چگونه پتانسیل مدیریت را می توان بالا برد؟

چگونه پتانسیل مدیریت را می توان بالا برد؟ | قسمت دوم

فهرست مطالب

مدیریت را تمرین کنید

در پادکست قبلی پیرامون روش‌ها و راهکارهایی که پتانسیل مدیریتی را افزایش می‌دهد صحبت کرده بودیم، در این پادکست محتوای قبلی را تکمیل می‌کنیم. در پادکست قبلی گفتیم که هدفمند بودن، شخصیت مناسبی داشتن، شور و نشاط داشتن و دانایی از عواملی است که باعث افزایش پتانسیل مدیریتی می‌شود. در این پادکست به ویژگی‌های بعدی اشاره می‌کنیم.

1- انگیزه داشتن، ما باید خود را به منبع الهام‌بخش نزدیک نگه داریم و درعین‌حال سعی کنیم که از درون برای خود انگیزه ایجاد کنیم.

2- باید توجه داشت هنگامی‌که شخصی در حال صحبت با شماست حواستان را جمع کنید، تمام توجه خود را به او جلب کنید و از مشغول کردن خود با چیزهای دیگر خودداری کنید. فراموش نکنید که برای موفقیت به ویژگی زیرک بودن هم نیاز داریم، سادگی و زود باوری دو سم مهلک برای هر فرد است، گاهی اوقات لازم است زیرک و فرصت‌طلب بود.

3- نکته‌ای که شاید این روزها در بین مطالب مدیریتی هم زیاد نام آن را می‌شنویم هوش احساسی است، باید هوش حسی داشته باشیم. افرادی می‌توانند مدیریت کنند که آسیب‌دیده باشند، آنهایی می‌توانند به نکات مهم پی ببرند که درک خوبی دارند و آنهایی می‌توانند رهبری کنند که هوش احساسی داشته باشند.

4- ویژگی آخر این پادکست برای افزایش پتانسیل مدیریت آن است که جسور باشیم. معمولاً جسورانه‌ترین کارها در زندگی، همان‌هایی هستند که در نگاه اول نمی‌شود آنها را انجام داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه ماهان

شما میتوانید با درج نام و ایمیل خود، از آخرین مقالات، مطالب و اخبار مدرسه کسب و کار ماهان در ایمیل خود مطلع شوید.