جلسه معارفه دوره آنلاین DBA ماهان

دوره آنلاین DBA کد 10 برگزار شد

از حل مسائل سازمانی تا رشد استارتاپ‌های شخصی

دوره آنلاین DBA کد 10 ماهان

روز شنبه 17 خرداد ماه جلسه معارفه دوره آنلاین DBA ماهان با حضور خانم دکتر شهنواز معاونت آموزش، آقای دکتر عبدالمالکی مدیر پژوهشکده، آقای راد مدیر توسعه کسب‌وکار و آقای تقی پور مدیر مرکز آموزش‌های مجازی ماهان برگزار شد. دوره DBA ماهان نیز همچون سایر دوره‌ها برای حفظ سلامت جامعه، در فصل بهار به‌صورت آنلاین برگزار می‌شود. لازم به ذکر است که مدرسه عالی کسب‌وکار ماهان (Mahan Business School) به‌عنوان اولین مدرسه کسب‌وکار کشور در کنار برگزاری 10 دوره آنلاین DBA، بیش از 50 دوره را نیز به‌صورت حضوری برگزار کرده است. علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این دوره می‌توانند به صفحه دوره حضوری DBA (لینک صفحه) و صفحه دوره آنلاین DBA (لینک صفحه) مراجعه کنند.

در جلسه معارفه DBA آنلاین کد 10 چه گذشت؟

از 14 دانشپذیر دوره آنلاین DBA که از کشورها و نقاط مختلف کشور در این دوره حضور یافتند؛ حدود 30 درصد با سمت‌های مدیران عاملی، 45 درصد از مدیران ارشد و 25 درصد نیز از مدیران میانی شرکت‌ها و صنایع مختلف هستند. دانشپذیرانی که از صنایع نفت، پتروشیمی، بازرگانی، خودروسازی، صنعت غذایی و … دوره DBA آنلاین را انتخاب کرده‌اند تا تجارب خود را در کنار دانش کاربردی روز و بومی‌سازی شده با نیاز کسب‌وکارهای کشور به کار برند و برای مسائل سازمانی خود با کمک اساتید و سایر دانشپذیران؛ پاسخ‌های مناسبی آماده کرده و به‌ درستی حل مسئله کنند. برخی از دانشپذیران نیز در کنار سابقه طولانی‌مدت فعالیت‌های سازمانی به راه‌اندازی استارتاپ هایی اقدام کرده‌اند و دوره حاضر را برای هموارسازی مسیر رشد کسب و کارشان انتخاب کرده‌اند.

در این جلسه خانم دکتر شهنواز با اشاره به شایستگی‌های مورد نیاز برای حل چنین مسائلی بر چهار بخش دانش، تجربه، مهارت و نگرش تأکید کرد؛ چهار بخشی که مدیران را قادر می‌سازد تا مسائل پیچیده سازمانی را حل کنند. ایشان در ادامه افزود «آنچه در این دوره بر آن تأکید می‌شود در واقع پیاده کردن نظریات و تئوری‌های روز به صورتی عملی و منطبق با فضای کسب‌وکاری کشور است». در پایان خانم دکتر شهنواز با اشاره به محتوای 308 ساعته آموزشی این دوره سرفصل‌های اصلی دوره DBA آنلاین را برای دانشپذیران تشریح کردند.

در ادامه آقای عبدالمالکی در ارتباط با مسیر آموزش دانشپذیران DBA ماهان خاطرنشان کرد که این دوره از دو بخش آموزشی و پژوهشی تشکیل می‌شود. در بخش آموزشی محتوای برنامه ریزی شده به‌صورت کاربردی، کیس‌محور و در قالب کارگاه‌ها به دانشپذیران آموزش داده می‌شود. در بخش پژوهشی بر روی بیان و حل مسئله کسب‌وکارهای دانشپذیران تاکید می‌شود.

 بخش پژوهشی دوره دارای یک وجه تشابه و یک وجه تمایز با بخش پژوهشی دانشگاه‌ها است. انتخاب موضوع، بیان مسئله، بسط موضوع و نتیجه‌گیری از پژوهش صورت گرفته همانند سایر پژوهش‌های صورت گرفته در دانشگاه‌هاست اما وجه تمایز بخش پژوهشی ماهان تأکید و تمرکز بر بیان مسائل سازمانی خود دانشپذیران، مشاوره با اساتید مختلف برای حل مشکلات و رسیدن به پاسخ صحیح برای مسائل سازمانی است. آقای عبدالمالکی در پایان اشاره کردند که کسانی که در ارتباط با چگونگی نگارش پایان‌نامه به مشاوره نیاز داشته باشند، می‌توانند از مشاوره اساتید و کارشناسان به‌صورت آنلاین و یا حضوری تک نفره استفاده کنند.

دوره‌های آنلاین ماهان

مدرسه عالی کسب‌وکار ماهان در راستای مسئولیت‌های اجتماعی و حفظ سلامت جامعه تمامی دوره‌های خود در فصل بهار را به‌صورت آنلاین برگزار می‌کند. دوره‌های آنلاین DBA، MBA و سایر دوره‌های جامع از جمله مدیرعامل حرفه‌ای، مدیر فروش حرفه‌ای، مدیر مارکتینگ، مدیر دیجیتال مارکتینگ، توسعه فردی، پرسونال برندینگ، رهبری در بحران و … در حال ثبت‌نام و پذیرش قرار دارند؛ علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به صفحه «تقویم دوره‌های بهار 99» از آخرین اخبار دوره‌ها مطلع شده و در صورت تمایل از مشاوره کارشناسان و مشاوران تخصصی ماهان استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

امتیاز دهی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطلب