایط بیش‌ازپیش اهمیت یافته  است؛ موضوعاتی که در این دوره و با کمک تجربه خود دانشپذیران به‌تفصیل مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

 

آقای راد سه اصل را برای مدیریت فروش حرفه‌ای ضروری دانست: اصل برنامه‌ریزی، اصل هدایت و اصل کنترل. به‌صورت خلاصه می‌توان اصل برنامه‌ریزی را در پنج سطح مختلف تقسیم‌بندی کرد:

 

الف)استراتژی فروش

ب)پیش‌بینی فروش

ج)هدف‌گذاری و بودجه‌بندی فروش

د)برنامه‌ریزی فروش

ی)سیاست‌ها؛ استانداردها و ارزش‌های هر شرکت

 

پس از طی کردن این فرایند مدیر فروش به مرحله هدایت می‌رسد که خود به پنج بخش تقسیم می‌شود:

 

الف)جذب و تیم سازی فروش

ب)سرپرستی و هماهنگی تیم

ج)رهبری و انگیزش تیم

د)آموزش تیم فروش

ی)منتورینگ و کوچ تیم فروش

 

مدیر فروش در نهایت به اصل کنترل می‌رسد:

 

الف)ارزیابی تیم فروش

ب)کنترل فرآیندهای فروش

ج)کنترل و مانیتورینگ اهداف

د)اقدامات اصلاحی

 

در نهایت این مراحل منجر به مدیریت حرفه‌ای فروش و یک مدیر حرفه‌ای فروش خواهد شد. هرکدام از این مباحث در تعداد ساعاتی که برای آن برنامه‌ریزی شده برای دانشپذیران تشریح می‌شود.

 

همانطور که قبلا نیز اشاره شد تغییرات به وجود آمده در فضای کسب‌وکار و زندگی مردم در چند ماه اخیر باعث شد تا ماهان تمامی دوره‌های جامع خود را در بستر آنلاین نیز ارائه دهد و دوره‌های مورد نیاز دیگر را طراحی کند. اطلاعات بیشتر برای علاقه‌مندان در صفحه تقویم آموزشی ماهان ارائه شده که علاقه مندان می توانند با مراجعه به این لینک (لینک تقویم آموزشی ماهان) از آخرین دوره‌ها و زمان برگزاری هر کدام مطلع شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *