مدرسه کسب و کار ماهان

بزرگترین همایش MBA،DBA با ماندگاران عرصه مدیریت

همایش بزرگ مدیریت راهبردی کسب وکار(MBA، DBA) به همت موسسه آموش عالی آزاد ماهان با هدف انتقال تجارب گرانبهای استادان عرصه مدیریت کسب و کار به جامعه مدیریت کشور با شکوه بسیار برگزار شد.


با لطف پروردگار متعال بزرگترین همایش بین المللی مدیریت راهبردی کسب وکار(MBA، DBA) در حالی در روزهای 9 و 10 بهمن ماه سال جاری برگزار شد که تفاوت های بسیاری نسبت به همایشهایی با این سبک وسیاق داشت.


در این همایش دو روزه ، بیش از 700 نفر ازمدیران عالی کسب وکار در سازمان ها و شرکت های خصوصی و دولتی سراسر کشور، دانشجویان دکتری، ارشد و دانش پذیران دوره های MBA و DBA، مشاوران و مدرسان مدیریت راهبردی کسب وکار و محققان و پژوهشگران علاقه مند به به مباحث مدیریتی حضور داشتند.


دکتر ناصر میرسپاسی پدر علم مدیریت منابع انسانی در ابتداي اين همايش عمده ترین مشکلات امروزی مدیران را شیوه و نگرش کسب وکار دانست و اظهار داشت وجود نیروی انسانی با تجربه در روند فعالیتهای اقتصادی تاثیرگذار بوده و از اتلاف زمان جلوگیری خواهد کرد.


پس از ايشان، جناب آقای دکتر مجید سیاری مدیر عامل موسسه آموزش عالی آزاد ماهان نکات ارزشمندی را در خصوص مدیریت یک سازمان و نقش منابع انسانی در آن متذکر شدند.


در ادامه ، استاد «مسعود حیدری» پدر علم اصول و فنون مذاکرات ایران و « استاد علی جعفریه» سخنرانی‌هایی را به ترتیب با موضوعات ، اصول و فنون مذاکرات بین المللی و بازاریابی و نوآوری ژنتیکی سازمان‌ها برای حاضران در همایش ارایه داده‌اند.


استاد محمود محمودیان در اولین روز همایش بین المللی مدیریت راهبردی کسب و کار گفت: در زمان بحران‌ها و تحریم‌ها برندهای ملی هستند که ما را کمک می‌کنند. وقتی سازمانی برند می‌شود زیر پایش محکم خواهد شد. باید نگاه خود را به کسب و کار از سنتی به حرفه‌ای تغییر دهیم. هر کار تجاری نیاز به دو بال علمی، مهندسی و بال هنر دارد مباحث مربوط به برندینگ زیرمجموعه بال هنر است.


در ادامه حسین وظیفه دوست در سخنرانی خود با عنوان خلاقیت در مدیریت بازاریابی اظهار داشت: شرکت تجاری موفق شرکتی است که میان خود و دیگران تمایز ایجاد کند و این نیازمند رعایت پروتکل‌هایی است.


وی ادامه داد: باید از مشتریان خود ایده بگیریم. برای مثال مشتری می‌گوید کاش این محصول آنقدر کوچک بود که در جیب من جا می‌شد. بسیاری از ایده‌های خوب در ذهن‌های مشتریان وجود دارد باید معیارهای آنان را بشناسیم.


در روز دوم از همایش درایتون برد از اساتید نامدار بین‌المللی و صاحب سبک در بازاریابی مستقیم جهان توصیه کرد: “خرد را کنار بگذارید و از تخیل پویای خود استفاده کنید. بازاریابی بسیار ساده است: مشتریان بیشتری دست‌وپا کن؛ آنها را به خرید بیشتر ترغیب کن و مشتریان خود را برای زمان طولانی‌تری حفظ کن.


در ادامه محمدرضا شعبانعلی مدرس و نویسنده حوزه فنون مذاکره به بحث مدیریت احساسات در مذاکره پرداخته و افزود: “درگیر شدن با احساسات، ما را به سمت استفاده از ابزارهای نادرست برای مذاکره هدایت می‌کند. بنابراین باید احساسات خود را کنترل کرده و به واکنش‌ها و بروز احساسات طرف مذاکره توجه داشته باشیم.”


لازم به ذکر است حضور کارآفرینان موفق ایرانی همچون آقای احد عظیم زاده و بیان تجربیات ارزنده آنها در عرصه کسب و کار بخشهایی از همایش بود که مورد استقبال حضار قرار گرفت.


نکته قابل توجه بزرگترین همایش بین المللی مدیریت راهبردی کسب و کار ، تقدیر و تجلیل از مقام شامخ چهره های ماندگارمدیریت همچون استاد علی اکبر فرهنگی پدر علم مدیریت ارتباطات،استاد ناصر میر سپاسی،استاد مسعود حیدری،استاد عبدالحمید ابراهیمی و استاد حسین سید الماسی بود که با اهدای تندیس و هدایا و تشویق حضار با شکوه وصف ناپذیری برگزارشد.


اختتامیه ی این همایش ساعت 20:30 روز دهم برگزار شد كه پایان بخش این همایش دو روزه بود.

دیدگاهتان را بنویسید

امتیاز دهی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطلب