مدرسه عالی کسب‌وکار ماهان
خالق برند بهروز گفت: برای موفقیت در کارآفرینی باید عاشق یک کار شوید

عاشق یک کار شوید|جامعه در انتظار اندیشه های جدید

فهرست مطالب

خالق برند بهروز گفت: برای موفقیت در کارآفرینی باید عاشق یک کار شوید و به جامعه احترام بگذارید زیرا جامعه در انتظار اندیشه من و شما است.

به گزارش روابط عمومی مدرسه عالی کسب و کار ماهان، بهروز فروتن در سمینار کار آفرینی به سبک بهروز فروتن که شامگاه دوشنبه 18 آبان در محل این موسسه برگزار شد اظهار کرد: نفس یک کار آفرین این است که مسائل را خشک و جدی نگوید؛ من نمی گویم چه بگویید چراکه این توهین است بلکه من در این جلسه درباره اینکه در 60 سال فعالیت کاری چه کرده ام صحبت می کنم.

وی ادامه داد: نزدیک به 40 شغل عوض کردم تا به یک کار مسلط شدم؛ مهم این است که عاشق یک کار شوید.

موسس صنایع غذایی بهروز یادآور شد: اگر به یک کشور غربی بروید از دوران کودکی بر اساس ویژگی کودکان مشخص می شود که هریک در آینده در چه حرفه ای مشغول به کار خواهند شد اما در کشور ما این شرایط بر اساس خرد اجتماعی تعیین می شود.

فروتن تاکید کرد: اگر عاشق کار خود شوید می توانید به خواسته های خود برسید. بر اساس گفتار مرسوم وقت طلا است اما من معتقدم طلا را می توان بدست آورد اما زمان قابل بازگشت نیست.

وی در ادامه با بیان اینکه افتخار دارم اگر چیزی را ندانم بگویم نمی دانم عنوان کرد: جمله ای در کتابم دارم که به درد شما می خورد؛ من کتاب های خود را به کسانی تقدیم می کنم که در این راه به من ستم کردند و مرا آزارم دادند اما من مبارزه کردم و مبارزه باید با اندیشه باشد.

موسس صنایع غذایی بهروز با اشاره به تجربیات کاری خود گفت: وقتی برای فروش محصولات خود می رفتم مرا تحقیرم می کردند و به یاد دارم شخصی با لهجه به من می گفت که مادرم بهتر از تو مربا درست می کند و به عبارتی نمی خواستند امثال مرا ببینند.

فروتن ادامه داد: من آنچه در اندیشه ام بود انجام دادم؛ اولین گفتاری که می تواند برای تفکر مثبت باشد این است که من افسوس نخوردم. بدترین کلمه برای یک مدیر ای کاش است و این کلمه نامقدس ترین کلمه است و من در زندگی افسوس نخورده و نخواهم خورد.

وی با اشاره به از دست دادن پدرش در سن 10 سالگی یادآور شد: از پدرم آموختم که یک کودک باید جوهر کار داشته باشد و این اندیشه را همچنان به یدک می کشم.

موسس صنایع غذایی بهروز با یادآوری اینکه اندیشه پایدار است اما یک ساختمان خراب می شود توضیح داد: هر شخصی هر اندیشه ای دارد مقدس بوده و مهم این است که با حفظ ارزش های اندیشه خود، با یک اندیشه مشترک از این جلسه بیرون بروید.

 

فروتن با بیان اینکه تفکر مثبت در وجود ما نهادینه است توضیح داد: ما مسئول خودمان هستیم و اگر عاشق خودت نباشی عاشق هیچکس نخواهی بود.

وی تصریح کرد: توصیه می کنم چیزی را به کسی تکلیف نکنید زیرا تکلیف کردن نماد مقابله است و بی شعوری می آورد. شما در هر جایی از دنیا محور تفکر هستید و برای بزرگ بودن باید کوچک باشید و در فخر انسان زمین می خورد.

این کار آفرین برتر کشورمان گفت: بزرگ شدن با پلکان اتفاق می افتد و اگر پله پله مسیر را طی کنید باقی خواهید ماند.

فروتن ادامه داد: سعی کنید خودتان باشید و این ارزش دارد بدانید حتی بد هستید و در ادامه می توان به چگونه خوب بودن فکر کرد.

وی تاکید کرد: برای موفقیت با هر دوست و همکاری طرح دوستی بریزید و پیامدهای اندیشه نوجوانی و جوانی شما اگر درست باشد در ادامه به کار شما می آید.

خالق برند بهروز با اشاره به از دست دادن همه داریی خود پیش از راه اندازی بهروز برای حفظ امضا و اعتبارش اظهار کرد: در آشپزخانه کوچکی که داشتیم شروع به طبخ غذا و محصولات غذایی کردیم و یک ژیان برای جابجایی محصولات خریدم.

در ابتدا محصولات ما را نمی خریدند و برخی از اقوام و آشنایان را به چند فروشگاه برخی مناطق تهران می فرستادم و از آنان می خواستم که بگویند آیا محصولات بهروز را دارند و این افراد خود را به عنوان مشتریان بهروز معرفی می کردند و در ادامه من با حضور در این فروشگاه ها می توانستم محصول خود را بفروشم.

فروتن تصریح کرد: بعد از سه ماه شرایط از فروش قسطی به نقدی تغییر کرد. مهم این است که به جامعه احترام بگذارید و جامعه را بی خرد ندانید چراکه جامعه آماده اندیشه های من و شما است.

وی در ادامه با اشاره به گسترش کارخانه بهروز گفت: یکسال تلاش کردم تا کارخانه آماده برای بازدید وزارت بهداشت و صدور مجوزها شود اما به یکباره انبار سوخت و به دلیل کم کاری یک کارگر و خالی بودن تانکر آب، بخشی از کارخانه سوخت. از یکی از دوستانم طلب قرض کردم اما وی گفت که حاضر است با پرداخت 500 هزار تومان در 50 درصد کارخانه شریک شود. به یاد دارم در خردادماه تا منزل پیاده رفتم و به این فکر کردم که وقتی دوستی چنین پیشنهادی می دهد می داند که من چه کاره هستم و قدم در چه راهی گذاشتم.

این کارآفرین برتر کشور تاکید کرد: ایستادم و مبارزه کردم زیرا من یک مبارزه گرهستم. تلاش کردم در فضای کاری خود کینه ورزی نداشته باشم و معتقدم برای سنجش افراد باید با کفش او راه بروید.

وی تصریح کرد: کسی نمی پرسد که چه کسی راننده یک خودروی فورد است بلکه همه به این توجه می کنند که شرکت فورد را چه کسی تاسیس کرد و من امروز با محصولات بهرنگ کار خود را ادامه می دهم. درست است که کارخانه بهروز به عنوان فرزندم در اختیارم نیست اما این امر موجب نمی شود که درجا بزنم.

موسس صنایع غذایی بهروز یادآور شد: به خانم ها توصیه می کنم که غرور همسرتان را خرد نکنید و در هیچ لحظه ای همسرم غرور مرا نگرفت. به آقایان هم توصیه می کنم عزت همسرتان را حفظ کنید و این دو شاخص موجب می شود که در زندگی چیزی را برای هم اثبات نکنید.

فروتن ادامه داد: از هرچیزی نگذرید و بدانید شما جوینده و یابنده درون خود هستید. تو و من برای روشنایی به این سرزمین آمده ایم و من یک سرباز و عاشق وطنم.ایرانی اصیل یک ملت است و به فرهنگ اعتقاد دارد. بدانید که ما بی فرهنگ نیستیم و بدانید فرهنگ ما ضربان خوبی برای اندیشه ها است.

وی با بیان اینکه کارآفرینی یعنی خلاقیت گفت: یک کار آفرین موفق مرتب ایجاد موج می کند و سوار موج می شود. من در جامعه مصرفی ایجاد موج کردم. معتقدم چیزی به نام ریسک پذیری وجود ندارد و کارآفرین افق نگر است.

موسس صنایع غذایی بهروز تصریح کرد: من از کار نترسیدم و به خاطر داشته باشید که به فرزندانتان در ازای کار پول بدهید.

فروتن یادآور شد: سختی های گذشته برای من لذت امروز است پس در جا نزنید. روزی که من کار را آغاز کردم در کشور 600 واحد غذایی فعالیت داشت اما امروز بیش از 12 هزار واحد در این بخش فعالیت می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *