نخستین سمینار آنلاین مدیریت راهبردی ماهان

نخستین سمینار آنلاین مدیریت راهبردی(MBA) کسب‌وکار برگزار شد

فهرست مطلب

چگونه می‌توان فرصت‌های یک بحران را شناسایی کرد؟

اولین سمینار آنلاین مدیریت راهبردی کسب‌وکار، MBA روز سه‌شنبه 10 تیرماه برگزار شد. این سمینار در راستای رسالت اجتماعی-آموزشی مدرسه عالی کسب‌وکار ماهان و با توجه به شرایط خاص حال حاضر کسب‌وکارها و به‌منظور آگاهی بخشی مدیران و صاحبان کسب‌وکارها نسبت به تهدیدها و فرصت‌های بالقوه بازار امروز، برگزار شد. این مراسم با اجرای سرکار خانم مبینا نصیری مجری تلویزیون و با حضور دکتر مهدی برزویی و دکتر علی ناصر حجتی از اساتید مدرسه عالی کسب‌وکار ماهان، آقای دکتر اژدری، آقای علیرضا پیراگر، خانم روح‌انگیز کردی و آقای محمدرضا پرنو از دانش‌آموخته‌های دوره MBA ماهان و نیز آقای حسین راد مدیر توسعه کسب‌وکار ماهان برگزار شد.

تغییر را تجربه کنید

هنگامی‌که در فضای کسب‌وکارها -به هر دلیلی- اتفاقاتی خارج از حیطه اختیار و توان بازیگران رخ دهد، معادلات از پیش تعیین شده و قاعده بازی به هم می‌ریزد، چشم‌انداز آینده سازمان و شرکت در هاله‌ای از ابهام قرار گرفته و مسیر پرپیچ‌وخمی پیش روی کسب‌وکار قرار می‌گیرد. در چنین شرایطی تصمیمات قاطع مدیران عالی و صاحبان کسب‌وکارها می‌تواند مسیر نجات و موفقیت شرکت را هموار و یا واحد اقتصادی را گرفتار گرداب پرسرعت مشکلات کند. این موضوع در نخستین سمینار آنلاین مدیریت راهبردی کسب‌وکار (MBA ) توسط اساتید برجسته و صاحب‌نظر موردبررسی قرار گرفت.

آقای دکتر برزویی در ابتدای این سمینار با ارائه آمارهایی از گزارش‌های تحلیلی کسب‌وکارها خاطرنشان کرد: طبق پیش‌بینی‌ شرکت‌ بوئینگ، خساراتی که ویروس کرونا بر صنعت هوایی تحمیل کرده ممکن است تا مدت‌زمان پنج سال قابل جبران نباشد. دکتر برزویی در ادامه با تأکید بر موضوع «اهمیت تغییر» به دسته‌بندی انواع کسب‌وکارها پرداخت و افزود: می‌توان تمام کسب‌وکارها را از بعد تغییر در سه دسته جای داد:

الف) کسب‌وکارهایی که نمی‌توانند تغییر کنند

ب) کسب‌وکارهایی که نمی‌دانند چگونه تغییر کنند

ج) کسب‌وکارهایی که اعتقادی به تغییر ندارند

دکتر برزویی با اشاره به اینکه تکلیف دسته سوم از پیش مشخص است بر این نکته تأکید کرد که برای دسته اول و دوم –یعنی کسب‌وکارهایی که نمی‌توانند و یا نمی‌دانند چگونه تغییر کنند- رمز نجات و قرار گرفتن در مسیر موفقیت، در «تغییر» نهفته است. ایشان خاطرنشان کرد که این تغییر باید از دل کسب‌وکارها آغاز شود و به نوعی تغییر از درون باشد.

هر تغییر داستانی دارد

دکتر برزویی در ادامه صحبت‌های قبلی اظهار داشتند تغییری که در کسب‌وکارها رخ می‌دهد باید داستان زیبایی داشته باشد که در خاطره‌ها بماند و دیگران را مجاب به نقل‌قول آن کند.

«داستان تغییر سه ویژگی مهم دارد:

الف) قهرمان داستان؛ که کسی نیست جز مشتریان شرکت که قهرمانان واقعی یک کسب‌وکار هستند.

ب) هدف؛ قهرمان این داستان چه ویژگی‌هایی دارد؟ این قهرمان به دنبال چه چیزی می‌گردد؟ به چه امری اعتقاد دارد؟ پاسخ درست به این سؤالات ما را به سمت حل مسئله اصلی مشتریان هدایت خواهد کرد.

ج) منتور؛ در نهایت قهرمان داستان به یک منتور نیاز پیدا خواهد کرد، منتوری که مجهز به دانش، مهارت و نگرش مدیریتی باشد تا بتواند یادگیری را یاد دهد و منجر به تغییر رفتار شود».

در پایان دکتر برزویی از سؤالاتی که مخاطبان آنلاین از طریق سامانه پیامکی مدرسه عالی کسب‌وکار ماهان ارسال کرده بودند پاسخ داد.

دکتر حجتی نیز در این سمینار به موضوع فرصت‌های بالقوه دیجیتال مارکتینگ و اهمیت آن برای کسب‌وکارها پرداخت. ایشان در ابتدا با طرح این موضوع که واقعیت دیجیتال مارکتینگ چیست؟ جوانب مختلف دیجیتال مارکتینگ و ابزارهای کاربردی آن را با توجه به زمینه فعالیت هر کسب‌وکاری تشریح و نقشه راهی برای استفاده بهینه از دیجیتال مارکتینگ برای کسب‌وکارها ترسیم کرد.

آقای راد مدیر توسعه کسب‌وکار ماهان نیز در پایان سمینار به چگونگی گذار مدرسه عالی کسب‌وکار ماهان از بحران پیش‌آمده در فضای اقتصادی کشور و به اشتراک‌گذاری تجارب به‌دست‌آمده ماهان پرداخت. آقای راد با تأکید بر این موضوع که مدرسه عالی کسب‌وکار ماهان که خود دوره‌های آموزشی را به‌منظور مجهز کردن شرکت‌ها و کسب‌وکارها به دانش، مهارت و نگرش مدیریتی برای گذر از بحران برگزار می‌کند و به نوعی باید الگوی سایر کسب‌وکارها باشد افزود: ماهان با تأکید بر چهار ضلع قاطعیت در تصمیم‌گیری، تأثیرگذاری، چابکی و انعطاف‌پذیری به همراه تمرکز بر نتایج، به‌خوبی توانست در ابتدا کنترل شرایط را در دست گیرد و با تغییر استراتژی و نیز برگزاری تمامی دوره‌ها به‌صورت آنلاین نتایج موفقیت‌آمیزی را تا امروز رقم بزند.

هر تغییر داستانی دارد

سمینار آنلاین مدیریت کسب‌وکار (MBA) ماهان

مدرسه عالی کسب‌وکار ماهان (Mahan Business School) به‌عنوان اولین مدرسه کسب‌وکار در ایران به‌منظور افزایش سطح آگاهی کسب‌وکارها و ارائه راهکارهایی به آنها برای پشت سر گذاشتن مشکلات از فروردین‌ماه سال جاری وبینارهای مدیریتی تحت عنوان «شیوع آگاهی یا توهم؟» برگزار کرده است. هم‌اکنون نیز در راستای رسالت همیشگی ماهان که همان آموزش بر مبنای علم، مهارت و هنر مدیریت است اقدام به برگزاری نخستین سمینار آنلاین مدیریت راهبردی کسب‌وکار(MBA) کرد. سمیناری که با رویکرد «شناسایی فرصت‌های یک بحران» در روز سه‌شنبه برگزار شد. لازم به ذکر است که دوره مدیریت راهبردی کسب‌وکار (MBA) ماهان با توجه به شرایط خاص امروز و پتانسیل‌هایی که دارد مورد استقبال و توجه مدیران و صاحبان کسب‌وکارها قرار گرفته است. چنانچه شما نیز تمایل دارید اطلاعات بیشتری در این خصوص کسب کنید می‌توانید به صفحه «دوره آنلاین MBA ماهان» مراجعه کرده و یا با شماره تلفن 02188401313 تماس حاصل فرمایید تا کارشناسان تخصصی ماهان اطلاعات تکمیلی و مشاوره‌های لازم را به شما ارائه دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

امتیاز دهی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.