چگونه پتانسیل مدیریت را می توان بالا برد؟

چگونه پتانسیل مدیریت را می توان بالا برد؟ | قسمت سوم

فهرست مطالب

در مدیریت هم مسیر یادگیری بدون انتهاست

در ادامه پادکست‌های قبلی (این لینک) که پیرامون راهکارهای ساده برای ایجاد پتانسیل‌های مدیریتی صحبت شد، چند راهکار ساده دیگر در پادکست حاضر ارائه می‌شود.

1- یکی از مواردی که هر مدیر موفق باید داشته باشد این است که معتبر باشد. اعتبار داشتن و قابل ‌اعتماد بودن خصیصه‌ای است که به همخوانی قلب، سر و ذهن ارتباط پیدا می‌کند و در این صورت است که فرد به‌صورت مستمر تفکر، احساس و عملی یکسان دارد. برای اعتبار باید بین اینها یک همگونی برقرار کنیم.

2- ویژگی بعدی که مدیران نیاز به آن دارند، پاسخگو بودن است. 10 درصد از زندگی آن چیزی است که برای شما اتفاق میفتد، اما 90 درصد آن به ‌عکس‌العمل شما نسبت به اتفاقات بستگی دارد، اتفاقاتی که شاید آنها را رقم نزده باشیم. به یاد داشته باشید که همواره حق انتخاب با ما است. بنابراین بایستی در پاسخگو بودن پیشتاز باشیم.

3- نکته بعدی که اهمیت بسیار بالایی دارد این است که بایستی همواره در حال یادگیری باشیم. هیچ‌گاه به بهانه اینکه همه‌چیز را بلدیم دست رد به فرصت‌هایی که چیزی از آنها یاد می‌گیریم، نزنیم. باید سعی کنیم در هر لحظه نکته تازه¬ای بیاموزیم و این یکی از ویژگی‌های رهبران موفق است.
4- نکته آخر این پادکست مدیریتی آن است که باید قابل ‌اعتماد باشیم. به تعهداتی که قبلا داده‌ایم، پایبند باشیم. همین موضوع کفایت می‌کند تا ما فردی قابل‌ اعتماد باشیم. باید تلاش کرد همواره به آنچه گفته‌ایم، عمل کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه ماهان

شما میتوانید با درج نام و ایمیل خود، از آخرین مقالات، مطالب و اخبار مدرسه کسب و کار ماهان در ایمیل خود مطلع شوید.