مدرسه عالی کسب‌وکار ماهان
دوره آنلاین فروشنده حرفه ‌ای کد 2

دوره آنلاین فروشنده حرفه ‌ای کد 2 برگزار شد

فهرست مطالب

مسیری که یک فروشنده را حرفه‌ای می‌کند

مدرسه عالی کسب‌وکار ماهان بیست و چهارمین دوره آنلاین سال 99 خود را روز چهارشنبه 19 شهریور ماه برگزار کرد. در مراسم معارفه دوره آنلاین فروشنده حرفه‌ای ماهان آقای دکتر مجیدی کوردینتور دوره، خانم دکتر شهنواز معاونت آموزش و آقای تقی پور مدیر دپارتمان آموزش‌های مجازی ماهان حضور داشتند. مروری بر اهداف دوره، چگونگی شکل‌گیری آن، سرفصل‌ها و ماژول‌های دوره به همراه نکات آموزشی و مواردی به‌منظور بالا بردن کارایی کلاس‌های آنلاین از جمله موضوعاتی بود که در این مراسم عنوان شد. ماهان علاوه بر ارائه محتوای آموزشی به‌روز و بومی‌سازی شده در کنار استفاده از اساتید طراز اول و مجرب کشور تلاش دارد تا بستر ارتباطی و شبکه‌سازی را برای دانشپذیران همواره فراهم کند؛ گام اول شبکه‌سازی در مراسم معارفه برداشته می‌شود.

نقشه راه دوره آنلاین فروشنده حرفه‌ای

آقای دکتر مجیدی کوردینتور دوره ضمن خوشامدگویی به دانشپذیران با اشاره به اهداف دوره‌های آموزشی اظهار داشتند: دانشپذیرانی که برای کسب دانش در دوره‌های آموزشی شرکت می‌کنند سه هدف عمده را دنبال می‌کنند: هدف اول به بحث یادگیری مربوط می‌شود؛ کسب دانش، به‌روزرسانی داشته‌های قبلی، آشنا شدن با مباحث ترند دنیا و منابعی که در حوزه مرتبط وجود دارد از مهم‌ترین موضوعاتی است که در هدف اول گنجانده می‌شود. هدف دوم بر بحث اخذ مدرک و ایجاد سازوکار استاندارد سازی دانش متمرکز است. بدیهی است ماهان با تأکید بر اصل مهارت‌آموزی به جای مدرک‌گرایی برای ابعاد مهم‌تر همچون یادگیری نسبت به صدور مدرک اهمیت بیشتری قائل است. هدف سوم که بیزینس اسکول هاروارد نیز آن را مهم‌ترین هدف می‌داند موضوع شبکه‌سازی است. موضوعی که ماهان همواره بر آن تأکید داشته و با ابزارها و روش‌های مختلف تلاش می‌کنند بستر آن را برای دانشپذیران به‌خوبی فراهم کند.

نقشه راه دوره آنلاین فروشنده حرفه‌ای ماهان

سرفصل‌های دوره آنلاین فروشنده حرفه‌ای

خانم دکتر شهنواز معاونت آموزش ضمن اشاره به روند یادگیری در دوره و نقش دانشپذیران در آن به تشریح سرفصل‌های دوره آنلاین فروشنده حرفه‌ای پرداختند: «برای یک فروشنده موفق شناخت بازار و آشنایی با مفاهیم کلیدی آن بسیار اهمیت دارد؛ اصول بازاریابی اولین ماژول درسی دوره است که دانشپذیران آموزش می‌بینند». چگونگی برقراری ارتباط با مشتری، ارتباط با مدیران بالادستی و سازمان به همراه تهیه و ارائه گزارش‌های مناسب در این ماژول مورد بررسی قرار می‌گیرد. سفر مشتری (Customer Journey) و آشنایی با قیف فروش ماژول بعدی دوره است. بدیهی است که مشتریان برای تهیه کالا و یا خدمتی، ابتدا احساس نیاز می‌کنند سپس در مورد آن به تحقیق و جستجو می‌پردازند، از بین رقبا انتخاب می‌کنند و در نهایت تصمیم به خرید می‌گیرند. فروشنده‌ها در هر کدام از مراحل گفته شده قیف فروش تأثیرگذارند و نقش مهمی را بر عهده دارند.

ماژول دیگر دوره برقراری ارتباط مؤثر است. مهارت‌های شنیدن مؤثر، همدلی کردن با مشتری و مهارت‌های شخصیت شناسی در این ماژول مورد بررسی قرار می‌گیرند. موضوع متقاعدسازی در ماژول بعدی مورد بحث قرار می‌گیرد؛ استفاده از تکنیک‌ها، ابزار و روش‌های مختلف برای متقاعدسازی مشتریان از جمله مباحث مطروحه در این ماژول است.

ماژول بعدی بحث پرسش‌گری و کشف مسئله است؛ لازم است یک فروشنده در جایگاه مشاور قرار گیرد و از نیاز مشتری مطلع شود و برای مسئله و مشکلی که مشتری دارد راه‌حل مناسبی ارائه دهد. ارائه محصول مبحث بعدی است؛ به‌کارگیری تکنیک‌های مناسب و ابزارهای لازم برای ارائه هر چه بهتر محصول در این ماژول گنجانده شده است. در ادامه مهارت‌های مذاکره قرار دارند، آشنایی با فرایند مذاکره، اصول و تکنیک‌های لازم در این بخش آموزش داده می‌شوند.

ماژول مهم دیگر مهارت‌های کلوزینگ و خاتمه فروش است، مراحل ذکر شده قبلی در صورتی که با مهارت‌های کلوزینگ و خاتمه فروش تلفیق نشوند منجر به فروش و عقد قرارداد نخواهد شد. در این ماژول ابزارها، روش‌ها، موانع موجود و چگونگی حل آنها مورد بررسی قرار می‌گیرد.

عقد قرارداد و فروش نیز پایان مسیر نخواهد بود؛ ماژول بعدی این دوره به موضوع ارتباط بعد از فروش و وفادار سازی مشتری می‌پردازد؛ تا بدین‌صورت امکان تکرار خرید و ارتباط با مشتریان قدیمی فراهم شود. ماژول پایانی دوره به اخلاق حرفه‌ای در فروش می‌پردازد. یک فروشنده موفق باید به اخلاق حرفه‌ای مجهز باشد و از ابتدای ارتباط با مشتری تا هنگام فروش و پس‌ازآن به صورت حرفه‌ای رفتار کند؛ چنین اصولی به نگهداشت و حفظ مشتری کمک می‌کند. خانم دکتر شهنواز در پایان با اشاره به اهمیت دنیای مجازی خاطرنشان کردند در این دوره اصول و ابزارهای لازم برای فروش در بستر آنلاین و آشنایی با کاربردهای آن نیز تشریح می‌شود.

دوره‌های آنلاین ماهان

مدرسه عالی کسب‌وکار ماهان (Mahan Business School) به‌عنوان اولین مدرسه کسب‌وکار در کشور از سال 84 شروع به فعالیت کرده و دوره‌های مدیریتی مختلفی را با موفقیت برگزار کرده است. تغییر فضای کسب‌وکار و مهم‌تر شدن دسترسی آنلاین به دوره‌های آموزشی باعث شد ماهان تمامی دوره‌های امسال خود را به‌صورت آنلاین برگزار کند تا بدین‌صورت امکان شرکت برای علاقه‌مندان دوره‌های مختلف از اقصی نقاط دنیا فراهم باشد. صفحه «تقویم آموزشی دوره‌های آنلاین 99» لیستی از دوره‌های در حال ثبت‌نام را نشان می‌دهد که علاقه‌مندان می‌توانند با ورود به صفحه دوره دلخواه فرم انتهای صفحه را تکمیل کرده و از مشاوره کارشناسان تخصصی ماهان استفاده کنند. دوره آنلاین فروشنده حرفه‌ای نیز به آدرس «دوره آنلاین فروشنده حرفه‌ای ماهان» برای علاقه‌مندان در دسترس است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *