مدرسه عالی کسب‌وکار ماهان
ماهان برای دومین سال پیاپی به عضویت PRME درآمد

جایگاه PRME از دیدگاه دبیرکل سازمان ملل متحد

فهرست مطالب

ماهان برای دومین سال پیاپی به عضویت PRME درآمد

«ابتکار PRME برای پرورش رهبران مسئول آینده آغاز شده است. هرگز این وظیفه تا به این اندازه مهم نبوده است. برای دستیابی به اهداف توسعه پایدار، نیاز به رهبری جسورانه و تفکر ابتکاری است». این بخشی از صحبت‌های آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل متحد در مورد جایگاه و اهمیت PRME است.

 

مدرسه عالی کسب‌وکار ماهان مفتخر است پس از گذراندن مراحل اعتبارسنجی و گزارش‌های ارائه شده برای دومین سال پیاپی استانداردهای لازم جهت عضویت در پیمان بین‌المللی PRME را به دست آورد؛ عضویت در این پیمان مهم بین‌المللی گامی بلند در راستای چشم‌انداز و رسالت آموزشی ماهان و «تغییر نگرش» مدیران آینده ایران زمین است.

 

ماهان برای دومین سال پیاپی به عضویت PRME درآمد

از PRME چه می‌دانیم؟

اصول آموزش مدیریت مسئولیت‌پذیر (Principles for Responsible Management Education) یک پیمان و یک ابتکار پشتیبانی از سوی سازمان ملل است که در سال 2007 با هدف هدایت جامعه کسب‌وکارها و مدیریت از طریق پژوهش و رهبری صحیح کسب‌وکارها تأسیس شد. اصول آموزش مدیریت مسئولیت‌پذیر (PRME) به بزرگترین رابطه سازمان یافته میان سازمان ملل متحد و مؤسسات آموزش عالی مرتبط با مدیریت تبدیل شده است. این پیمان به‌عنوان یک بستر تلاش می‌کند تا با استانداردهای مناسب زمینه را جهت رقم زدن مدیریت تغییر در آینده مهیا سازد.

اصول آموزش مدیریت مسئولیت‌پذیر یا همان PRME در تلاش است تا با شش اصل کلیدی خود، مدارس کسب‌وکار و مدیریت را به بستری برای انتقال مهارت‌های لازم برای تعادل در اهداف اقتصادی و پایداری، به رهبران آینده کسب‌وکار تبدیل کند. این شش اصل عبارتند از: هدف (Purpose)، ارزش‌ها (Values)، روش (Method)، پژوهش (Research)، همکاری (Partnership) و مکالمه-دیالوگ (Dialogue). مدرسه عالی کسب وکار ماهان با اتکا به بیش از یک دهه سابقه درخشان آموزشی خود با موفقیت توانسته استانداردهای این شش اصل کلیدی PRME را به خوبی رعایت و پیاده‌سازی کند و بدین ترتیب برای دومین سال متوالی به عضویت این پیمان درآید.

مدارس کسب‌وکار و مدیریت و همچنین مؤسسات توسعه مدیریت و رهبری کسب‌وکار از جمله مؤثرترین بازیگران بین‌المللی در عصر جهانی شدن هستند، چراکه مهارت‌ها و طرز فکر رهبران آینده را شکل می‌دهند. مأموریت PRME آن است که آموزش مدیریت را تغییر داده و مدیران تصمیم‌ساز فردا را برای پیشبرد توسعه پایدار توسعه دهد. برای آشنایی بیشتر با PRME می‌توانید به وب‌سایت رسمی PRME (لینک وب‌سایت) مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *