مدرسه عالی کسب‌وکار ماهان
برگزاری MBA بانکداری ماهان

برگزاری MBA بانکداری ماهان

فهرست مطالب

دوره MBA چیست ؟ راهنمای جامع دوره MBA

 

 

دوره MBA یکی از محبوب ترین دوره های مدیریتی در دنیا است. هر ساله مدیران بسیاری برای ارتقا دانش و مهارت های مدیریتی خود در دوره های MBA تحصیل میکنند. با وجود اینکه نام و رویکرد این دوره برای اغلب فعالان حوزه کسب و کار آشنا است، اما همچنان سوالات بسیاری در ذهن افرادی که متقاضی دوره هستند وجود دارد. سوالاتی که پاسخ به آن ها میتواند مسیر حرفه ای افراد را تا اندازه زیادی دستخوش تغییر کند.

 

انواع مختلفی از دوره های MBA وجود دارند که هر کدام برای افرادی متفاوت با اهدافی متفاوت طراحی شده اند. اما کدام دوره MBA مناسب شما است؟

 

آیا باید برای تحصیل در دوره MBA وارد دانشگاه شد؟ آیا باید دو سال تمام وقت در کلاس های MBA حضور داشت؟ تفاوت گرایش های مختلف MBA در چیست؟ پیش نیاز تحصیل در دوره MBA چیست؟ آیا نیاز به سابقه کار حرفه ای است؟ گذراندن یک دوره MBA چقدر از من زمان میگیرید؟ تفاوت دوره های یک ساله و دوساله MBA در چیست؟ هزینه شرکت در دوره های MBA چقدر است؟ مدرک و گواهینامه ای که در پایان دریافت میکنم چه نوع مدرکی است؟ آیا مدرک MBA من معتبر است؟ در طول دوره چه دروسی تدریس میشود؟ آیا این سرفصلها با اهداف حرفه ای من هم راستا است؟

پاسخ به تمامی این سوال ها نیاز به یک مشاوره تمام وقت و تخصصی دارد. نیاز است تا یک مشاور کسب و کار به صورت فردی، اهداف، برنامه ها و رزومه شما را بررسی کند و در مسیر حرفه ایتان شما را هدایت نماید. با این حال، راهنمایی که در ادامه آمده میتواند تا حد زیادی سوالات کلی شما را در رابطه با دوره MBA پاسخ دهد. 

اگر پس از مطالعه این راهنمای جامع دوره MBA ، همچنان در انتخاب مسیر حرفه ای خود مردد بودید، میتوانید از مشاوران ما در ماهان کمک بگیرید.

دوره MBA چیست؟

MBA، مخفف عبارت Master of Business Administration، دوره مدیریت راهبردی کسب و کار است. یک دوره مهارت آموزی که بیش از 100 سال از عمر آن میگذرد. دوره MBA اوایل قرن بیستم در پی صنعتی شدن ایالات متحده متولد شد. زمانی که دیگر شیوه های سنتی، پاسخگوی نیازهای مدیریتی در فضای کسب و کار نبود. این حجم از تولید، نیروی کار، این میزان از شتاب در تغییرات و ورود ماشین آلات و ابزارهای جدیدِ کاری معادلات را تغییر داده بود. حالا کارخانه ها نیاز داشتند تا در مدیریت امور از متخصصان و افرادی با مهارتهای مدیریتی ویژه استفاده کنند. دوره MBA به وجود آمد تا مدیرانی با مهارت روز را وارد بازار کسب و کار کند. از آن زمان تا کنون، مدیران در سراسر دنیا برای ارتقای مهارتهای مدیریتی خود در دوره های MBA شرکت میکنند. سرفصل ها و محتوای این دوره ها متناسب با زمان، نیاز بازار و صنایع مختلف، مدام در حال به روز شدن و تغییر است. در حال حاضر دوره های مدیریتی MBA که در دنیا به طور معمول برگزار میشوند از این قرارند:

شاید جالب باشد بدانید که اغلب سازمان ها در دنیا به دنبال مدیرانی هستند که دوره های MBA را گذرانده اند.

آنچه در این نمودار میبینید، مطالعه ای است که در سطح بین المللی در خصوص میزان تقاضای شغلی و بازار کار MBA صورت گرفته است.

برگزاری MBA بانکداری ماهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *