پنجاه و یکمین دوره دکتری مدیریت کسب و کار (DBA) آغاز شد

پنجاه و یکمین دوره دکتری مدیریت کسب و کار (DBA) کد 51

مخاطبان دوره DBA ماهان چه کسانی هستند؟

 

مدرسه عالی کسب و کار ماهان پنجشنبه اول اسفندماه میزبان دانشپذیران پنجاه و یکمین دوره DBA بود. دانشپذیران این دوره که مدیران عامل و ارشد برخی از موفق‌ترین شرکت‌ها در کشور و خارج از کشور هستند، چهره‌هایی آشنا برای ماهان و از دانشپذیران دوره‌های قبلی همچون MBA و Global Marketing هستند. 

دوره DBA کد 51 با حضور آقای دکتر هاشمی کوردینیتور دوره‌  DBA و DBA مدیرعاملی ماهان، خانم دکتر شهنواز معاونت آموزش، آقای عبدالمالکی مدیر مرکز پژوهش‌های ماهان، آقای عظیمی مشاور ارشد دوره‌ DBA و آقای ذوقی مدیر اجرایی ماهان برگزار شد.

طبق روال معمول در ماهان آقای ذوقی توضیحاتی در ارتباط با نحوه برگزاری کلاس، قوانین و آیین‌نامه‌های آموزشی ارائه دادند، سپس خانم دکتر شهنواز ضمن ارائه نکات آموزشی تأکید کردند که دوره DBA ماهان بر اساس یک مدل مشخص و تمامی مباحث آن از ابعاد مختلف دارای یکپارچگی منحصربه‌فردی هستند.

در ادامه آقای دکتر هاشمی ضمن خوشامدگویی به دانشپذیران گفت: همانطور که خانم دکتر شهنواز اشاره کردند دوره DBA ماهان تنها دوره‌ای است که بر اساس یک مدل و الگوی مدیریتی طراحی‌شده و مباحث آن کاملا منسجم و یکپارچه هستند. ایشان با تأکید بر این نکته که اساتید این دوره لحظه‌به‌لحظه در کلاس و نیز خارج از کلاس در کنار دانشپذیران خواهند بود، افزود؛ اساتید این دوره متناسب با نیاز و خواست دانشجویان انتخاب‌شده‌اند. ایشان دو نکته را به‌منظور رسیدن به بازدهی حداکثری کلاس‌ها خاطرنشان کردند: اساتید منتخب این دوره از بین کسانی انتخاب شده که دارای دانش تخصصی عالی، تجارب بالا و مهارت های لازم هستند و دوم آنکه سرفصل‌های این دوره به دقت انتخاب شده و به طور مستمر رصد خواهند شد تا دانشپذیران به تمام اهداف پیش‌بینی شده دست یابند. 

دکتر هاشمی با اشاره به این موضوع که فلسفه طراحی دوره DBA حل مساله بوده، افزود؛ کسانی در این کلاس به نتیجه دلخواه خواهند رسید که از قبل مساله‌ای داشته باشند و یا تا قبل از شروع دوره مساله‌ای را پیدا کنند. همچنین اساتیدی برای کمک به طرح بهتر مساله برای داشنپذیران در نظر گرفته شده است. ایشان در پایان به سؤالات دانشپذیران پاسخ دادند.

آقای دکتر عبدالمالکی نیز ضمن عرض خیرمقدم به دانشپذیران نکاتی را در ارتباط با اجرای پروژه‌ها و نیز اهمیت داشتن نگاهی مساله محور خاطرنشان کردند و بر اهمیت حل مساله در پروژه‌ها تأکید کردند.

مدرسه عالی کسب و کار ماهان پنجشنبه اول اسفندماه میزبان دانشپذیران پنجاه و یکمین دوره DBA

 

دوره DBA ماهان بر چه اساسی طراحی‌شده است؟

دوره دکتری مدیریت کسب و کار یا DBA(Doctor of Business Administration) مختص مدیران عالی، مدیران ارشد و صاحبان کسب و کار طراحی‌شده که به‌صورت گزینش ‌شده و در عالی‌ترین سطح آموزش مدیریت برگزار می‌شود. این دوره به شکلی طراحی‌شده تا مدیران بتوانند دانش و مهارت‌های رهبری خود را توسعه داده و با نگرشی جدید به کسب و کار خود بنگرند.

در دوره دکتری مدیریت کسب و کار ماهان تلاش شده تا محتوای روز دنیا برای مدیران و کسب و کارهای ایرانی بومی‌سازی شده تا بتوانند خود را با روند روز منطبق کنند. اساتید، منتورها و مشاوران خبره دوره مدیریت کسب و کار در طول دوره و نیز پروژه پایانی در کنار مدیران دانشپذیر ماهانی هستند. همچنین فضای آموزشی که مدرسه عالی کسب و کار ماهان توانسته ایجاد کند یک شبکه تجاری منحصربه‌فرد را شکل داده و امکان ارتباط‌گیری با مدیران ارشد کسب‌ و کارها را فراهم‌ کرده است. برای مدیران دانشپذیر 20ساعت کارگاه‌های عملی در نظر گرفته شده که ارتقاء مهارت‌های مدیریتی را در محوریت قرار داده است. در کل برای این دوره 300 ساعت محتوای آموزشی تدارک دیده شده تا توانمندی‌های مدیران ایرانی را پرورش داده و این توانمندی‌ها را به مهارت‌هایی با رویکرد استراتژی، تبدیل کند. علاوه بر ایجاد تغییر نگرش مدیریتی، کسب مهارت‌های برنامه‌ریزی در سطحی کلان برای مدیریت و رهبری کسب و کار نیز در برنامه گنجانده شده است. در پایان این دوره مدیران دانشپذیر به توانایی عارضه‌یابی و بهبود سیستم‌های آموزشی مجهز شده و در کنار آن با محیط کسب و کار جهانی آشنا می‌شوند که درنهایت می‌توانند فرصت‌ها و چالش‌های اقتصادی دنیا را تجزیه‌وتحلیل کنند. بهبود مهارت‌های اجتماعی و ارتباطی، روش‌ها و رویکردهای نوین رهبری نیز جزئی از اهداف دوره دکتری مدیریت کسب و کار است که مدیران دانشپذیر آنها را به دست خواهند آورد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

امتیاز دهی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطلب