دوره آنلاین مدیر فروش حرفه ‌ای بیزینس اسکول ماهان

دوره آنلاین مدیر فروش حرفه ‌ای کد 3 برگزار شد

از مدیریت تا رهبری فروش

مدرسه عالی کسب‌وکار ماهان روز یکشنبه دوم شهریورماه سومین دوره آنلاین مدیر فروش حرفه‌ای – 21 مین دوره آنلاین سال جاری را برگزار کرد. در مراسم معارفه این دوره آقای مجید مجیدی کوردینیتور دوره، خانم دکتر شهنواز معاونت آموزش، آقای تقی پور مدیر دپارتمان آموزش‌های مجازی و آقای راد مدیر توسعه کسب‌وکار ماهان حضور داشتند. سرفصل‌ها و ماژول‌های آموزشی دوره، نکات آموزشی، مواردی برای بهره بردن حداکثر دانشپذیران از دوره آنلاین در کنار آشنا شدن دانشپذیران با یکدیگر و فراهم آوردن بستر شبکه ارتباطی بین آنها از مهم‌ترین اهداف معارفه این دوره بود.

دوم شهریورماه سومین دوره آنلاین مدیر فروش حرفه‌ای ماهان

 

نقشه‌ راه دوره آنلاین مدیر فروش حرفه‌ای

آقای مجیدی کوردینیتور دوره در ابتدا به دانشپذیران که در مقطع کنونی و فضای بی‌ثبات اقتصادی برای آموزش و یادگیری پیش‌قدم شده‌اند تبریک گفته و خاطرنشان کردند نیروی بخش فروش یک سازمان علی‌رغم اتفاقات اخیر و بحران ویروس کرونا در دنیا که منجر به دگرگونی فضای کسب‌وکار شده همچنان از پر متقاضی‌ترین مشاغل دنیا به شمار می‌رود.

ایشان در ادامه مسیر پیشرو دانشپذیران را تشریح و هرکدام از ماژول‌های در نظر گرفته را توضیح دادند. با توجه به ساختار سازمانی شرکت‌ها معمولاً بخش فروش از زیرمجموعه‌های واحد مارکتینگ محسوب می‌شود. به همین خاطر در بسیاری از شرکت‌ها که فاقد بخش مارکتینگ هستند فشار مضاعفی را بر بخش فروش برای پیشبرد اهداف وارد می‌کنند؛ بنابراین لازم است دانشپذیران با مفاهیم و اصول بنیادی مارکتینگ آشنا باشند که در اولین ماژول درسی دوره گنجانده شده است.

ایشان ادامه داد: ماژول بعدی به موضوع مدیریت منابع انسانی در بخش فروش می‌پردازد. در این ماژول مفاهیم اساسی مدیریت فروش، چگونگی کشف فروشنده‌های توانا، شیوه مصاحبه و نحوه استخدام مورد بررسی قرار می‌گیرد. گام بعدی پس از کشف نیروی مناسب فروش برای شرکت؛ حفظ نیرو است. نیروی انسانی بخش فروش باید آموزش ببینند و انگیزه کافی داشته باشند که در بخش بعدی دوره تشریح خواهد شد.

پس از این مراحل نوبت به ارزیابی عملکرد نیروی فروش می‌رسد. آیا عملکرد فروشنده مناسب بوده؟ روند رشد فروشنده به چه شکل است؟ نقاط قوت و ضعف فروشنده‌ها کدام است؟ پاسخ به این دست از سؤالات در ماژول بعدی دوره آنلاین مدیر فروش حرفه‌ای مطرح می‌شود.

آقای مجیدی افزود: ماژول دیگر دوره به بحث تشکیل تیم فروش می‌پردازد. برخی از سؤالاتی که در این بخش پاسخ داده خواهند شد عبارتند از: نقش‌های تیم فروش کدام است؟ این نقش‌ها باید چگونه تعریف شود تا عملکرد تیم افزایش یابد؟

مبحث بعدی به چگونگی مدیریت تیم فروش و نحوه سازمان‌دهی آن می‌رسید که در دوره آموزش داده می‌شود. پس‌ازاین مراحل نوبت به موضوع چگونگی فروش می‌رسد. مهندسی فروش و سؤالاتی همچون عملکرد سال قبلی شرکت به شکل بوده است؟ تارگت فروش امسال چگونه باشد؟ در این ماژول مورد بررسی قرار می‌گیرند. در نهایت مدیریت ریسک و اعتبار سنجی مشتریان مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و انواع روش‌های کاربردی که نیاز است در این ماژول مطرح می‌شود. چگونگی افزایش فروش، درک استراتژی سازمان، آشنایی با تکنیک‌های فروش، موضوع فروش اینترنتی و ظرفیت‌های آن نیز از جمله مباحثی است که به تفصیل در دوره بررسی خواهند شد. ماژول نهایی نیز بحث CRM و نحوه ارتباط با مشتریان است؛ حفظ مشتری، تکرار خرید و تکنیک‌هایی که لازمه موفقیت است در این ماژول بررسی خواهد شد.

بهره‌وری بیشتر دوره‌های آنلاین

خانم دکتر شهنواز ضمن خوشامدگویی به دانشپذیران این دوره با اشاره به اهمیت آموزش آنلاین و فضای مجازی در دنیای امروز خاطرنشان کردند: بهره بردن حداکثری از آموزش مجازی نیازمند رعایت اصول و قواعدی است که لازم است حتما در کلاس‌های آنلاین موردتوجه قرار گیرند. ایشان با اشاره به پژوهش صورت گرفته در دنیا افزود: تحقیقات جهانی نشان می‌دهد که آموزش‌های آنلاین بین 40 تا 60 درصد می‌توانند محتوای آموزشی بیشتر و به شکل بهتری به دانشپذیران انتقال دهند؛ بنابراین برای استفاده حداکثری از کلاس‌های آموزشی آنلاین ماهان نیز دانشپذیران باید تعامل و مشارکت خود را در کلاس بالا نگه دارند؛ محتوای آموزشی دوره را به‌خوبی فرا گیرند. سپس با کمک ورک‌بوکی که به دانشپذیران داده می‌شود داشته‌های خود را در قالب یک پروژه شخصی‌سازی‌شده که در کسب‌وکار خودِ دانشپذیران و توسط خود آنها انجام می‌شود را محک زنند. در نهایت نتایج و بازخوردهایی که به دست می‌آورند را در کلاس مطرح کرده و به بحث و ارزیابی آن بپردازند و با کمک منتور دوره مشکلات و نواقصی که با آنها روبرو شده‌اند را برطرف کنند.

دوره‌های آنلاین ماهان

مدرسه عالی کسب‌وکار ماهان (Mahan Business School) به‌عنوان اولین مدرسه کسب‌وکار در کشور از سال 1384 فعالیت‌های خود را آغاز کرده است. در سال جاری تمام دوره‌های آموزشی ماهان با توجه به تغییر فضای کسب‌وکار و لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله اجتماعی به‌صورت آنلاین برگزار می‌شود تا مدیران عامل و صاحبان کسب‌وکارهای مختلف از اقصی نقاط دنیا و ورای محدودیت‌های مکانی بتوانند در دوره‌های مورد علاقه و مورد نیاز خود شرکت کنند. علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه «تقویم آموزشی دوره‌های آنلاین ماهان» مراجعه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

امتیاز دهی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطلب