مدرسه کسب و کار ماهان

کسب و کار شیرینی خانگی؛ آشنایی و معرفی ایده های کسب و کارهای شیرینی خانگی

کسب و کار شیرینی خانگی؛ آشنایی و معرفی ایده های کسب و کارهای شیرینی خانگی

فهرست مطلب

برای تبدیل مهارت های پخت و پز خود به یک تجارت پر رونق نیازی نیست که قدمی فراتر از آشپز خانه خود بگذارید.

کسب و کار شیرینی خانگی با یک ایده درست، اجرای دقیق، یافتن پایگاه مشتری مناسب و همچنین و مجوزهای مورد نیاز، می‌توانند مسیرهای تجاری سرگرم‌کننده و سودمندی باشند..

از کلوچه ها و نان‌ های خانگی گرفته تا خمیر پیتزای خانگی، پخت و پز خانگی به عنوان یک سرگرمی در طول همه‌گیری کرونا محبوبیت زیادی پیدا کرد.

شیرینی خانگی می‌تواند سرمایه‌گذاری‌ سرگرم‌کننده و موفقی باشد و یک مسیر مالکیت کسب‌وکار با احساس خوب، انعطاف‌پذیر و از نظر مالی سودآور که بسیاری از کارآفرینان آرزوی آن را دارند، را فراهم کنند.

 با توجه به طعم های بی پایان و تنوع مواد نامحدود، دستورالعمل ها و تم ها، تنها محدودیتی که در این عرصه وجود دارد، خلاقیت شماست.

کلاس های شیرینی پزی برای بچه ها

والدین همیشه به دنبال فعالیت های سرگرم کننده ای با هدف پرورش خلاقیت در کودکان خود هستند .

شیرینی پزی، فعالیتی است که این نیاز را برآورده می کند و ایجاد یک کسب و کار حول آموزش پخت به کودکان می تواند برای یک شیرینی پز کارآفرین رضایت بخش و سرگرم کننده باشد.

شما می‌ توانید یک برنامه حول یک موضوع مثلا خانواده دسرها تدوین کنید، سپس سر آشپزهای جوان را دور یک میز آشپزخانه مجهز گرد هم جمع کنید .

برای آن ها یک دستورالعمل با گام‌هایی آسان در نظر بگیرید که مفاهیم مهمی مانند خواندن دستور پخت، اندازه‌گیری دقیق مواد اولیه و علم مخلوط کردن و پخت  را شامل می شود.

بازاریابی خود را از کمپ های محلی، مراکز اجتماعی و کتابخانه ها آغاز کنید.

می توانید کلاس های خود را با ارسال پست در گروه های رسانه های اجتماعی محلی مرتبط و تبلیغات در وب سایت های محلی والدین محور تبلیغ کنید.

تحویل کلوچه

شیرینی‌های کمی وجود دارد که به اندازه کلوچه های تازه از فر بیرون آمده  محبوبیت جهانی داشته باشد.

طبق آمار کلوچه ها مهم‌ترین محصول تولید شده توسط ۸۹ % شیرینی پزی ها هستند.

می توانید منو را به یک یا دو کلوچه که امضای فردی شماست محدود کنید یا مجموعه ای از طعم های چرخشی ایجاد کنید.

شعاع تحویل کالا را تعیین کنید تا مشتریان محلی بتوانند کلوچه ها  را از طریق تماس تلفنی یا آنلاین محصولات شما را  برای خودشان و یا آشنایانشان سفارش دهند .

بسته‌بندی های خلاقانه داشته باشید، سپس با ارائه نمونه‌های رایگان به اینفلوئنسرهای محلی و کسانی که دنبال‌کنندگان رسانه‌های اجتماعی زیاد یا وفاداری دارند، سر و صدا ایجاد کنید..

همچنین می‌توانید در رویدادهای اجتماعی، جشنواره‌ها، نمایشگاه‌ها و بازارها فضایی را برای فروش محصولات خود اجاره کنید.

سینی های دسر

چاشنی به هنر تبدیل شده است و از ژامبون و پنیر فراتر رفته و وارد حوزه دسر شده است.

شیرینی‌هایی با چیدمان هنرمندانه و رنگارنگ، رسانه‌های اجتماعی را در هر تعطیلات و مناسبتی با تم های متنوع ، فرا گرفته‌اند.

برای شروع، به تخته های چوبی – تعداد زیادی از آن ها – در اندازه ها و اشکال مختلف و همچنین به انواع شیرینی های معمولی مانند کلوچه، دسر، مرنگ، کیک اسفنجی، دونات کوچک و مینی کاپ کیک نیاز دارید

از تخیل خود استفاده کنید تا آن ها را در دسته بندی های  سرگرم کننده و جالب قرار دهید. سپس سینی های خود را با انواع میوه ها و آبنبات و یا شکلات تزیین کنید.

رسانه‌های اجتماعی مکان مناسبی برای تبلیغ کارهای جذاب و هنرمندانه‌ی شیرینی‌پزی شما هستند.

 در اینستاگرام یک حساب ایجاد کنید و آثار خود را به طور منظم پست کنید.

سینی های دسر خود را به عنوان هدیه به مهمانی ها رویدادهای مختلف ببرید و بطور ارگانیک منتظر افزایش تعداد تقاضا برای محصول خود باشید.

هنگامی که به طور مداوم محتوا های خود را در وبلاگ شیرینی پزی خود پست می کنید، می توانید پیوندهای وابسته مرتبط با زمینه خود کاری خود ایجاد کنید.

همانطور که پایگاه مشتریان ثابتی از طریق دنبال کنندگان صفحه اینستاگرام و وبلاگ  خود ایجاد میکنید ، میتوانید گزینه های دیگری را برای درآمدزایی با Google AdSense، تبلیغات بنری و حمایت های مالی در نظر بگیرید.

وبلاگ شیرینی پزی

برای شیرینی پزی که عاشق نوشتن است یا نویسنده ای که عاشق شیرینی پزی است، وبلاگ نویسی می تواند بهترین های هر دو دنیا را برای شما فراهم کند.

وبلاگ شما می‌تواند با ارائه محتوایی که مرتباً از خلاقیت‌های خوشمزه پست می‌شود به خوانندگان شیفته شیرینی‌پزی، درآمدزایی کند.

با یک دستور العمل منحصربفرد و با امضا شروع کنید و برند خود را به عنوان یک متخصص با محتوای جذاب و تصاویری جذاب بسازید.

محتوای شما باید پخت و پز را هیجان انگیز، آسان برای پیگیری و سرگرم کننده کند.

 برند خود را بسازید، با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید و با تصاویر پشت صحنه، محتوای پویا و کپشن های سرگرم کننده در اینستاگرام تعامل را به حداکثر برسانید.

هنگامی که به طور مداوم محتوا را در وبلاگ شیرینی پزی خود پست می کنید، می توانید پیوندهای وابسته مرتبط با زمینه را برای کمک به افزایش درآمد ادغام کنید.

همانطور که مخاطبان ثابتی از طرفداران و دنبال کنندگان ایجاد می کنید، می توانید گزینه هایی برای درآمدزایی با تبلیغات بنری و حمایت های مالی محتوا را در نظر بگیرید.

کانال شیرینی پزی یوتیوب

اگر جلوی دوربین راحت هستید و می‌توانید بینندگان را از طریق یک دستور غذا با شیوه‌ای جذاب جذب و راهنمایی کنید، مخاطبان زیادی به دنبال مربیان غذای آنلاین هستند تا به آنها کمک کنند مهارت‌های آشپزی و پخت خود را ارتقا دهند.

داشتن کانال یوتیوب خود می تواند یک راه سرگرم کننده برای معرفی برند خود به مردم و کسب درآمد باشد.

با این حال، شما به چیزی بیشتر از دستور العمل های فوق العاده نیاز دارید.

همه چیز در مورد برنامه ریزی دقیق، ایجاد محیط مناسب و استفاده از هدیه دادن برای ارتباط با مخاطبان مشتاق است، به گونه ای که آن ها را نسبت به محصولات خود وفادار سازید.

هنگامی که از انواع بهترین روش‌ها، مانند سئو، برای ایجاد کانال خود و ایجاد بیننده درگیر استفاده کردید، می‌توانید به کسب درآمد از ویدیوهای خود با حمایت مالی و گرفتن تبلیغ از محصولات مرتبط فکر کنید.

پذیرایی دسر

دسرها اغلب جذاب ترین قسمت هر مهمانی هستند و بهترین دسرها هم هنرمندانه طراحی شده و هم خوشمزه هستند.

اگر اهل دکور و دسر هستید، می‌توانید با ارائه شیرینی‌های مرسوم و مورد علاقه مردم و ایجاد مناظر بوفه‌ای جذاب برای مهمانی‌ها، رویدادها و مناسبت‌های خاص، راه خود را برای ورود به کسب و کار شیرینی خانگی هموار کنید.

منویی از دسرها و بسته‌ها ایجاد کنید، مراحل پخت را انجام دهید، سپس میزهای متنوعی را برای عکاسی ترتیب دهید و شروع به ساختن یک وب‌سایت جذاب و حضور در رسانه‌های اجتماعی کنید.

برای ایجاد آگاهی و هیجان در مورد خدمات خود، با برنامه ریزان مهمانی، کافه ها ، فضاهای پذیرایی و سایر مکان های برگزاری رویداد تماس بگیرید.

تهیه گیفت های خوراکی

جشن‌ها، بزرگ و کوچک، اغلب با یک یادداشت شیرین به پایان می‌رسند و بسیاری از میزبانان می‌خواهند مهمانان خود را شگفت‌زده کنند و تأثیری ماندگار بر آن ها بگذارند.

خوراکی‌ برای مهمانی‌ها تبدیل به یکی از ضروری‌ترین موارد شده است، از عروسی گرفته تا جشن تولد و حتی رویدادهای اداری.

تم های سفارشی و هویت  منحصر به فرد راه‌هایی عالی برای متمایز کردن خود از رقبا در این بخشِ در حال رشد صنعت غذا هستند.

زیبا و هوشمندانه فکر کنید: مینی چورو، ماکارون، کیک عروسی کوچک، یا کیک ها آبنباتی جزو آیتم های جذاب این صنعت هستند..

سپس , یک بسته‌بندی کامل که با برند، وب سایت و دسته‌های اجتماعی شما تکمیل می‌شود، طراحی کنید که قابلیت استفاده تبلیغاتی برای کسب و کار شما را نیز داشته باشد.

شیرینی پزی سیار

شیرینی پزی سیار راهی عالی برای ارائه شیرینی‌های غیرقابل مقاومت و تازه و داغ به مشتریان در مکان‌های پرتردد مانند مجتمع‌های اداری، پردیس‌های دانشگاهی یا مراکز خرید است.

 همچنین یک گزینه پذیرایی منحصر به فرد برای میزبانان مهمانی است که می خواهند رویداد خود را با چیزی جدید، به یاد ماندنی کنند.

در حالی که آوردن محصولات پخته شده به توده‌ها می‌تواند معادل حجم بالاتری از فروش باشد، شیرینی پزی های سیار جزو استارت‌آپ‌های پرهزینه‌تر هستند.

شما باید روی یک خودرو سرمایه گذاری کنید و آن را تجهیز کنید تا نشان دهنده برند شما باشد. شما همچنین به تجهیزاتی برای پخت و نمایش دسرهای خود نیاز دارید.

البته مجوزهای مورد نیاز را فراموش نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

امتیاز دهی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *