مدرسه عالی کسب‌وکار ماهان
دوره آنلاین مدیر بازاریابی حرفه ‌ای کد 2

دوره آنلاین مدیر بازاریابی حرفه ‌ای کد 2 برگزار شد: از اهداف تا ماژول‌های دوره مدیر مارکتینگ حرفه‌ای

فهرست مطالب

 روز دوشنبه 17 شهریور دومین دوره آنلاین مدیر مارکتینگ حرفه‌ای ماهان که بیست و سومین دوره آنلاین سال جاری است برگزار شد. در معارفه این دوره آقای دکتر نظری مهرابی کوردینیتور و طراح دوره، خانم دکتر شهنواز معاونت آموزش، آقای تقی پور مدیر دپارتمان آموزش‌های مجازی و آقای راد مدیر توسعه  کسب‌وکار ماهان حضور داشتند. معرفی ماژول‌های درسی، چشم‌انداز دوره، اهداف و ویژگی‌ها به همراه آشنا کردن دانشپذیران با فضای آموزشی ماهان، همکلاسی‌ها و ارائه نکات و موارد آموزشی از اهداف برگزاری مراسم معارفه این دوره بود.

اهداف دوره آنلاین مدیر مارکتینگ حرفه‌ای ماهان

دکتر نظری مهرابی کوردینیتور و طراح دوره با اشاره به چگونگی شکل‌گیری دوره آنلاین مدیر مارکتینگ حرفه‌ای خاطرنشان کردند: یکی از مشکلات اساسی و دغدغه‌ای که در کسب‌وکارها و سازمان‌های کوچک و بزرگ کشور وجود دارد کم بودن تعداد مدیر مارکتینگ حرفه‌ای و متخصص است. بنا بر رسالت آموزشی ماهان و احساس نیاز در بازار، دوره مدیر مارکتینگ حرفه‌ای ماهان طراحی و اجرا شد. ایشان در ادامه افزودند: این دوره به نحوی طراحی شده تا با همراهی دانشپذیران و در صورت تعامل و مشارکت حداکثری آنها، قادر خواهند بود به‌خوبی دانش، مهارت‌ها و شایستگی یک مدیر مارکتینگ حرفه‌ای را به دست آورند؛ مدیر مارکتینگی که قادر خواهد بود در سمت‌های مارکتینگ شرکت‌های بزرگ داخلی و خارجی به‌خوبی ایفای نقش کند. در پایان دکتر نظری مهرابی با اشاره به ماژول نهایی دوره یعنی «مارکتینگ پلن» بیان داشتند: با کمک تک‌تک ماژول‌های این دوره از دانشپذیران انتظار می‌رود برای کسب‌وکار، محصول و یا خدمتی که ارائه می‌دهند یک مارکتینگ پلن با استانداردهای جهانی طراحی و ارائه کنند. هیئت‌علمی و اساتید دوره بر کیفیت مارکتینگ پلن تأکید دارند و لازم است دانشپذیران در انتهای دوره از طرحی که ارائه می‌دهند دفاع کنند.

اهداف دوره آنلاین مدیر مارکتینگ حرفه‌ای ماهان

ماژول‌های دوره آنلاین مدیر بازاریابی حرفه‌ای

خانم دکتر شهنواز معاونت آموزش ضمن خوشامدگویی به دانشپذیران دوره به تشریح ماژول‌های درسی پرداختند. ایشان بیان کردند یکی از مباحث اولیه دوره، آشنایی با اصول بازاریابی است؛ دانشپذیران این دوره با گذراندن درس اصول بازاریابی باید قادر باشند 4P محصولات و خدماتشان را به‌طور کامل طراحی کرده و به دیدی یکپارچه و جامع از بخش مارکتینگ دست پیدا کنند. ماژول بعدی مبحث تحقیقات بازار است؛ چگونگی درک مسائل مختلف بازار و اینکه آیا مسئله‌ای وجود دارد و یا هدف، بهبود وضعیت کنونی است و همچنین ارائه راه‌حل‌هایی با کمک شیوه‌ها و تکنیک‌های به‌خصوص، در این ماژول گنجانده شده است.

ماژول دیگر دوره آنلاین مدیر مارکتینگ موضوع استراتژی‌های بازاریابی است؛ شناسایی استراتژی‌ها و اطمینان از اینکه آیا استراتژی به کار گرفته شده هم سو و هم‌راستا با استراتژی‌های کلان سازمان است یا خیر، در این ماژول موردبررسی قرار می‌گیرد. شناسایی رفتار مصرف‌کننده موضوع بعدی است؛ شناخت رفتار مصرف‌کننده به‌منظور طراحی و یا بازطراحی مناسب محصول و خدمتی که ارائه می‌شود از موضوعات مهمی است که در این دوره تشریح می‌شود. موضوع دیگر آشنایی با مبحث برندینگ است به نحوی که دانش‌آموخته از مبانی و اصول اصلی برند شناخت کافی به دست آورد. بدیهی است که مسائل تخصصی همچون طراحی برندبوک از دانشپذیران مورد انتظار نیست. شناخت ابزارهای تبلیغاتی، بودجه‌بندی، پیام و رسانه‌هایی که باید از طریق آن پیام را به مخاطب انتقال داد و در کل ارائه نقشه راه تبلیغاتی موضوع بعدی است که در این دوره موردبررسی قرار خواهد گرفت. ماژول دیگر این دوره بحث مارکتینگ متریکس است؛ آیا شرکت طبق برنامه و در چارچوب در نظر گرفته شده در حرکت است؟ آیا KPI‌ها به‌درستی انتخاب شده‌اند؟ برنامه‌ریزی، طراحی و اجرای چنین موضوعاتی از جمله مباحث ماژول ذکر شده است.

ماژول پایانی دوره آنلاین مدیر مارکتینگ حرفه‌ای «مارکتینگ پلن» است. در واقع مارکتینگ پلن همان نخ تسبیح ماژول‌های ذکر شده است به صورتی که در پایان، دانش‌آموخته قادر است تا برنامه منسجمی از مارکتینگ ارائه دهد و به‌خوبی آن را اجرا، کنترل و بررسی کند. روشن است که یکی از اصلی‌ترین وظایف مدیر مارکتینگ نیز همین موضوع است.

 

دوره‌های آنلاین ماهان در سال 1399

مدرسه عالی کسب‌وکار ماهان (Mahan Business School) به‌عنوان اولین مدرسه کسب‌وکار در کشور از سال 1384 فعالیت‌های خود را آغاز کرده و طی این مدت دوره‌های کاربردی مهارتی مختلفی را در حوزه مدیریت با موفقیت برگزار کرده است. امسال تمامی دوره‌های ماهان در بستر آنلاین برگزار می‌شود تا امکان ثبت‌نام و شرکت برای علاقه‌مندان از سرتاسر دنیا و مناطق مختلف کشور فراهم باشد. علاقه‌مندان می‌توانند لیست دوره‌های آنلاین ماهان را از صفحه «تقویم آموزشی دوره‌های آنلاین 99» مشاهده کنند و برای دوره آنلاین مدیر بازاریابی حرفه‌ای نیز به صفحه «مدیر مارکتینگ ماهان» مراجعه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *