مروری بر شش گام مهم فروشندگی

مروری بر شش گام مهم فروشندگی

فهرست مطالب

نکاتی برای تکمیل چرخه فروش

تابه‌حال چیزی در مورد شش گام مهم فروشندگی شنیده‌اید؟ با رعایت این شش گام می‌توان شانس خود را برای فروش بهتر بالا برد. چرخه فروش به شش مرحله تقسیم می‌شود. این شش مرحله به یک اندازه با ارزش بوده و هرکدام از این مراحل در فروش موفق نقشی اساسی دارند. اگر هر مرحله به درستی انجام شود، آخرین مرحله شما را به مرحله اول هدایت می‌کند. مشتری یا مشتری جدید شما خوشحال خواهد شد نام افراد دیگری را که احساس می‌کند از محصول یا خدمات شما سود می‌برد، به شما معرفی می‌کند و این چرخه موفق فروش را تضمین می‌کند.

1- نکته اول این است که بایستی توجه مخاطب را جلب کنیم، ما باید بتوانیم با جلب‌توجه مشتری، او را بیش از قبل در فرایند فروش درگیر کنیم.

2- نکته بعدی ایجاد علاقه‌مندی است، باید کنجکاوی مشتری را برانگیزیم تا او تشنه دانستن چیزهای بیشتری در مورد محصول شود.

3- گام بعدی این است که باید صحبت کنیم، باید با صحبت‌های خودمان خیال مشتری را راحت کنیم که محصولی که به او عرضه می‌کنیم نیازهایش را برآورده می‌کند.

4- گام بعدی ایجاد خواستن است، باید حس خواستن را در مخاطب تقویت و آن را زنده کنیم.

5- گام بعدی عقد قرار و فروش است. قرارداد ببندید، در غیر این صورت تنها وقت خودمان را تلف کردیم یا شاید برای رقبای خودمان کار کردیم.

6- گام آخر که شاید خیلی از مواقع فراموش شود تبریک گفتن است، وقتی مشتری گفت: «بله» باید به او تبریک بگوییم، تصمیم او به معنی سود ماست و او نیاز دارد که تائید شود که تصمیم درستی گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه ماهان

شما میتوانید با درج نام و ایمیل خود، از آخرین مقالات، مطالب و اخبار مدرسه کسب و کار ماهان در ایمیل خود مطلع شوید.