ماهان
مدرسه عالی کسب‌وکار ماهان
رویداد تجلیل از اساتید ماهان
تجربه نگاری رویداد تجلیل از اساتید ماهان

تجربه نگاری رویداد تجلیل از اساتید ماهان

به همت مدرسه عالی کسب‌‌وکار ماهان، در روز جمعه ۳۰ام اردیبهشت ماه ۱۴۰۱، مراسم تجلیل از اساتید در محل هتل پرشین پلازا برگزار شد.

در این رویداد ضمن تقدیر و تجلیل از اساتید گرانقدر، حاضران شنوای فرمایشات جناب آقای سیاری بنیانگذار مدرسه عالی کسب و کار ماهان، پروفسور ناصر میرسپاسی پدر مدیریت منابع انسانی ایران، جناب آقای علیرضا نبی کارآفرین اجتماعی، جناب آقای بهروز فروتن کارآفرین و بنیانگذار شرکت بهروز، دکتر غلامرضا خاکی، جناب آقای محمدرضا شعبانعلی، جناب آقای اکبر رجبی بنیانگذار جمعیت طلوع بی نشان‌ها، جناب آقای رامین سمیع‌زاده، استراتژیست کسب ‌و کار بودند.

جناب آقای سیاری بنیانگذار مدرسه عالی کسب و کار ماهان به جایگاه ارزش ها در حوزه آموزش عالی کسب و کار پرداختند و فرمودند آنگاه که معجزه عشق در بند بند فرهنگ و آموزش های حوزه مدیریت و استراتژی کسب و کار جاری می شود شاهد نتایجی شگرف خواهیم بود و همچنین ایشان تاکید فرمودند که باید در حوزه آموزش به سمت آموزش اندیشیدن گام برداریم تا اندیشه هایی نو و ارزشمند خلق کنیم. به جای آموختن اندیشه ها، اندیشیدن را بیاموزیم و در راستای فرهنگ سازی و آگاهی بخشی آن کوشا باشیم.

پروفسور ناصر میرسپاسی به درستی اذعان داشتند که مطالعه مهمترین رکن توسعه است. آموزش تنها به معنای حضور داشتن در کلاس نیست. مطالعه رکن اساسی پرورش هر فرد است. حتی اگر کتابی را مطالعه می کنید که مخالف مطالب نشر شده در آن هستید می توانید ذهن مبارز خود را به واسطه ی آن پرورش بدهید.در همین راستا مراکز آموزشی جزو و کسانی که پیشه ی آن ها مطالعه و تحقیق است  جزو برجسته ترین  عناصر یک جامعه هستند.

سپس جناب آقای دکتر رامین سمیع زاده فرمودند:

تنها آگاهی یک مدیر است که می تواند در سطح کل کشور تغییر اساسی ایجاد کند و خلق ارزشی که به واسطه یک مدیر در جامعه بوجود می آید سالیان سال باقی خواهد ماند. هر یک از اساتیدی که در این رویداد حضور دارند ارزش آفرینان بزرگ این کشور هستند.هر دانشی که شخصیت ساز نیست تباه و بیهوده است. دانش باید در مسیر تعالی انسان باشد.

در مسیر ارزش آفرینی قطعا از فارغ التحصیلانی که در هلدینگ ماهان پرورش یافته اند شاهد اتفاقاتی خواهیم بود که در آینده یاد و خاطر این روزها را برای ما جذاب تر خواهند کرد.

سپس جناب آقای غلامرضا خاکی فرمودند: امروز ما به عقلانیت ارتباطی نیاز داریم و پیش نیاز این عقلانیت، صمیمیت، پذیرش و متوجه دیگری بودن است. اگر ما متوجه دیگری نباشیم بی گمان اخلاق فرو خواهد ریخت و تعامل ها از بین خواهند رفت و قطعا خرد جمعی شکل نخواهد گرفت. در فضای کشور ما دو جریان متفاوت وجود دارد عده ای خود خام پندارانه تصور میکنند که ایرانیان اکنون اقوام عقب افتاده ای هستند که هیچ چاره ای جز مانند دیگران شدن ندارند عده ای هم در توهمی فرو رفته اند که گویی جهان بیابانی بوده است و غیر از ایران تمدنی وجود نداشته است. ما به عنوان مدرسان مدیران در سطح آموزشی اجتماعی و کارآفرینی چاره ای نداریم جز اینکه مسیر خودانتقادی تکاملی را پیش ببریم .رسالت ماهان خلق نسل سوم در فضای مدیریت است. 

در همین راستا اولین رسالت دست اندرکاران حوزه دانش مدیریت که من آن را فن دانش می نامم امیدوار سازی است. دومین نکته ای که ضرورت رسالت ماست، شبکه سازی است و سخن آخر اینکه ما اکنون به تعریف مجددی از عملگرایی نیازمند هستیم.

در ادامه نیز جناب آقای دکتر علیرضا نبی کارآفرین ارزشمند اجتماعی فرمودند:

مردم را دانا کنید به آن ها آموزش دهید، به مردم آگاهی بدهید، من ۱۷۰۰۰ نفر را تنها به واسطه مطالعه، باز اجتماعی کرده ام. ایران را تنها توسط مطالعه می توان نجات داد. مردمان این مرز و بوم بخاطر تدریس شما تبدیل به افراد دانا شدند و ایران امروز نیاز به این دارد. تا لحظه آخر تدریس کنید و جاودانه بمانید، موفقیت را برای شاگردان خود دوباره تعریف کنید.

جناب آقای بهروز فروتن خالق برند بهروز، خطاب به اساتید گرانقدر حاضر در رویداد فرمودند:

 شما ققنوس های سرزمین ایران هستید. ای رهبران جامعه، فکر کردن و خردورزی دو مفهوم متمایز از یکدیگرند. فکر کردن در زمانی اتفاق می افتد که به منافع خودتان فکر میکنید و خرد ورزیدن به معنای آن است که شما چگونه به آینده فکر می کنید. ایران امروز ما به خردورزانی نظیر شما نیازمند است. ایران به ققنوسی همچون شما نیاز دارد تا در شوره زار همچون گل رویش کنید و اندیشیدن را به پرواز در بیاورید.

سپس جناب آقای محمدرضا شعبانعلی به درستی فرمودند که اعمالی که ما برای بهبود جامعه انجام می دهیم به دوسته تقسیم می شوند. بعضی از این اعمال اثر نزدیک و ملموس دارند و دسته دوم اثر دور.  نیاز جدی جامعه ما آن دسته از اموری است که ما شاهد اثر آن نیستیم. بعضی از فعالیت ها اقدامات کوچکی هستند که باید قدردان آنها باشیم و حق داریم به خاطرشان مغرور باشیم اما این کارهای ناملموس هستند که می توانند یک کشور را نجات بدهند و یا آن را نابود کنند. آموزش و تدریس از جمله همین امور اثر گذار ولی محجور است.

جناب آقای اکبر رجبی نیز فرمودند: من از شما حس شجاعت میگیرم. من یک رویایی دارم و رویای من آن است که اعتیاد و آسیب اجتماعی را در ایران ریشه کن کنم و نزد شما عزیزان ، من همدلی، دانش مدیریت و راهبری  و بی تفاوت نبودن را آموختم.

 در انتها جناب آقای هادی سیاری، سرکار خانم آناهیتا شهنواز را به عنوان مدیریت عامل مدرسه کسب و کار ماهان، و اولین بانویی که در خاورمیانه این جایگاه والا را برعهده دارند معرفی نمودند. 

در ادامه سرکار خانم شهنواز تقدیر خود را از اساتید گرامی به پاس عملکرد شایسته و تعهد به اعتلای فرهنگ و دانش این سرزمین با تقدیم لوحی به رسم یادبود، به جای آوردند.

در پایان از همه کارآفرینان و اساتید گرانقدری که در این رویداد حضور بعمل آوردند کمال تشکر داشته و امید آن است که با طلوع بیش از پیش آگاهی و روشنایی در این مرز و بوم شاهد دستاوردهایی سترگ باشیم.

همچنین نهایت سپاس ویژه از جناب اقای نوید سیاری مدیر عامل مرکز مشاوره مدیریت ماهان و تیم همراه که در مراسم تجلیل از اساتید با حضورشان تجلی بخش وحدت در خانواده ماهان بودند و هستند.

هستی را سپاس که هستی‌د…

برادران سیاری

مشاهده تیزر مراسم تجلیل از اساتید 1401