مدرسه عالی کسب‌وکار ماهان
سمینار مدیریت استرس با حضور دکتر قربانی

سمینار مدیریت استرس با حضور دکتر قربانی در بیزینس اسکول ماهان

فهرست مطالب

سمینار مدیریت استرس در تصمیم گیری شغلی با سخنرانی دکتر قربانی روز دوشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۷ در سالن سمینار پروفسور حیدری مدرسه عالی کسب و کار ماهان برگزار شد .

دکتر قربانی با تعریفی اولیه از استرس بیان کردند که استرس ذاتا فرایند منفی نیست ولی باید در شرایط گوناگون بتوان آن را کنترل کرد .  علل استرسزایی در مشاغل را میتوان به ۴ گروه استرس زاهای شخصی، بین شخصی،سازمانی و فراسازمانی تقسیم بندی کرد .

از عوامل ایجاد استرس های درون شخصی میتوان به ناسازگاری در اهداف،ناسازگاری در ارزش ها و نوع نگرش ها و احساسات اشاره کرد .

دکتر قربانی معتقد است دستور العمل ها، سیاست های سازمانی ، استراتژی های سازمانی ،عدم امنیت شغلی و فرهنگ سازمانی از عوامل استرس زای سازمانی است . علاوه بر اینها میتوان به تفاوت های حرفه ای ، ابهام و تعارض نقش ، فقدان مشارکت و مسائل انسانی و ارتباطی اشاره کرد .  وی معتقد است تنوع و تفاوت بین نیروهای کار نیز از علل استرس بین شخصی در سازمان ها و کسب و کار ها است.

برای کاهش و کنترل استرس تکنیکهای متفاوتی وجود دارد که با توجه به عامل استرس زا میتوان از یک یا تکنیک های همزمانی از جمله پرداختن به معنویات ، تغییر نگرش ، ورزش های هوازی و تکنیک های آرام سازی، مدیریت زمان ، سرگرمی های مورد علاقه ، دوری از عوامل استرس و …. استفاده کرد .

تاریخ برگزاری سمینار مقارن با زادروز دکتر قربانی شده بود که ماهان با کیک تولد و موزیک دکتر قربانی را در میانه سمینار سورپرایز کرد و لحظاتی شاد و به یاد ماندنی را برای حضار و دکتر قربانی با یادگار گذاشت .

گزارش تصویری سمینار مدیریت استرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *