پنجمین دوره فروشندگی حرفه‌ ای ماهان آغاز شد

شروع دوره فروشندگی حرفه ای کد 5

 دانشپذیران دوره فروشندگی حرفه‌ای چه مهارتهایی را به دست خواهند آورد؟

 

پنجمین دوره فروشنده حرفه‌ای –کد 5- ماهان امروز 26بهمن آغاز شد. دانشپذیران این دوره که فارغ‌التحصیلان دانشگاهی رشته‌هایی همچون IT، مخابرات، عمران و … هستند، از حوزه‌هایی مانند طراحی لباس، تجهیزات ساختمانی، واردات، پخش طلا، خشکبار، لوازم التحریر، آموزش و … در این دوره حاضر شدند. اما چرا این دانشپذیران، دوره فروشندگی حرفه‌ای را انتخاب کرده‌اند؟ در ادامه تلاش می‌کنیم تا به این سؤال پاسخ دهیم.

کسب‌وکارهای مختلف که در فضای رقابتی، کالاها و خدمات خود را ارائه می‌دهند، بی‌تردید تمام تلاش و تمرکز خود را بر ارائه محصولاتی باکیفیت می‌گذارند تا بتوانند در کنار کسب رضایت مشتریان، فروش مناسبی را تجربه کنند. فروش محصولات، تکمیل‌کننده سایر فعالیت‌های سازمان بوده و به‌نوعی عملکرد کلی و نتایج تلاش‌های شرکت را نمایندگی می‌کند؛ بدون شک فروش مهم‌ترین بخش در رسیدن کسب‌وکار به درآمدزایی مطلوب است.

از آنجایی که فرایند فروش در چرخه فعالیت کسب‌وکارها اهمیت فراوان داشته و شرکت‌ها نیز مهر تأییدی بر تأثیرگذاری آن می‌گذارند، ضرورت دارد تا تیم فروش به دانش و مهارت‌های موردنیاز مجهز باشند.

دوره‌های فروشندگی حرفه‌ای ماهان که هم‌راستا با رسالت اصلی آن یعنی آموزش بر مبنای علم، مهارت و هنر مدیریت است، توجه خود را بر مهارت‌آموزی به‌جای مدرک‌گرایی متمرکز کرده است.

پنجمین دوره فروشندگی حرفه‌ ای ماهان آغاز شد دانشپذیران دوره فروشندگی حرفه‌ای چه مهارتهایی را به دست خواهند آورد؟ پنجمین دوره فروشندگی حرفه‌ای ماهان آغاز شد پنجمین دوره فروشنده حرفه‌ای –کد 5- ماهان

در اولین جلسه دوره فروشندگی حرفه‌ای، خانم دکتر شهنواز مدیر آموزش مدرسه عالی کسب‌وکار ماهان، ضمن خوش‌آمد گویی، ورود دانشپذیران به جمع خانواده هفت‌هزارنفری ماهان را تبریک گفت. ایشان ضمن ارائه توضیحاتی در مورد فلسفه شکل‌گیری و فعالیت‌های مدرسه عالی کسب‌وکار ماهان، مسیر کلی مهارت‌آموزی ماهانی‌ها را تشریح کرد.

خانم دکتر شهنواز در خصوص محتوای آموزشی این دوره خاطر نشان کرد که این مطالب در دو دسته کلی مهارت‌های کلامی –یعنی مذاکره- و مهارت‌های غیرکلامی –یعنی زبان بدن- قرار می‌گیرد. نتیجه حضور در دوره فروشندگی حرفه‌ای، کسب صلاحیت‌های فروشنده متخصص است. این صلاحیت‌ها شامل توانایی برقراری ارتباط مؤثر و اعتمادسازی، توانایی متقاعدسازی مشتریان، توانایی استفاده از تکنیک‌های فروش حرفه‌ای، نیازسنجی حرفه‌ای از مشتریان، مهارت پیگیری برنامه‌ریزی‌شده از مشتریان و استفاده از تکنیک‌های نهایی سازی فروش است.

خانم دکتر شهنواز مزایای منحصربه‌فرد این دوره از کلاس‌های آموزشی را حضور دانشپذیرانی باتجربه کاری مرتبط می‌داند که این موضوع باعث می‌شود اعضای کلاس بتوانند به‌خوبی از مزایای شبکه ارتباطی بهره‌مند شده و از تجارب فروش سایر دانشپذیران استفاده کنند. همچنین حضور اساتید، مشاورین و منتورهای مجرب که خود تجاربی مشابه را در کارنامه دارند، به کیفیت کلاس‌ها اضافه خواهد کرد. این اساتید با اتکا به دانش و تجارب خود، به‌روزترین محتوای آموزشی در حوزه فروش را به دانشپذیران ارائه می‌دهند.

دوره 100ساعته فروشندگی حرفه‌ای را می‌توان در سرفصل‌های زیر خلاصه کرد: تکنیک‌های فروش و مهارت‌های ارتباطی هرکدام در 16ساعت، اخلاق حرفه‌ای در فروش، مهارت‌های ارائه در فروش، مهارت‌های مذاکره، نحوه مدیریت اعتراضات مشتری، مهارت‌های خاتمه فروش (بستن فروش) و سفر مشتری در قیف فروش هرکدام هشت ساعت، مهارت‌های اجتماعی، مهارت‌های پرسشگری در فروش، مهارت‌های شنیدن مؤثر، اثربخشی ابزارهای کمکی فروش و وفادار سازی نیز هرکدام در چهار ساعت سرفصل‌های اصلی دوره فروشندگی حرفه‌ای ماهان را تشکیل می‌دهند. علاقه‌مندان به منظور کسب اطلاعات بیشتر می توانند به صفحه دوره جامع فروشندگی حرفه‌ای مراجعه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

امتیاز دهی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطلب