رمز جاودانگی تبلیغات بازرگانی

رمز جاودانگی تبلیغات بازرگانی

فهرست مطالب

چگونه عنصر خلاقیت منجر به پایداری یک تبلیغات بازرگانی می‌شود؟

روزی در چین تماشاگران وارد سالن سینما شدند، روی صندلی‌های خودشان نشستند و منتظر شروع فیلم شدند. مثل همه دنیا رسم بر این است که در ابتدای فیلم چند دقیقه‌ای آگهی و پیام تبلیغاتی نمایش داده شود. در پیام تبلیغاتی‌ای که فولکس‌واگن طراحی کرده بود، یک خودرو در حال حرکت بود. مدت حرکت این خودرو خیلی طولانی شد و تماشاگران تقریبا از تماشای خودرویی که خیلی معمولی حرکت می‌کرد خسته شده بودند.

در همین حین با استفاده از یک دستگاه به تمام تلفن‌های همراه افراد بیننده فیلم در داخل سینما یک پیامک ارسال شد. هم‌زمان که تماشاگران تلاش کردند پیام این پیامک را مطالعه کنند، برخورد بسیار شدیدی بین خودروی در حال حرکت و درختان کنار جاده اتفاق افتاد. این صدای مهیب باعث شد توجه همه مخاطبان داخل سینما جلب شود و در آنجا این پیام نمایش داده شود: «امروزه استفاده از تلفن همراه به مهم‌ترین دلیل مرگ‌ومیر پشت فرمان اتومبیل تبدیل شده است، می‌خواستیم به شما یادآوری کنیم چشمتان همیشه به جاده باشد نه گوشی».

این پیام تبلیغاتی شرکت فولکس‌واگن بود که با همکاری آژانس تبلیغاتی اگیلوی در چین طراحی شده بود. همان‌طور که مشخص بود این تبلیغ خلاقانه استفاده از تلفن همراه حین رانندگی را سوژه اصلی قرار داده بود و به خوبی پیام مورد نظر را به مخاطبان انتقال می‌داد. پس از گذشت چندین سال هنوز هم در فضای تبلیغاتی به تأثیرگذاری این تبلیغ اشاره می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه ماهان

شما میتوانید با درج نام و ایمیل خود، از آخرین مقالات، مطالب و اخبار مدرسه کسب و کار ماهان در ایمیل خود مطلع شوید.