شروع 240 امین دوره MBA ماهان

شروع 240 امین دوره MBA ماهان

چرا دانشپذیران دوره MBA ماهان را انتخاب کرده‌اند؟

 

 

مدرسه عالی کسب و کار ماهان امروز یک اسفند میزبان دانشپذیرانی از سرتاسر ایران بود. 240 امین دوره MBA دانشپذیرانی از شهرهای مختلف کشور از تهران تا آبادان و از تبریز تا اصفهان را دور هم جمع کرده است. کسانی که با آرمان‌های بزرگ و انگیزه‌های مختلفی همچون ارتقای دانش مدیریت، افزایش توانمندی اجرایی و مدیریتی و کسب مهارت‌های بیزینسی و فردی در ماهان جمع شده‌اند. افرادی که نماینده حوزه‌هایی همچون بازرگانی، تولید و پخش دارو، کاشی و سرامیک، پوشاک و حوزه حقوقی هستند امروز بار دیگر برای تغییر نگرش مدیریتی، جایی را انتخاب کرده‌اند تا مدرن بیاموزند و مدرن فکر کنند.

 

در این دوره که با حضور آقای دکتر برزویی مدیر گروه بازاریابی مدرسه عالی کسب و کار ماهان و عضو سیاست‌گذاری مرکز مشاوره مدیریت و کارآفرینی ماهان برگزار شد، خانم دکتر شهنواز مدیر آموزش و آقای ذوقی مدیر اجرایی ماهان نیز حضور داشتند. اولین کلاس این دانشپذیران تحت عنوان اصول بازاریابی توسط آقای دکتر برزویی تدریس شد.

 

در شروع این دوره آقای ذوقی ضمن خوشامدگویی، نکاتی را در ارتباط با قوانین کلاس، آیین‌نامه آموزشی و حضور در کلاس برای دانشپذیران توضیح دادند. در ادامه نیز خانم دکتر شهنواز با ارائه مقدمه‌ای از محتوای آموزشی و مهارت‌هایی که دانشپذیران قرار است به دست آورند، توضیحاتی در ارتباط با دسته‌بندی سطح مدیریت و مهارت‌های موردنیاز هر بخش ذکر کردند. ایشان خاطرنشان کردند که مهارت‌های دوره MBA را می‌توان در سه بخش فنی-مدیریتی، انسانی و تحلیلی-ادارکی طبقه‌بندی کرد. همچنین مدیران یک سازمان نیز در سه سطح مدیران ارشد، میانی و عملیاتی تقسیم‌بندی می‌شوند. هرکدام از این مدیران سطحی از مهارت‌های سه‌گانه ذکر شده را نیاز دارند. به زبان ساده مدیران عملیاتی نسبت به مدیران ارشد نیازمند مهارت‌های فنی-مدیریتی بیشتری هستند در حالی که مدیران ارشد نیز نسبت به مدیران عملیاتی به مهارت‌های ادارکی-تحلیلی بیشتری احتیاج دارند. آنچه در دوره‌های MBA مورد تأکید قرار می‌گیرد ارائه مهارت‌هایی از جنس فنی-مدیریتی بوده که بین 70 تا 80درصد محتوای آموزشی را تشکیل داده و در طرف دیگر مهارت‌های ادارکی-تحلیلی نیز بین 20 تا 30درصد از دوره MBA را در بر می‌گیرد.

دوره MBA ماهان با سایر مؤسسات چه تفاوت‌هایی دارد؟

ماهان در راستای رسالت همیشگی خود و تأکید بر اصل مهارت‌آموزی به ‌جای مدرک‌گرایی بر کیفیت و نحوه ارائه محتوای آموزشی دوره تأکید ویژه‌ای دارد. انتخاب دقیق اساتید مجرب در تمامی حوزه‌ها و مباحث آموزشی که گلچینی از میان افرادی هستند که در کارنامه خود سابقه مدیرعاملی و مشاوره عالی در بین موفق‌ترین شرکت‌های ایرانی و خارجی را دارند نیز گامی دیگر در حفظ کیفیت فضای آموزشی ماهان است. مدرسه عالی کسب و کار ماهان بر انتخاب فراگیران نیز توجه ویژه‌ای دارد. ارتباط با این فراگیران در سطوح دیگر نیز ادامه داشته و برای شرکت در رویدادهای مختلف ماهان دعوت خواهند شد. کسانی که تمایل دارند اطلاعات خود را در ارتباط با دوره‌های مدیریت راهبردی کسب و کار تکمیل کنند می‌توانند به صفحه MBA ماهان رجوع کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

امتیاز دهی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطلب