مهارت آموزی باید جایگزین مدرک‌گرایی شود

مهارت آموزی باید جایگزین مدرک‌گرایی شود

مهارت آموزی باید جایگزین مدرک‌گرایی شود

رییس انجمن کسب و کار ایران با تاکید بر اهمیت مهارت آموزی در کشور، ابراز امیدواری کرد: با همکاری آموزشگاه‌های مهارتی، صنایع و دانشگاه‌ها، مهارت گرایی به تدریج جایگزین مدرک گرایی شود.

رییس انجمن کسب و کار ایران با تاکید بر اهمیت مهارت آموزی در کشور، ابراز امیدواری کرد: با همکاری آموزشگاه‌های مهارتی، صنایع و دانشگاه‌ها، مهارت گرایی به تدریج جایگزین مدرک گرایی شود.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، هادی سیاری گفت: پیام موسسه عالی کسب و کار “مهارت آموزی” به جای “مدرک گرایی” است و 13 سال است که این موسسه آموزش غیردولتی، مهارت آموزی را بسترسازی و فارغ التحصیلانی را تربیت کرده که به جای کسب صرف دانش آکادمیک به سمت یادگیری مهارتی و کاربردی پیش رفته اند و پیام موسسه را که مهارت آموزی است به منصه ظهور رسانده‌اند.

وی که در گردهمایی کارآفرینان و جشن فارغ التحصیلی دانش آموختگان ماهان سخن می گفت، از آغاز ثبت‌نام دوره‌های MBA و DBA برای کارآفرینان و متخصصان کسب و کارهای مختلف در موسسه ماهان از یکم اسفند ماه خبر داد.

در این مراسم بهروز فروتن، کارآفرین برتر کشور درباره اشتغال فارغ التحصیلان موسسات غیردولتی و کاربردی و نقش موسساتی همچون ماهان در بهبود فضای کسب و کار، گفت: جوانان مهارتی و آموزش دیده، کاپیتان‌های اقتصاد کشور هستند که با حمایت موسسات آموزشی و با ارائه الگوهای مهارتی و کاربردی می توانند افراد را به تکاپوی علمی وا داشته و با خلق ایده‌های جدید و کارآفرینانه جذب بازار کار کنند.

وی با تاکید بر نقش تاثیرگذار موسسات خصوصی در ارائه آموزش‌های تخصصی و آماده سازی افراد برای ورود به بازار خاطرنشان کرد: دانشگاه‌ها به ویژه دولتی‌ها بیشتر مباحث پایه‌ای را تدریس می‌کنند در صورتی که رسالت موسسات آموزش عالی بخش غیر دولتی خطیر و سنگین است و با پیروی از الگوها و روش‌های کاربردی از فکر و اندیشه به سمت خلاقیت و عمل حرکت می‌کنند.

به اعتقاد فروتن، افرادی که از طریق فرآیندهای بخش خصوصی آموزش می بینند، زودتر جذب بازار کار شده و در جهت ارتقا و پیشرفت خود بیشتر تلاش می‌کنند.

کارآفرین نمونه حوزه صنایع غذایی با تاکید بر لزوم آموزش و تربیت نیروهای متخصص و ماهر در دوران پسا برجام ابراز امیدواری کرد: با برداشته شدن تحریم‌ها فرصت بیشتری برای رونق کسب و کار فراهم و نیاز به تحقیق و آموزش و کسب علم بیش از گذشته احساس شود.

شاهرخ ظهیری دیگر کارآفرین برتر ملی نیز در این مراسم بهبود فضای کسب و کار را مستلزم وجود مدیران کارآمد و مهارت آموخته دانست.

وی افزود: ارائه آموزشهای تخصصی و مهارتی به جوانان جویای کار به ویژه در دوران پسا برجام می‌تواند به اشتغالزایی و تولید در کشور منجر شود.

این کارآفرین حوزه صنایع غذایی با بیان اینکه دانش آموختگان بخش خصوصی با سرعت بیشتری راهی بازار کار می شوند، افزود: موسسه غیر دولتی ماهان با شناخت درست از بازار، نیروی کارآمد و دارای مهارت را برای ورود به فضای کسب و کار و ایجاد اشتغال تربیت می کند که از کارهای ارزنده در چند سال اخیر بوده است.

به اعتقاد ظهیری، موسسات خصوصی با تربیت مدیران کارآمد و خلاق می‌توانند علاوه بر تولّد مدیرانی کارآمد به بهبود فضای کسب و کار کشور نیز کمک کنند.

این کارآفرین برتر کشور در پایان با اشاره به اهمیت خلق ایده‌های نوین و کارآفرینانه در فارغ التحصیلان گفت: فراگیری آموزش‌های مهارتی از سوی فارغ التحصیلان به ویژه در دوران پسابرجام و پساتحریم می‌تواند به رونق تولید و اشتغالزایی بیشتر بیانجامد و ورود دانش آموختگان به بازار کار را تسهیل کند.

انتهای پیام

اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در print

دیدگاهتان را بنویسید

امتیاز دهی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *