شروع 239 امین دوره MBA ماهان

شروع 239 امین دوره MBA ماهان

دانشپذیران دوره MBA چه مهارتهایی به دست خواهند آورد؟

دوره جدید MBA حضوری ماهان امروز 27بهمن با حضور خانم دکتر شهنواز معاونت آموزش و آقای ذوقی مدیر اجرایی مدرسه عالی کسب‌وکار ماهان آغاز شد.

ابتدا آقای ذوقی ضمن عرض خیرمقدم به دانشپذیران، توضیحاتی را در ارتباط با قوانین کلاس، آیین‌نامه آموزشی و حضور در کلاس ارائه دادند. در ادامه خانم دکتر شهنواز با اشاره به اینکه فلسفه وجودی رشته MBA پر کردن خلأ بین مباحث تئوری دانشگاهی و دانش تجربی فعالان و مدیران صنایع بوده افزود؛ مدرسه عالی کسب و کار ماهان نیز به منظور پر کردن این شکاف و نیز پاسخ به نیازهای روز بازار تاسیس شده که تا امروز بیش از 238دوره MBA را برگزار کرده است.

ایشان با ذکر این نکته که چشم‌انداز مدرسه عالی کسب‌وکار ماهان قرار گرفتن در بین 100مدرسه کسب‌وکار برتر دنیا است افزود؛ در دنیا سه مرکز اصلی اعتبارسنجی مدارس کسب‌وکار شامل AMBA، EQUIS، AACSB وجود دارد. در این بین سازمان AMBA علاوه بر اعتبارسنجی مدارس به استانداردهای لازم و کیفیت محتوای آموزشی دوره MBA نیز می پردازد. مدرسه کسب و کار ماهان هم اکنون تنها عضو ایرانی AMBA است.

خانم دکتر شهنواز با اشاره به مسیر آموزش دانشپذیران این نکته را خاطرنشان کردند که در این مسیر ابزار شایستگی دانشپذیران با اتکا به چهار ستون اصلی تجربه، دانش، مهارت و نگرش تکمیل می‌شود. 

حضور استاتیدی با دانش به‌روز مدیریتی در کنار داشتن تجارب مرتبط به همراه دانشپذیرانی که دارای سوابق حرفه‌ای و مدیریتی هستند فضای بحث و گفتگو و به چالش کشیدن نظرات را فراهم کرده تا در نهایت تجارب به اشتراک گذاشته شود. این موضوع منجر به شکل‌گیری اولین ستون ابزار شایستگی می‌شود.

ستون دوم ابزار شایستگی -یعنی دانش- با وقت گذاشتن و مطالعه مباحث پیشنهادی به دست می‌آید. مهارت دانشپذیران نیز با کمک Case Study، Role-Playing و تمرین آموخته‌های قبلی در محل کار شکل می‌گیرد. تغییر نگرش به‌عنوان ستون آخر این ابزار نیز با تکمیل سه مرحله قبل برای دانشپذیران به‌دست خواهد آمد. 

 

ویژگی‌های دوره MBA ماهان

دوره مدیریت کسب‌وکار یا همان (MBA(Master of Business Administration برای علاقه‌مندان فرصتی جهت کسب دانش و مهارت‌های کاربردی و به‌روز در حوزه مدیریت کسب‌وکار فراهم می‌کند. دوره MBA ماهان که تنها دوره آموزشی در ایران با متد Case Study دانشگاه هاروارد است تلاش می‌کند تا با تمرکز بر اصل مهارت‌آموزی؛ تفکر خلاقانه، بررسی و حل مسائل در ابعاد مختلف را به مدیران آموزش دهد. اهداف این دوره را می‌توان در کمک به پرورش توانمندی‌های مدیران کشور و تبدیل آن به مهارت، تغییر نگرش مدیریت، کمک به آموزش اجرایی و عملی مباحث مختلف کسب‌وکار و درنهایت کمک کردن به افرادی که در رشته‌هایی غیر از مدیریت تحصیل کرده و به کسب دانش و ارتقای مهارت‌های مدیریتی نیاز دارند، خلاصه کرد.

سرفصل‌های آموزشی ماهان که طی 300ساعت به دانشپذیران آموزش داده می‌شود، با ترند کسب‌وکار در دنیا به‌روز شده و با خواست و نیاز مدیران ایرانی و شرایط بازار کشور بومی‌سازی می‌شود. علاوه بر این امکان حضور افتخاری در باشگاه کسب‌وکار ماهان و سایر برنامه‌های آموزشی نیز برای فراگیران وجود دارد. 

دانشپذیرانی که در دوره‌های MBA ماهان شرکت می‌کنند هرکدام بنا بر فاکتورهای مختلفی همچون دارا بودن سابقه حرفه‌ای و مدیریتی بیش از  شش سال، انتخاب می‌شوند. لذا حضور در این کلاس‌ها برای دانشپذیران یک شبکه تجاری منحصربه‌فرد را فراهم کرده که در آن می‌توانند با مدیران و صاحبان کسب‌وکارهای مختلف ارتباط برقرار کنند. 

این دانشپذیران گواهینامه MBA با مهر وزارت علوم را دریافت خواهند کرد که قابل ترجمه و تائید در قوه قضاییه و وزارت امور خارجه است. همچنین دانشپذیران در پایان دوره علاوه بر امکان معادل‌سازی مدرک می‌توانند گواهینامه مورد تائید سازمان فنی و حرفه‌ای و سازمان کار جهانی (ILO) نیز دریافت کنند. علاقه‌مندان برای آشنایی با سرفصل‌های دوره MBA و نیز کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند صفحه مدیریت راهبردی کسب‌وکار ماهان را مشاهده کنند.

دوره جدید MBA حضوری ماهان امروز 27بهمن با حضور خانم دکتر شهنواز

دیدگاهتان را بنویسید

امتیاز دهی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطلب