برگزاری سمینار معماری و طراحی داخلیبا حضور پیرجرجیو از ایتالیا صورت گرفت

برگزاری سمینار معماری و طراحی داخلی،با حضور پیرجرجیو از ایتالیا صورت گرفت

فهرست مطالب

سمینار معماری داخلی با حضور پیر جرجیو از کشور ایتالیا عصر دوشنبه همراه با استقبال علاقمندان به این رشته در مدرسه کسب و کار ماهان، برگزار شد.

در ابتدای این سمینار دکتر تاجری درباره پیر جرجیو، فعال حوزه طراحی داخلی که در گروه شرکت های تولیدات مرتبط با معماری فعال است و تاکنون پروژه های گوناگونی را در کشور های مختلف به ویژه کشورهای حوزه خلیج فارس انجام داده است، گفت: باعث افتخار ما است که اساتید جهانی را در این دوره ها دعوت کنیم، ما فعالیت دولتی نداریم و به صورت خصوصی عمل می کنیم، اولین استادی که از وی دعوت کرده ایم پیر جرجیو است.

وی با اشاره به تفاوت طراحی محصولات در قالب عمومی و طراحی های منحصر به فرد افزود: در دنیا گونه های مختلف طراحی وجود دارد، برخی برند ها محصولات را در تیپ تولید انبوه ارائه می کنند، برخی دیگر از برند ها محصولات را به شکل محدود ارائه می کنند و دست سوم که پیر جرجیو آن را نمایندگی می کند تولید محصول به شیوه منحصر به فرد است و هریک از طراحی ها تا اجرا تنها برای یک سفارش دهنده اجرا می شود. گروهی که جرجیو آن را نمایندگی می کند طراحی بناهایی بسیاری را از کاخ ها و منازل خصوصی گرفته تا هتل هایی مانند برج العرب و شاهکاری معماری شیشه ای در شهر تورینو را به عهده داشته است.

پیرجرجیو نیز در ادامه این سمینار ضمن تشکر از دولت ایران برای صدور ویزا و تشکر از مدرسه کسب و کار ماهان برای برگزاری این سمینار به توضیحات درباره فعالیت یکی از شرکت های زیر مجموعه این گروه طراحی پرداخت و گفت: محصولات این شرکت استفاده داخلی دارد، این شرکت به تولید اسکلت های مخصوص اما انحصاری از جنس استیل مشغول است که برای ساخت برخی فضاها و ساختمان ها به کار می رود.

وی ادامه داد: این محصول یک فضای جدا کننده بین فضای داخلی و خارجی دارد که باعث عدم انتقال حرارت می شود و قابلیت نصب شیشه های دوجداره روی آن وجود دارد. ساخت بنا با این اسکلیت نیاز به فندانسیون محکم ندارد و این باعث می شود روی سیمان قابلیت نصب داشته باشد و حتی می شود دو طبقه را با همین ساختار ساخت.

جرجیو توضیح داد: این اسکلت یا تزئینات قدیمی ویا جدید قابل طراحی است می شود ایوان ها یا اتاق ها را ساخت بدون اینکه هوا از آن عبور کند و گرما و سرما منتقل شود. این اسکلت به دلیل حفاظت توسط لایه روی زنگ نمی زند، رنگ های مختلفی برای آن وجود دارد و تا دو متر برف را تحمل می کند.

این طراح در ادامه نقطه قوت این گروه شرکت های طراحی را تامین مواد لازم برای تولید محصول را از جزئی ترین بخش تا محصول نهایی دانست و گفت: یکی دیگر از این شرکت ها از قدیمی ترین شرکت های گروه است که تکنولوژی های جدیدی را ارائه می دهد، یک ویلا در جنوب فرانسه توسط این شرکت طراحی شده که در آشپزخانه آن مواد اولیه بسیار خوب مانند چرم استفاده شده و منحصرا برای مشتری طراحی شده است.

وی عنوان کرد: فرش ها، لوستر ها، چراغ ها همگی به همین شکل است و حتی برای کفپوش از سنگ مرمر استفاده شده است. سبک کاری این ویلا از نئوکلاسیک فراتر است و همه کار ویلا توسز مجموعه شرکت ها انجام شده است. پروژه دیگر یک قصر بطرگ 6هزار متری است، مواد اولیه با ارزشی مثل مرمر در این ویلا استفاده شده و در راه پله از آهن فرفورژه استفاده شده است و این ویلا از غناء خاصی برخوردار است، از طلا در بخش هایی استفاده شده و آشپزخانه با استفاده از مس و برنج به ترکیب منحصر بفردی از طراحی رسیده است و هنرمندانی در شرکت هستند که طراحی روی دیوار و چوب انجام می دهند.

جرجیو درباره زمان طراحی و ساخت هر طراحی افزود: در پروژه های استاندارد طراحی هر کار 3 ماه طول می کشد، 3 ماه هم برای تولید زمان نیاز هست 3 ماه نیز برای مونتاژ وقت گذاشته می شود، که در پروژه ویلای ذکر دهش که پروژه ای منحصر بفرد تر از پروژه های معمول بود 1 سال برای طراحی و 1 سال هم برای تولید و مونتاژ وقت گذاشته شد.

وی در ادامه به یکی دیگر از شرکت های این گروه که میز تحریر های اتوماتیک و پیشرفته طراحی می کند و می سازد اشاره کرد و ادامه داد: میز تحریر جدید این شرکت که با تکنولوژی روز کار می کند به وسیله یک کارت شناسایی از هویت مالک مطلع می شود و به او اجازه می دهد که به کشو ها دسترسی پیدا کند، کشو های میز به صورت خودکارو بدون دخالت دست باز و بسته می شود.

این طراح ایتالیایی در ادامه گفت: یکی دیگر از شرکت به همانند سازی آثار قدیمی مانند مبلمان ها برای هتل ها مشغول است، قراردادی با موزه ملی مسکو منعقد شده که تا مبلمان هایی که در سال های 1700 تا 1800 میلادی توسط تزارهای روسیه از ایتالیا خریداری شد همانند سازی شود. این اشیا در انبار های موزه نگهداری می شد و دولت روسیه اجازه داد تا اشایه دیده شود و همانند سازی شود، این همانند سازی ها به خوی انجام شد و بینند تشخیص نمی دهد که کار اصلی است یا همانند سازی شده است.

نماینده این گروه طراح هنری یادآور شد : یکی دیگر از شرکت های گروه لوستر های کریستال طراحی و تولید می کند، کریستال ها از روش سنتی و شیشه سازی ساخته می شود، برش آن ها با الماس انجام می شود، لوسترها در اندازه ها و ابعاد مختلف طراحی می شود و قابلیت افزودن رنگ های مختلف در آن ها وجود دارد. این شرکت آباژور های تزئینی نیز طراحی می کند که در بخش هایی از آن از طلا و نقره استفاده شده است.

وی در ادامه به یکی از شرکت های گروه که در آن محصولاتی بر اساس چوب و با هنر دست طراحی و تولید می شود اشاره کرد و تاکید کرد: این شرکت با ترکیب چرم و چوب محصولاتی مانند مبلمان تولید می شود که در ساخت آن ها زحمت بسیاری توسط دستان ماهری کشیده شده که حتی جزئیات به دقت انجام می شود. همچنین یکی دیگر از شرکت ها که دکوراسیون مدرن انجام می دهد مبلمان های دست بافت تولید می کند که درا ین مبل ها از مکانیزم های حرکتی مانند تغییر مبل له حالت کاناپه و انعطاف پذیری مبل استفاده شده است. در این شرکت به ساختار بدن انسان در طراحی توجه ویژه شده است برای همین مبل ها هم می توانند برای گفت و گو استفاده شوند و هم برای استراحت.

جرجیو در ادامه به معرفی شرکت «الیت» پرداخت و خاطر نشان کرد: این شرکت تشک های تخت خواب طراحی می کند، ما در طول روز نزدیک به 8 ساعت در خواب هستیم و تشک خواب اهمیت ویژه ای دارد، تشک های معمول دارای مواد اولیه ای است که برای بدن مفید نیست اما در تشک های تولیدی این شرکت از مواد اولیه مناسب برای بدن و ضد حساسیت استفاده شده است. این شرکت تشک ها را به صورت اختصاصی بسته به مشخصات فیزیکی و خواسته فرد و با در نظر گرفتن بیماری های فرد سفارش دهنده طراحی و تولید می شود. به هر حال هر طراحی هر ایده ای داشته باشد ما می توانیم آن را به تحقق برسانیم.

بنا بر این گزارش، این شرکت حتی محصولات پارچه ای را از خرید مرغوب ترین پنبه دنیا تا ضد عفونی و بافت پارچه را خود انجام می دهد و نسبت به نیاز سفارش دریافت می کند که هتل های معروف دنیا از این محصولات بهره می برند.

در انتهای این همایش مدرک MBA افتخاری به آقای پیر جوجو اعطاء گردید.

تصویر #1


تصویر #2


تصویر #3


تصویر #4


تصویر # 5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه ماهان

شما میتوانید با درج نام و ایمیل خود، از آخرین مقالات، مطالب و اخبار مدرسه کسب و کار ماهان در ایمیل خود مطلع شوید.