دورهمی فارغ التحصیلان دوره DBA ماهان
دورهمی فارغ التحصیلان دوره DBA ماهان

دورهمی فارغ‌التحصیلان دوره‌ی DBA ماهان در روز جمعه 1400/9/5 در هتل پرشین پلازا برگزار شد، در این جشن مدرسه کسب و کار ماهان، پذیرای حضور دانش‌پذیران بود. جناب آقای دکتر سیاری بنیان‌گذار و مدیر عامل هلدینگ کسب‌و‌کار ماهان در خصوص دوره‌های ماهان چنین بیان فرمودند که دوره‌های ماهان کاملاً کاربردی و مطابق با جدیدترین روش‌های آموزشی دنیا است و مطابق با روندها و تغییرات دنیا در حال به‌روزرسانی است. ایشان ذکر کردند که تمام توجه ماهان بر آن است که، مدیران ارشد و میانی سازمان‌ها چه تخصص‌هایی را نیاز دارند و برای توسعه فردی و سازمانی خود، نیازمند چه آموزش‌هایی هستند که آنها را برنامه‌ریزی و ایجاد کنیم و سعی ما بر آن است که موارد دیگری را که در حوزه توانمندسازی مورد نیاز است را مدنظر قرار بدهیم که از جمله این مسائل بحث شبکه‌سازی است تا افراد در مسیر توسعه خود هم گروه‌های خود را پیدا کنند و هم‌اندیشی لازم را برای خردجمعی و ارزش‌آفرینی داشته باشند.

جناب آقای دکتر سیاری در ادامه در خصوص جایگاه ماهان در اکوسیستم کسب‌وکار کشور بیان فرمودند که، ماهان به دنبال این است که بتواند متولی اکوسیستم کسب‌وکار باشد و ما به دنبال ایجاد هماهنگی در اکوسیستم کشور در زمینه توسعه و توانمندسازی کارآفرینان، ایجاد شبکه‌های ارتباطی، ایجاد شبکه‌های بین‌المللی، برنامه‌ریزی آموزش‌های روز دنیا و ارتباط با سازمان‌های خارج و داخل کشور هستیم. دوره DBA ماهان استراتژی محور است و ما در این دوره به دنبال تفکر استراتژیک و یادگیری استراتژیک هستیم.

دورهمی فارغ التحصیلان دوره DBA ماهان

 ماهان جایگاه منتخب مدیران ایران…

در این همایش ما با لیلی کریمی مدیریت محترم شرکت همسفر، نیز مصاحبه‌ای داشتیم: ایشان در خصوص دوره‌های ماهان چنین ذکر کردند که دوره‌های ماهان برای من دوره‌های رشد و شکوفایی بوده است که بالندگی را در من پرورش داده است و من از طریق ماهان به خیالات و آنچه که در سرم پرورش می‌دادم رسیدم چون که در این مسیر ارتباطات خوبی برای اینجانب علاوه بر دانش و بینش ایجاد شد. ماهان در شان مدیران عمل می‌کند و دانش روز را تدریس می‌کند که ارزش افزوده‌ی بسیار زیادی ایجاد می‌کند. ماهان هم فضای آکادمی دانشی و هم فضای فرهنگ‌سازی و تغییر سبک را پیش می‌برد و ساختار را تغییر می‌دهد و واقعیت‌های وجودی را عیان می‌کند و با دانش‌پذیران همدل و همراه است. ایشان دوره‌های ماهان را دوره‌هایی بی‌نظیر و تکان دهنده خواندند و دوره‌های ماهان را دوره‌هایی دانستند که آن ضربه نهایی که باید به آدم بخورد را وارد می‌کند و دانشپذیر در این دوره‌ها مثل یک شطرنج باز  یاد می‌گیرد که چطور از پیش حرکت‌های خود را بسنجد و حرکت خود را واکاوی کند. 

دورهمی فارغ التحصیلان دوره DBA ماهان

ماهان، جایگاهی سازنده در اکوسیستم کسب و کار…

جناب آقای سیامک عظیمی مدیرعامل شرکت گروه آرایشی ماه‌آفرین پاکدیس، قبل از حرف زدن درباره دوره‌های ماهان، درباره خود ماهان توضیح دادند که ماهان عین زندگی است و زندگی را درست می‌کند. ماهان محیطی را فراهم کرده است که بزرگان کسب و کار و افرادی که خواستار موفقیت کسب و کار خود هستند را به هم وصل می‌کند. ایشان ماهان را مادر کسب و کار ایران خواندند و معتقد بودند که ماهان نقشی اساسی در آموزش شرکت‌های بازرگانی و تجاری دارد.  

دورهمی فارغ التحصیلان دوره DBA ماهان

 ماهان ارائه دهنده‌ی راه‌حل‌ها در سطح مسائل سازمانی و صنعتی کشور…

دکتر علیرضاهاشمی از اساتید بیزنس اسکول ماهان در خصوص ماهان چنین فرمودند که ماهان مدرسه کسب‌و‌کاری است که استراتژی آن بر اساس تمایز است و خدمات متمایزی را ارائه می‌کند و از اساتید برجسته‌ای که هم دانش آکادمیک و دانشگاهی را دارند و هم دارای تجربه مشاوره یا اداره یک کسب و کار هستند استفاده می‌کند و در آموزشهای خود کاربردی عمل می‌کند و موضوعاتی در آموزش مطرح می‌شود که مسائل سازمان و صنعت را بررسی می‌کند و مخاطبان ماهان به دنبال حل مسائل از امورات سازمان و یا صنعت خود هستند. ایشان در ادامه فرمودند ماهان خلایی که دانشگاه آن را پر نکرده یعنی حل مسئله برای موضوعات بازار و محیط و صنعت را پر کرده و به همین خاطر جایگاه خود را به درستی پیدا کرده است. 

ایشان در ادامه فرمودند که دوره DBA ماهان در واقع یک دوره خاصی است که بر اساس استراتژی طراحی شده است و دارای موضوعات به هم مرتبط و حمایتی است، در نهایت نتیجه کار و تلاش موسسه ماهان هم افزایی است که برای دانش‌پذیران ایجاد می‌کند. جایگاه ماهان پیدا کردن بخش‌هایی از بازار است که همان مدیران عامل است، مدیران عاملی که بیشتر مسئله دارند و با چالش‌های روز صنعت و بازار درگیر هستند.

تصاویر دورهمی فارغ التحصیلان دوره DBA ماهان