سمینار جنگ هویت با سخنرانی آقای دکتر فرزاد مقدم دوشنبه بیست و پنج تیر ماه در باشگاه کسب و کار ماهان

سمینار جنگ هویت با حضور آقای دکتر فرزاد مقدم در بیزینس اسکول ماهان

فهرست مطالب

گزارش سمینار جنگ هویت

سمینار جنگ هویت با سخنرانی آقای دکتر فرزاد مقدم دوشنبه بیست و پنج تیر ماه توسط باشگاه کسب و کار ماهان برگزار شد و بنا به وعده ای که داده بودیم سمینار به صورت زنده از لایو استوری صفحه اینستاگرام ماهان پخش شد .

استفاده از مثال هایی داغ و بروز با موضوع جام جهانی و استفاده هایی که از این رویداد جهت برندینگ و مخصوصا پرسنال برندینگ انجام گرفت شروع مهیج و پرشوری را برای سمینار رقم زد.

سپس سمینار با تعریف و شناخت درست از هویت یک برند ادامه پیدا کرد و شاخص های تاثیر گذار در هویت برند مورد واکاوی و بررسی قرار گرفت .

به گفته دکتر مقدم نکته بسیار مهم در درک هویت یک برند، قابلیت به تصویر کشیده شدن برند از گذشته تا حال و حتی آینده در ذهن مخاطبین است . از آنجا که هویت بصری اولین و شاید مهمترین تاثیر گذاری را دارد، لذا برندی که قادر به انتقال هویت خود در وهله اول از دید بصری نباشد نمیتواند خیلی امیدوار به بقا در بازار رقابت برندها باشد .

ایشان همچنان با ذکر مثال های واقعی توضیح دادند که نوع فعالیت ، نوع برقراری ارتباط و تبلیغات نیز عوامل بسیار مهم و تاثیر گذار در انتقال هویت برند به مخاطبان میباشند .

ایشان اعتقاد دارند زمانی در ایران جنگ هویت برند ها شروع میشود که رقابت از سطح کیفی محصولات فراتر رفته باشد و برند های مختلف از نظر کیفی به یک حد نسبتا همسان و بالایی از کیفیت رسیده باشند . در آن صورت برنده جذب سهم بیشتری از بازار نصیب برندی خواهد شد که هویت بهتر و ملموس تری در اذهان مخاطبین به جا بگذارد .

جای خوشحالی دارد که از نظر دکتر مقدم این اتفاق خوب در صنایع غذایی ایران رخ داده و هر روز نیز شاهد رقابت تنگاتنگ برند های این صنعت هستیم .

پس از استراحتی کوتاه و پذیرایی از حضار ، دکتر مقدم در ادامه سمینار نکته جالب و یا شاید دردناکی فرمودند که جای تامل داشت . برندهای خارجی در ایران به جای استفاده از تبلیغات هویت محور برای برند خود فقط از تبلیغات با هدف فروش مستقیم استفاده میکنند و تنها دلیل آن چیزی نیست جز عدم احساس وجود رقیب همسطح از نظر کیفی در بازار ایران .

یکی دیگر از نکات بسیار جالب در سخنرانی ایشان تغییر هویت برند ها با تغییر عوامل موثر در تعریف هویت بود . برای مثال محصولات زارا که در کشورهای اروپایی به عنوان لباس های مد روز عمومی و تا حدودی دم دستی استفاده میشود و هویت برند آن بر این اساس طراحی شده است وقتی وارد ایران میشود به عنوان یک برند بسیار با کیفیت ، با قیمت بالا و تا حدودی لاکچری مورد استفاده قرار میگیرد که هیچ سنخیتی با هویت اصلی خود ندارد .

سمینار با عکس یادگاری تعدادی از حضار و جناب مقدم حدود ساعت بیست و یک به پایان رسید .

فیلم کامل سخنرانی استاد فرزاد مقدم به زودی و به همت باشگاه کسب و کار ماهان به صورت دی وی دی قابل تهیه برای علاقه مندان خواهد بود.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه ماهان

شما میتوانید با درج نام و ایمیل خود، از آخرین مقالات، مطالب و اخبار مدرسه کسب و کار ماهان در ایمیل خود مطلع شوید.