پنجاه و دومین دوره دی بی ای حضوری بیزنس اسکول ماهان آغاز شد

مرا عهدیست با شادی که شادی آن من باشد ‎

مرا قولیست با جانان که جانان جان من باشد

پنجاه و دومین دوره دی بی ای حضوری ماهان

این دوره ی دی بی ای هم با این جمله آغاز شد ، دکتر شهنواز ضمن خیرمقدم به ورودی‌های پنجاه و دومین دوره از دی بی ای افزود ؛ دوره ی دی بی ای تحلیلی تر از ام بی ای است و پس از این دوره میتوانید با رویکرد تحلیلی تر به حل مسائل سازمانی خود بپردازید ، یکی از عمده ترین تفاوت های دی بی ای با ام بی ای داشتن پایان نامه است که باید از جنس مسئله یا بیزنس پلن و حل مسئله و خلق مسئله باشد، ‎در پی اچ‌دی تئوری خلق می کنید و در دی بی ای باید با استفاده از تئوری ها، مسائل را درک و نهایتاً حل و فصل نمایید، تمرین ها کمک می کند مهارت برای کسب و کار ایجاد شود ، وقتی دانش تنها تئوری نباشد تازه به مفهوم دانش کاربردی میرسیم.


تفاوت آموزش کاربردی و به طور کلی آموزش عمومی غالب در جامعه چیست ؟ این سوالی بود که آقای دکتر سیاری در شروع سخنرانیشان مطرح کردند ‎پاسخ‌های متعددی از جانب رهجویان مطرح شد و بیشترین درصد پاسخ ها توجه به این نکته بود که عدم کاربردی بودن دانش آکادمیک به صورت عملی رهجویان را به سمت کلاس های کاربردی ام بی ای و دی بی ای بیزنس اسکول ماهان سوق داده بود تا به کارگیری دانش آکادمیک را به صورت کاربردی بتوانند تجربه کنند. در پاسخ به سوال ابتدایی جناب دکتر سیاری ، تمرین محور بودن ماهان را مطرح نمودند و ‎ افزودند: در نتیجه ی تمرین های متوالی می تواند دانش و علم را به دانش علمی کاربردی تبدیل نماید.

در ادامه خانم رنجبر از رهجویان دوره ام بی ای و اکنون دوره ی دی بی ای به کاربردی بودن تمرین ها و حل مسائل در بیزنس اسکول ماهان اشاره کرد و افزود؛ این تمرین ها باعث ایجاد چالش میان ما و محیط و فضای کاری ما شده و در نتیجه آموزش های ماهان توانسته تاثیر مثبتی را در کار و محیط کاری ما ره جویان ایجاد کند.

همچنین در ادامه ی مباحث شکل گرفته مراسم شروع دوره ، خانم دکتر شهنواز از تغییرات اساسی مثبت در ۱۴۰۰ ماهان خبر داد و افزود ؛ تمارین کاربردی در ابتدای دوره ها مطرح خواهد شد و تفکر چلنجی و به چالش کشیدن توانایی ها و استعدادهای دانشجویان اولویت ما در دوره ها خواهد بود . ‎همچنین معاون آموزش بیزنس اسکول ماهان در ادامه گفت :عارضه یابی سازمانی مهم‌ترین بخش آموزش رهجویان خواهد بود به این ترتیب که هر شخص شرکت کننده چالش های سازمانی خود را مطرح کرده و توسط سایر رهجویان تحلیل و راهکار ارائه خواهد شد

خانم دکتر شهنواز از تغییرات اساسی مثبت در ۱۴۰۰ ماهان
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در print

دیدگاهتان را بنویسید

امتیاز دهی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *