مدرسه عالی کسب‌وکار ماهان
دوره آنلاین مدیرعامل حرفه‌ای CEO 15 مهر 99

دوره آنلاین مدیرعامل حرفه ‌ای کد 4 برگزار شد

فهرست مطالب

ماحصل دوره آنلاین مدیرعامل حرفه‌ای CEO

تاریخ شروع دوره: 15 مهر 99
تعداد دوره‌های آنلاین برگزار شده: 4
تعداد دوره‌های حضوری برگزار شده: 18

 

مدرسه عالی کسب‌وکار ماهان در روز سه‌شنبه 15 مهرماه میزبان دانشپذیران دوره آنلاین مدیرعامل حرفه‌ای کد چهار بود. طبق روال معمول مراسم معارفه دوره در بستر آنلاین و به‌منظور آشنایی دانشپذیران با محیط آموزشی ماهان، متدولوژی و سرفصل دروس، معرفی اساتید و آشنایی دانشپذیران با یکدیگر برگزار شد. دانشپذیران این دوره همچون سایر دوره‌های مدیرعامل حرفه‌ای منتخبی از مدیران عامل مؤسسات و شرکت‌های کشور هستند که هرکدام سابقه چندین سال فعالیت در سمت مدیرعاملی را در کارنامه خود دارند.

 

ماهان در 15 مهرماه میزبان دانشپذیران دوره آنلاین مدیرعامل حرفه‌ای

دوره آنلاین مدیرعامل حرفه‌ای ماهان

 

آقای مهندس راد مدیر توسعه کسب‌وکار ماهان در مراسم معارفه چهارمین دوره آنلاین CEO ماهان ضمن خوشامدگویی به دانشپذیران به تشریح ماهیت و اهداف دوره آنلاین مدیرعامل حرفه‌ای مدرسه عالی کسب‌وکار ماهان پرداختند. ایشان بیان داشتند که در فضای پر نوسان کنونی که محیط اقتصادی با ابهامات و پیچیدگی‌های کم‌نظیری همراه است؛ اتخاذ تصمیم درست و به‌موقع بیش از هر زمان دیگری حائز اهمیت است. در چنین فضایی مدیرانی قادر خواهند بود تصمیمات درست و با ریسک کمی اتخاذ کنند که دارای تفکری سیستمی و نگاهی استراتژیک محور هستند. مدیرانی که تلاش می‌کنند تا سازمانی یادگیرنده، پویا و چابک ایجاد کنند و در مسیر توسعه آن گام نهند؛ تهدیدها را به‌موقع شناسایی کرده و قادر باشند آنها را به فرصت تبدیل کنند. آقای راد در ادامه اظهار داشتند که دوره آنلاین مدیرعامل حرفه‌ای ماهان نیز با چنین رویکردی طراحی و توسعه پیدا کرده تا بتواند به مدیران عامل و صاحبان کسب‌وکار کمک کند تصمیمات مناسب و مؤثرتری اتخاذ کرده و با نگاهی سازمان محور از مدل سنتی مدیریت به سمت مدل‌های نوین مدیریت حرکت کنند. آقای راد در پایان بر اهمیت پروژه‌ها و تکمیل آنها، مشارکت دانشپذیران در کلاس، تبادل‌نظر و تجربه با اساتید و سایر دانشپذیران و اهمیت شبکه‌سازی تأکید کردند.

ماحصل دوره آنلاین مدیرعامل حرفه‌ای ماهان

خانم دکتر شهنواز معاونت آموزش مدرسه عالی کسب‌وکار ماهان در ادامه مراسم معارفه دوره آنلاین CEO با اشاره به ماهیت دوره خاطرنشان کردند: دوره آنلاین مدیرعامل حرفه‌ای ماهان طراحی شده تا به مدیران عامل کمک کند تصمیمات برون و درون‌سازمانی را به بهترین شکل ممکن اتخاذ کنند؛ هدف این دوره پرورش متخصص بازاریابی، کارشناس مالی، حسابدار و … نیست کما اینکه مدیران عامل نیز به چنین تخصصی نیاز نخواهند داشت؛ اما مدیران عامل باید بدانند که چه گزارشی از زیرمجموعه‌های خود دریافت کنند؛ چگونه گزارش‌ها را تحلیل کرده و مبتنی بر نتیجه آن چه تصمیماتی اتخاذ کنند.  

خانم دکتر شهنواز در ادامه به سه وظیفه کلیدی مدیران عامل اشاره کردند:

الف) مدیران عامل همیشه در موقعیتی قرار دارند که باید تصمیم‌گیری کنند.

ب) مدیران عامل در موقعیتی قرار دارند که لازم است وضعیتی را ارزیابی کنند.

ج) مدیران عامل در موقعیتی قرار دارند که باید در ارتباط با موضوعی به حل مسئله بپردازند.

مدیران عامل با تسلط بر سه حوزه ذکر شده و در کنار مهارت‌های مدیریتی و رهبری که کسب می‌کنند قادر خواهند بود سازمان را توسعه داده و مسیر رشد آن را هموار سازند.

خانم دکتر شهنواز در پایان با اشاره به سناریوی آموزشی این دوره خاطرنشان کردند: تمامی آموزش‌های ارائه شده در سطح استراتژیک است؛ دروسی همچون برنامه‌ریزی استراتژیک، استراتژی فروش، استراتژی‌های منابع انسانی و رهبری سرمایه‌های انسانی از جمله مباحثی است که طی این دوره به تفصیل مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

دوره‌های آنلاین ماهان

مدرسه عالی کسب‌وکار ماهان (Mahan Business School) به‌عنوان اولین مدرسه کسب‌وکار در کشور از سال 1384 و با برگزاری دوره‌های کاربردی مهارتی و مدیریتی فعالیت خود را آغاز کرده است. دوره‌های آنلاین ماهان هرکدام به پشتوانه تعداد دوره‌های حضوری که برگزار شده، توسعه پیدا کرده‌اند و همواره تلاش شده تا کیفیت آموزشی دوره‌ها به‌صورت مستمر ارتقا یابد. دوره آنلاین مدیرعامل حرفه‌ای نیز که تا پیش‌ازاین 18 دوره آن به‌صورت حضوری برگزار شده بود یکی از این دوره‌ها است؛ این دوره در سال جاری به‌صورت آنلاین برگزار می‌شود و تا امروز چهار دوره آن تشکیل شده است. علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات تکمیلی می‌توانند به صفحه دوره آنلاین مدیرعامل حرفه‌ای (دوره آنلاین CEO) مراجعه کرده و یا با کارشناسان ماهان (02188401313) تماس حاصل کنند و از مشاوره تخصصی بهره‌مند شوند. تقویم آموزشی ماهان که زمان شروع سایر دوره‌های مدیریتی در آن مشخص شده نیز به آدرس (دوره‌های آنلاین ماهان) در دسترس علاقه‌مندان قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *