ماهان
مدرسه عالی کسب‌وکار ماهان
وظایف مدیر دیجیتال مارکتینگ چیست؟

وظایف مدیر دیجیتال مارکتینگ چیست؟

فهرست مطالب

بازاریابی طی دو دهه گذشته به طور قابل توجهی تحول یافته است. اکنون بازاریابی شبکه ای، بازاریابی چاپی، برندسازی، بازاریابی مستقیم و صد راه دیگر برای فروش محصولات و خدمات شما وجود دارد. در این بین، بازاریابی دیجیتال هم به یکی از روش های تأثیرگذار و رایج در کسب و کارها تبدیل شده است.

یک مدیر بازاریابی دیجیتال باید در برنامه بازاریابی سازمان، عناصر دیجیتال را برنامه ریزی و مدیریت کند. به عنوان مدیر، وظیفه ایشان تمرکز بر مدیریت و کنترل تیم بازاریابی دیجیتال برای دستیابی به اهداف بلند مدت و کوتاه مدت شرکت است.

در شرکت های بزرگ با بیش از یک بخش بازاریابی، مدیر بازاریابی دیجیتال باید با تیم بازاریابی چاپ و روابط عمومی هماهنگ باشد تا اطمینان حاصل شود که اهداف بازاریابی سازمان مرتبط و متمرکز باقی بماند.

این مورد از جمله مهم ترین وظایف مدیر دیجیتال مارکتینگ است،از سوی دیگر سایر وظایف این مدیران عبارتند از:

تغییرات سریع چشم انداز دیجیتال

بزرگترین چالشی که یک مدیر بازاریابی دیجیتال با آن روبرو است ، این است که پارادایم دیجیتال به سرعت در حال تغییر است. به عنوان مثال فیس بوک را در نظر بگیرید. برای دستیابی به Reach ارگانیک به صورت رایگان ، چه بودجه ای را باید برای تبلیغات فیس بوک اختصاص دهید؟ گزینه های موجود در مدل تبلیغاتی فیس بوک نیز به سرعت در حال تغییر است.

بازاریابی موبایلی نیز یکی دیگر از کارهای ضروری است زیرا مردم امروزه به طور فزاینده ای از تلفن های هوشمند خود برای تعامل با برنامه های فروش شرکتها  و برند ها استفاده می کنند. امروزه ، نمیتوان در تدوین یک استراتژی جامع بازاریابی دیجیتال از تبلیغات تلفن همراه و تعامل اجتماعی موبایلی چشم پوشی کرد.

طراحی استراتژی های بازاریابی و کمپین های تبلیغاتی دیجیتال

این یکی از پیچیده ترین و ضروریترین وظایف مدیر دیجیتال مارکتینگ است و برای موفقیت به چندین مجموعه مهارت نیاز دارد.که این مهارت ها مربوط به آشنایی کامل تمامی ابزارهای دیجیتال مارکتینگ می باشد.

برای تبدیل شدن به یک مدیر بازاریابی موفق دیجیتال ، باید با هر نوع بازاریابی آنلاین آشنا باشید. اما بسیاری از بخش های بازاریابی دیجیتال با هم همپوشانی دارند. به عنوان مثال روابط عمومی به واحد تبلیغات کمک می کند. برای تبدیل شدن به یک مدیر دیجیتال موفق ، باید یک استراتژی مؤثر را اجرا کنید که تاکتیک های مهم برای دستیابی به اهداف شرکت شما را مشخص کند.

اگر بخواهیم اصلی ترین وظایف مدیر دیجیتال مارکتینگ را به طور خلاصه بیان کنیم، باید بگوییم: 

وظایف مدیر دیجیتال مارکتینگ چیست؟

آنچه در فضای کسب و کار امروز شاهد هستیم این است که بسیاری از افراد و حتی سازمان های حیطه مسئولیت ها و وظایف مدیر دیجیتال مارکتینگ را از دیجیتال مارکتر تمیز نمیدهند. با نگاهی به جدول فوق میبینیم که در مدیریت دیجیتال مارکتینگ هم مانند سایر حیطه های مدیریتی تمرکز اصلی بر برنامه ریزی، مدیریت اجرا، نظارت و تحلیل است. 


چرا دوره دیجیتال مارکتینگ ماهان شرکت کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *