مدرسه عالی کسب‌وکار ماهان
دوره آنلاین MBA کد 37 ماهان

دوره آنلاین MBA کد 37 برگزار شد

فهرست مطالب

هر کدام از مدیران چه مهارت‌هایی می‌آموزند؟

روز چهارشنبه 25 تیرماه مدرسه عالی کسب‌وکار ماهان سی و هفتمین دوره آنلاین MBA خود را برگزار کرد؛ این دوره پانزدهمین دوره آنلاین سال 99 و پنجمین دوره آنلاین مدیریت راهبردی کسب‌وکار ماهان در سال جاری است. مراسم معارفه دوره‌های آنلاین ماهان به منظور آشنایی بیشتر دانشپذیران با یکدیگر و فضای آموزشی ماهان، محتوا و سرفصل‌های انتخاب شده دوره برگزار می‌شود. معارفه پنجمین دوره آنلاین MBA ماهان در سال 1399 با حضور آقای دکتر صدر از اساتید ماهان، خانم دکتر شهنواز معاونت آموزش، آقای تقی پور مدیر دپارتمان آموزش مجازی و آقای راد مدیر توسعه کسب‌وکار ماهان برگزار شد.

انواع مهارت‌های مدیریتی

در سطوح مدیریتی سازمان‌ها و شرکت‌های مختلف مهارت‌های زیادی به چشم می‌خورد اما میزان هر کدام از این مهارت‌ها برای مدیران با جایگاه‌های متفاوت یکسان نیست. خانم دکتر شهنواز در ابتدای مراسم معارفه امروز با اشاره به مهارت‌های مورد نیاز مدیران در سطوح مختلف این مهارت‌ها را در سه دسته توضیح دادند؛

الف) مهارت‌های فنی مدیریت 

ب)مهارت‌های انسانی مدیریت 

ج) مهارت‌های تحلیلی و ادراکی مدیریت.

مهارت‌های مورد نیاز و تخصصی در بخش‌های تولید، بازرگانی، فروش، بازاریابی، مالی، آموزش و … سازمان از جنس مهارت‌های فنی مدیریت است. مهارت‌های رهبری، ارتباطی، مذاکره، کوچینگ و … نیز در دسته مهارت‌های انسانی مدیریت قرار می‌گیرند. مهارت‌هایی که به مدیر کمک می‌کند تا بتواند کارکنان و کارشناسان بخش را به مسیری هدایت کند که قادر باشند مسائل موجود و بالقوه خود را حل کنند از مهم‌ترین مشخصه مهارت‌های انسانی مدیریت به شمار می‌روند. مهارت‌های برنامه‌ریزی، استراتژی، حل مسئله و … نیز در گروه مهارت‌های تحلیلی-ادراکی مدیریت قرار می‌گیرند. آموزش مهارت‌های ذکر شده در بالا، سرفصل‌های دوره MBA را تشکیل می‌دهد. خانم دکتر شهنواز در ادامه با طرح این سؤال که آیا همه این مهارت‌ها به یک میزان آموزش داده می‌شود، افزود: بین 70 تا 80 درصد از محتوای آموزشی دوره ام بی ای ماهان مربوط به مهارت‌های فنی و انسانی مدیریت است. 20 تا 30 درصد باقی مانده نیز به مهارت‌های تحلیلی و ادراکی می‌پردازد. ایشان در پایان با اشاره به سه سطح مدیریت ارشد، میانی و عملیاتی سازمان‌ها و اینکه برخی از مدیران برای بازه‌های زمانی مختلف ممکن است دو یا سه سطح مدیریتی را تجربه کنند خاطر نشان کرد: میزان مهارت‌های مورد نظر برای هر سطح مدیریتی متفاوت است؛ مهارت‌های فنی مدیریتی در سطح مدیریت عملیاتی سهم بیشتری داشته و هر چه به سطوح بالاتر مدیریتی سازمان حرکت کنیم سهم این مهارت‌ها کمتر و در عوض سهم مهارت‌های تحلیلی و ادراکی بیشتر می‌شود. به همین ترتیب مدیرانی که سطوح مختلف مدیریتی را در بازه زمانی خاصی تجربه می‌کنند باید با مهارت‌های مورد نیاز برای هر سطح آشنایی داشته باشند تا بتوانند عملکرد قابل‌قبول و مطلوبی از خود به نمایش بگذارند.

 دوره‌های آنلاین ماهان

مدرسه عالی کسب‌وکار ماهان (Mahan Business School) به‌عنوان اولین مدرسه کسب‌وکار در ایران بیش از یک دهه سابقه برگزاری و آموزش دوره‌های مختلف از جمله MBA و DBA را در کارنامه خود دارد. ماهان در سال جاری و با توجه به لزوم حفظ سلامت جامعه و رعایت پروتکل‌های بهداشتی تمامی دوره‌های حضوری خود را به بستر آنلاین انتقال داده تا صاحبان کسب‌وکارها و مدیران شرکت‌ها از اقصی نقاط دنیا و کشور بتوانند در این دوره‌ها حضور داشته باشند. علاقه‌مندان برای آشنایی بیشتر با دوره آنلاین MBA ماهان می‌توانند به صفحه «دوره آنلاین MBA ماهان» و برای کسب اطلاعات بیشتر از سایر دوره‌ها به «تقویم دوره‌های تابستان 99» مراجعه کنند. شماره تماس 02188401313 نیز راه ارتباط تلفنی مخاطبان برای کسب اطلاعات و دریافت مشاوره از کارشناسان و مشاوران تخصصی مدرسه عالی کسب‌وکار ماهان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *