دوره آنلاین MBA کد 39 ماهان

دوره آنلاین MBA کد 39 برگزار شد/ استاندارهای دوره MBA چگونه تعیین می‌شوند؟

بیست و دومین دوره آنلاین مدرسه عالی کسب‌وکار ماهان روز دوشنبه 10 شهریور با حضور خانم دکتر شهنواز معاونت آموزش، آقای تقی‌پور مدیر دپارتمان آموزش‌های مجازی و آقای راد مدیر توسعه کسب‌وکار ماهان برگزار شد. این دوره که 39 مین دوره آنلاین مدیریت راهبردی کسب‌وکار (MBA) ماهان است میزبان دانشپذیرانی از اقصی نقاط کشور بوده که هر کدام با سوابق مدیریتی و حرفه‌ای بین 5 تا 30 سال در این دوره حضور یافتند.

چگونه در کلاس‌های آنلاین کاراتر باشیم؟

خانم دکتر شهنواز معاونت آموزش مدرسه عالی کسب‌وکار ماهان در ابتدای مراسم معارفه دوره آنلاین MBA با اشاره به قابلیت‌های دوره‌های آنلاین خاطرنشان کردند: به‌منظور بهره‌گیری بهتر از دوره آنلاین مدیریت راهبردی کسب‌وکار لازم است دانشپذیران مباحث مطروحه در کلاس‌ها را شخصی‌سازی کرده، با تجارب چندین ساله خود تطابق داده و سؤالات، نکات و انتقاداتشان را در کلاس مطرح کرده تا مشارکت حداکثری در کلاس اتفاق بیفتد. فرایند یادگیری هنگام مشارکت در کلاس، به چالش کشیدن اساتید و تعاملی‌تر کردن فضای آن به حداکثر ممکن خواهد رسید.

معیار انتخاب اساتید دوره آنلاین MBA ماهان

Scholarly Academics(SA)، Practice Academics(PA) ،Scholarly Practitioners(SP) و Instructional Practitioners(IP)؛ همچنین 80 درصد اساتید یک بیزینس اسکول باید دارای رتبه PA باشند. اساتیدی که در گرید PA جای می‌گیرند مدرک PhD آن حوزه را داشته و همچنین به تجربه عملی کافی در آن حوزه مجهز هستند. 20 درصد باقی‌مانده نیز از بین سه گرید دیگر انتخاب می‌شوند؛ اساتید گرید SP و IP دارای تجارب بیشتر بوده و به پشتوانه دستاوردهایی که داشته‌اند از صنعت به دانشگاه‌ها ورود پیدا کرده‌اند. ایشان در ادامه افزودند: اساتید مدرسه عالی کسب‌وکار ماهان استانداردهای تعیین‌شده جهانی را دارا هستند و در طول دوره برای مطالعه بیشتر رفرنس‌هایی را معرفی خواهند کرد. یکی از وظایف مهم ماهان بررسی رفرنس‌ها و مقالات معرفی شده توسط این اساتید است تا اطمینان حاصل شود که رفرنس‌ها و منابع معرفی شده به‌روز باشند.  

مراکز اعتبارسنجی بیزینس اسکول‌ها در دنیا

دکتر شهنواز در پایان بیان کردند که سه مرکز برای اعتباربخشی و اعتبار سنجی مدارس کسب‌وکار در دنیا فعالیت دارند؛ این مراکز عبارتند از AMBA، EQUIS و AACSB. مدرسه عالی کسب‌وکار ماهان توانسته با رعایت استانداردهای AMBA به عضویت این مرکز درآید. مرکز AMBA بر محتوای دوره MBA تأکید می‌کند و هدف از دوره را پرورش مدیران جنرالیست می‌داند؛ مدیرانی که با کسب دانش لازم از بخش‌های یک سازمان همچون بخش مالی، مارکتینگ، منابع انسانی و … این توانایی را به دست می‌آورند تا تشخیص دهند که چه نوع گزارشی از مدیران هر بخش بخواهند و استراتژی سازمانی را بر مبنای این گزارش‌ها تدوین کنند. لازم به ذکر است که مراکز EQUIS و AACSB بیشتر بر (Input) دوره و اینکه در پایان چه (Output)ی مورد انتظار است تمرکز دارند.

 

دوره‌های آنلاین مدرسه عالی کسب‌وکار ماهان

مدرسه عالی کسب‌وکار ماهان (Mahan Business School) به‌عنوان اولین مدرسه کسب‌وکار در کشور با یک و نیم دهه سابقه فعالیت، دوره‌های مدیریتی مختلفی را برگزار می‌کند؛ دوره‌هایی که طبق استانداردهای بین‌المللی مجهز به محتوای به‌روز و کاربردی بوده و توسط اساتید مجرب تدریس می‌شود. با توجه به تغییر در فضای کسب‌وکار دنیا و بالتبع کشورمان؛ ماهان تمامی دوره‌های خود را در سال جاری به‌صورت آنلاین برگزار می‌کند. علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام در دوره‌های مدیریتی ماهان به صفحه «تقویم آموزشی دوره‌های آنلاین ماهان 1399» مراجعه کنند. بوده و توسط اساتید مجرب تدریس می‌شود. با توجه به تغییر در فضای کسب‌وکار دنیا و بالتبع کشورمان؛ ماهان تمامی دوره‌های خود را در سال جاری به‌صورت آنلاین برگزار می‌کند. علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام در دوره‌های مدیریتی ماهان به صفحه «تقویم آموزشی دوره‌های آنلاین ماهان 1399» مراجعه کنند.

اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در print

دیدگاهتان را بنویسید

امتیاز دهی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *