مدرسه عالی کسب‌وکار ماهان

شروع دوره MBA آنلاین کد 33

فهرست مطالب

دوره آنلاین ام‌بی‌ای؛ از توسعه فردی تا رهبری کسب‌وکار

 
دوره آنلاین ام‌بی‌ای؛ از توسعه فردی تا رهبری کسب‌وکار ماهان

 

روز یکشنبه 14 اردیبهشت‌ماه معارفه دوره آنلاین MBA ماهان کد 33 برگزار شد. این دوره در قالب دوره‌های آنلاین ماهان ویژه فصل بهار (لینک‌ دوره‌ها) با حضور 25 دانشپذیر برگزار می‌شود، دانشپذیرانی که از ایران و شهرهایی همچون تهران، ارومیه، کرمانشاه، اصفهان، زاهدان و خارج از ایران و از کشورهایی همچون فرانسه و کانادا در بستری آنلاین و در قالب یک دوره برای یک سال، دوره MBA آنلاین را می‌گذرانند. دانشپذیران این دوره نیز همچون سایر دوره‌های MBA دارای تجارب بالا در حوزه‌های مدیریتی میانی و ارشد هستند که اغلب سابقه اداره کسب‌وکارهای شخصی را در کارنامه خود دارند. این دانشپذیران که در صنایع پزشکی، داروسازی، خرده‌فروشی، مشاوره، حقوقی، فروش و … فعالیت‌های گسترده داشته و دارند خود کارآفرینان، مدیران و کارشناسانی هستند که حال در نظر دارند تا مهارت‌های مدیریتی و دانش کاربردی خود را ارتقا دهند. در این بین دانشپذیرانی با سمت‌های مدیر بیمارستان، رئیس هیئت‌مدیره، وکیل دادگستری و مدیران و کارشناسان فروش و توسعه کسب‌وکار وجود دارند تا در کنار ارتقای توسعه فردی، از به اشتراک‌گذاری تجارب یکدیگر نیز استفاده کنند.

 

دوره آنلاین MBA ماهان

مدرسه عالی کسب‌وکار ماهان (Mahan Business School)  به‌عنوان اولین بیزینس اسکول ایران تاکنون توانسته تا در دوره‌های MBA بیش از 240 دوره حضوری و اکنون 33 امین دوره آنلاین MBA را برگزار کند. دوره‌هایی که با تأکید بر مهارت‌آموزی، به‌کارگیری اساتید مجرب و موفق در حوزه کسب‌وکار، تدریس محتوای به‌روز و بومی‌سازی شده با فضای کسب‌وکار کشور برگزار شده و دانشپذیرانی را با سطح دانش و مهارت‌های بالا جذب کرده که این خود امکان شبکه‌سازی و به اشتراک‌گذاری تجارب واقعی را ممکن ساخته است.

در معارفه دوره آنلاین MBA کد 33 چه گذشت؟

در ابتدای این مراسم آقای مهندس تقی‌پور مدیر دپارتمان آموزش مجازی ماهان ضمن خوشامدگویی به دانشپذیران، دستورالعمل استفاده از سامانه آموزش آنلاین و موارد آموزشی را به دانشپذیران اعلام کرد. سپس آقای مهندس راد مدیر توسعه کسب و کار ماهان با اشاره به شکل‌گیری دوره MBA بر کسب مهارت‌های مدیریتی و ارتقای دانش کاربردی که در این دوره قابل‌دسترس است، تأکید کردند. ایشان در ادامه اظهار داشت که وقوع بحران‌ها و شیوع بیماری اخیر منجر به شکل‌گیری فضای کاری پیچیده، پر از ابهام همراه با عدم اطمینان شده است؛ در این برهه زمانی تصمیمات اخذ شده بیش‌ازپیش می‌تواند تأثیرات گسترده‌ای را برجای بگذارد و آینده یک کسب‌وکار را تغییر دهد. با افزایش دانش و کسب مهارت‌های مدیریتی می‌توان با ریسک کمتر و هزینه آزمون‌وخطای پایین‌تر؛ تصمیمات مناسب و بهتری اخذ کرد. در ادامه نیز خانم اصغری کارشناس فروش دوره MBA آنلاین و خانم فرهادفر کارشناس دپارتمان آموزش مجازی نکات تکمیلی و نیز چگونگی استفاده از سامانه آموزش مجازی ماهان را ارائه کردند.

چرا دوره آنلاین MBA می‌تواند گزینه خوبی باشد؟

همه‌گیری ویروس کرونا موجب شده تا اقتصاد جهانی به سمت رکود در حرکت باشد و سطح نا اطمینانی در فضای کلان را افزایش دهد. مثل همیشه در دوران رکود، بسیاری از مردم تمایل دارند تا برای افزایش قدرت رقابت، ثبات شغلی و افزایش سوددهی بر روی آموزش خود سرمایه‌گذاری کنند.

آنچه این لحظات را بی‌نظیر می‌کند آن است که چه تعداد از دانشجویان بالقوه، تصمیم خواهند گرفت که به‌جای حضور در کلاس‌های آموزشی با حفظ پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی که ممکن است چندین ماه به طول بینجامد، شرکت در دوره‌های آنلاین را انتخاب کنند؟

 

با توجه به شرایط کنونی به نظر می‌آید که کلاس‌های آنلاین نسبت به حضور در محیط‌های آموزشی به نسبت از جذابیت بیشتری در بین دانشجویان برخوردار باشد؛ دو دلیل زیر را می‌توان برای این منظور عنوان کرد:

1-    انطباق‌پذیری بالای دوره آنلاین MBA

دوره آنلاین MBA همراستا و منطبق با سبک زندگی دانشجویان است. دانشجویان می‌توانند تمرینات دوره را از هرجایی که تمایل دارند انجام دهند؛ دوره‌ آنلاین MBA همچنین از بعد زمانی نیز منعطف بوده و دانشجویان می توانند در هر زمانی که دوست داشته باشند در کلاسها شرکت کرده و تمرینات را مرور کنند.

به عبارتی دوره‌های آنلاین این امکان را برای دانشجویان فراهم می‌کند تا بین کلاس‌ها و برنامه‌هایی که به‌صورت همگاه (Synchronous) و غیرهمگاه (Asynchronous) برگزار می‌شود؛ انتخاب کنند. در کلاس‌های همگاه می‌توان هم‌زمان با حضور اساتید و سایر دانشجویان در سخنرانی، سمینار و نشست‌ها حاضر شد و در بحث و گفتگوی کلاس شرکت کرد. حال آنکه در کلاس‌های غیر همگاه طبق برنامه‌های خود شخص امکان دسترسی به مطالب درسی فراهم است. برای والدینی که فرزندان آنها به خاطر کرونا در خانه مانده‌اند، این موضوع می‌تواند بسیار مهم و کارگشا باشد.

2-    صرفه‌جویی در هزینه‌های مالی

صرفه‌جویی هزینه‌ها در فضای اقتصادی حال حاضر از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. هزینه ثبت‌نام در دوره‌های آنلاین با دوره‌های حضوری تفاوت دارد حال‌آنکه محتوای درسی و مدرکی که موسسه صادر می‌کند با دوره حضوری یکسان است. همچنین حضور در دوره آنلاین این امکان را فراهم می‌آورد تا دانشجو در کنار آموزش، شغل خود را نیز بدون مشکل ادامه دهد. برخی از مؤسسات در دنیا برای دوره آنلاین MBA شهریه‌ای حدود 50هزار دلار در یک سال وضع کرده‌اند اما هستند بسیاری از مؤسسات که در محدوده پنج تا 10 هزار دلاری این دوره را برگزار می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *