مدرسه عالی کسب‌وکار ماهان
دوره آنلاین مدیر بازاریابی حرفه ‌ای کد 2

دوره آنلاین DBA کد 12 برگزار شد/ دانشپذیران دی‌بی‌ای: از هلند و استرالیا تا مشهد و تهران

فهرست مطالب

دوازدهمین دوره آنلاین DBA ماهان روز چهارشنبه 29 مرداد با حضور دانشپذیرانی از اقصی نقاط دنیا و همچنین خانم دکتر شهنواز معاونت آموزش، آقای تقی پور مدیر دپارتمان آموزش‌های مجازی و آقای راد مدیر توسعه کسب‌وکار ماهان برگزار شد. این دوره بیستمین دوره آنلاین ماهان در سال 1399 است. مراسم معارفه دوره آنلاین DBA با هدف آشنا کردن دانشپذیران با فضای آموزشی ماهان، معرفی ویژگی‌های دوره، سرفصل‌ها و متدولوژی آن و از همه مهم‌تر فراهم کردن بستر ارتباطی بین دانشپذیران، برگزار شد. بستر ارتباطی که ماهان همیشه بر اهمیت آن تأکید داشته و تلاش می‌کند تا از ابتدای دوره دانشپذیران را با مزایا و فرصت‌های بالقوه آن آشنا کند تا بتوانند به بهترین شکل ممکن از آن بهره ببرند.

دانشپذیران دی‌بی‌ای ماهان: از هلند و استرالیا تا مشهد و تهران

چرا دوره آنلاین DBA

خانم دکتر شهنواز معاونت آموزش ماهان با اشاره به کلیت دوره‌های آموزشی-کاربردی بیزینس ‌اسکول‌ها خاطرنشان کرد که دوره‌های کاربردی-مدیریتی ماهان نیز در دو طیف کلی قرار می‌گیرند. دوره‌های عالی مدیریت راهبردی کسب‌وکار (DBA)، MBA و مدیرعاملی ماهان با هدف پرورش مدیران جنرالیست با دانش جامع از تمامی حوزه‌ها و بخش‌های سازمان پیاده‌سازی و برگزار می‌شوند. سایر دوره‌های جامع ماهان نیز همچون دوره مدیر بازاریابی حرفه‌ای، مدیر فروش حرفه‌ای، مدیر دیجیتال مارکتینگ و … با هدف پرورش مدیران متخصص و به‌اصطلاح اسپشیالیست طراحی و پیاده‌سازی شده‌اند. ایشان با اشاره به سناریو دوره افزود: دوره آنلاین دی بی ای که یک سطح بالاتر از دوره آنلاین MBA را پوشش می‌دهد با هدف آشنایی مدیران عامل با استراتژی‌ها، برنامه‌ریزی استراتژی، ارائه و روش‌های اجرای استراتژی برای بخش‌های مختلف سازمان و درنهایت کنترل استراتژی، برگزار می‌شود. خانم دکتر شهنواز در پایان متدولوژی دوره را نیز تشریح کرده و خاطرنشان کرد که در دوره‌های آنلاین نسبت به دوره‌های حضوری به خاطر عدم حضور فیزیکی دانشپذیران و برقراری ارتباط به شکل حضوری، کار برای دانشپذیران و همچنین اساتید کمی دشوارتر می‌شود؛ اما در مقابل مزایای دوره‌های آنلاین نسبت به محدودیت‌های آن سنگینی می‌کند. طبق تحقیقات در دوره‌های آنلاین بین 40 تا 60 درصد محتوای بیشتری ارائه می‌شود که امکان شخصی‌سازی کردن آن برای دانشپذیران فراهم است.

آقای راد مدیر توسعه کسب‌وکار ماهان نیز ضمن خوشامدگویی به دانشپذیران به این نکته اشاره کردد که هدف از حضور در چنین کلاس‌هایی دنبال کردن تعالی شخصی و سازمانی برای دانشپذیران با نگاهی استراتژیک و سیستماتیک است. باید در مسیر افزایش چابکی سازمان و یادگیری آن گام نهیم و استراتژی‌هایی که یاد می‌گیریم را در جای‌جای سازمان پیاده کنیم تا سازمانی پیشرو و یادگیرنده خلق کنیم.

دوازدهمین دوره آنلاین DBA ماهان روز چهارشنبه 29 مرداد99

دانشپذیران دوره آنلاین DBA

دانشپذیران این دوره نیز همچون سایر دوره‌های قبلی از اقصی نقاط دنیا و استان‌های مختلف کشور در این دوره شرکت کرده‌اند. آقای عیسی‌خانی یکی از دانشپذیران این دوره که از شهر روتردام هلند شرکت کرده می‌گوید: «هدف از انتخاب ماهان و شرکت در دوره آنلاین DBA کسب دانش کاربردی به‌جای دانش آکادمیک است که در بسیاری از دانشگاه‌ها تدریس می‌شود». آقای زینال یکی دیگر از این دانشپذیران که از کشور استرالیا شرکت کرده و در حوزه مشاوره مدیریت پروژه فعالیت دارد می‌گوید: «من قبلا دوره کاربردی MBA را گذرانده بودم و از نتایجی که برایم برجای گذاشته بود بسیار راضی بودم. تصمیم گرفتم تا دانشم را در این زمینه افزایش دهم به همین دلیل دوره آنلاین DBA ماهان را انتخاب کردم».

دوره‌های آنلاین ماهان

مدرسه عالی کسب‌وکار ماهان (Mahan Business School) که از سال 1384 و به‌عنوان اولین مدرسه کسب‌وکار در کشور فعالیت می‌کند با توجه به تغییر فضای کسب‌وکار و لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فواصل اجتماعی در سال جاری تصمیم گرفته تا تمامی دوره‌های خود را به‌صورت آنلاین برگزار کند. بدین‌صورت مدیران عامل و صاحبان کسب‌وکارهای مختلف از اقصی نقاط دنیا و ورای محدودیت‌های مکانی و زمانی قادر خواهند بود تا در دوره دلخواه و موردنیاز کسب‌وکارشان شرکت کنند. برای کسب اطلاعات تکمیلی از زمان برگزاری دوره‌ها به صفحه «تقویم آموزشی دوره‌های آنلاین ماهان» مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *