چگونه پتانسیل مدیریت را می توان بالا برد؟ | قسمت اول

فهرست مطالب

نکاتی ساده برای ارتقای مهارت‌های مدیریتی

این پادکست در مورد راهکارهای ساده‌ای است که پتانسیل مدیر شدن را افزایش می‌دهد. در پادکست‌های بعدی نیز نکات ارائه شده تکمیل خواهد شد.

1- نکته اولی که باید رعایت کنیم تا پتانسیل مدیر شدنمان را افزایش دهیم این است که همواره هدفمند باشیم. هدف از زندگی این است که شخص مفیدی باشیم، به خودمان افتخار کنیم و بین آنچه هستیم و آنچه می‌توانیم باشیم، تفاوت ایجاد کنیم. باید همواره این هدف را داشته باشیم.

2- نکته دوم برای ارتقای پتانسیل مدیریت این‌ است که شخصیت خوب و جذابی داشته باشیم. رهبری یک مجموعه ترکیبی از سیاست و شخصیت را در خودش دارد. اما اگر خواستید یکی از این دو مورد را نداشته باشید، بهتر است سیاست را حذف کنید، شخصیت را حذف نکنید.

3- نکته سوم برای رسیدن به پتانسیل‌های مدیریتی بالاتر آن است که همواره پرشور و نشاط باشید. انگیزه برای تحقق دیدگاه‌ها، دنبال کردن ارزش‌ها، بالا بردن سطح استانداردهای زندگی مواردی است که از شور و نشاط افراد سرچشمه می‌گیرد، نه جایگاه و موقعیت افراد.

4- نکته آخر این پادکست آن است که تلاش کنید آگاه باشید، یعنی از موارد پیرامون خود آگاه باشید و با دانایی تصمیم بگیرید. شخص موفق کسی است که درک و فهمش زیاد باشد، نه دارایی و سرمایه‌اش. ما برای مدیریت بیش از دارایی و سرمایه به درک و فهم و آگاهی و دانایی نیاز داریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه ماهان

شما میتوانید با درج نام و ایمیل خود، از آخرین مقالات، مطالب و اخبار مدرسه کسب و کار ماهان در ایمیل خود مطلع شوید.