ماهان و کمپ دوره رهبری، سفر خودشناسی

کمپ دوره رهبری، سفر خودشناسی

کمپ دوره رهبری، سفری از جنس ایجاد تعادل برای تلاش کردن و رها کردن، دست کشیدن از همه وابستگی های مادی و معنوی. زمانی که همه ی حادثه های زندگی پذیرفته شوند چه خوب و چه بد، درک روح و حقیقت زندگی آغاز می شود و خوشبختی از آن کسانی است که با آغوش باز پذیرای آن باشند.

مدرسه رهبری کسب و کار ماهان در راستای مسئولیت آموزشی و پژوهشی خود، برای اولین بار در ایران اقدام به برگزاری کمپ خودشناسی برای 50 نفر از شاخص ترین کارآفرینان و مدیران عالی رتبه کشور نموده است. کمپ دوره رهبری ، سفری 3 روزه به همراهی تیم حرفه ای روانشناسان (جناب آقای دکتر کمال محمدی و سرکار خانم دکتر حمیده نقیبی )، مربیان توسعه فردی و ذهن آگاهی (جناب آقای دکتر هادی زند، جناب آقای سعید بخشی و سرکار خانم نسرین عنایت مهر ) و منتور های مجرب عرصه کسب و کار به منظور ارزیابی شاخصه های بیستون رهبری طراحی و اجرا گردید.

کمپ خودشناسی دوره رهبری کسب و کار شامل کارگاه های متعدد با رویکرد خودشناسی و خودسازی و با هدف رهایی از وابستگی های ذهنی و زندگی در لحظه حال است که از کارگاه های برگزار شده می توان به “کارگاه ذهن آگاهی”، “کارگاه یوگا”، “کارگاه کمپ بقا در طبیعت” و “کارگاه خلق رویای مشترک” اشاره نمود که در ادامه به جزییات آن میپردازیم.

کمپ دوره رهبری، سفر خودشناسی در ماهان

 

کارگاه ذهن آگاهی

یکی از مشکلات اساسی افراد در کسب و کار ها درگیری ذهن  و افکار نسبت به مسائل  و مشغله های حرفه ای است. و غالبا تاثیر منفی این افکار آزار دهنده گریبان گیر زندگی  شخصی افراد می شود. ذهن آگاهی (Mindfulness) از جمله مهارت هایی است که در رسیدن به آرامش درونی، لذت بردن از لحظه حال، رهایی از نگرانی های آینده و حسرت های گذشته میتواند موثر واقع شود.

 

در مرحله طراحی کمپ مقرر گردید مکانی را انتخاب کنیم که دسترسی به تلفن، اینترنت و… نباشد تا کمی بیشتر از قبل به دنیای درونی و بیرونی خود توجه کنیم. از همین رو هدایت هیجانات و احساسات افراد از درون همین جمع و محیط صورت می گرفت. بعد از یک پیاده روی طولانی به ارتفاعات اولسبلنگاه و یک بازی هیجانی با محتوای رهبری، هیجانات و احساسات افراد به سطحی رسید که تاثیر استفاده از ذهن آگاهی کاملا بارز و آشکار بود. مدرس و مربی این کارگاه جناب آقای دکتر “هادی زند” بودند که احتمالا ایشان را با نام برند “آشتی با خود” می شناسید.

 

کارگاه یوگا

دنیای مدرن امروزی سبب دوگانگی روح و جسم انسان ها و جدایی آنها از طبیعت شده است. این فاصله موجب تعارضات درونی و بیرونی یک فرد با خود و محیط اطرافش می شود و فرصت شناخت از جایگاه خویشتن در هستی، و درک کامل خود از افراد را می گیرد. یوگا (Yoga) راهکاریست برای یکپارچه سازی و یگانگی این اجزا با یکدیگر جهت شناخت، کنترل و تسلط به ماهیت چیستی و چگونگی آنها. در این کارگاه تمرینات کششی، تنفسی و… یوگا به مربیگری سرکار خانم نسرین عنایت مهر به افراد آموزش داده شد.

کارگاه یوگا در بیزینس اسکول ماهان

 

کارگاه کمپ بقا در طبیعت

هدف از این کارگاه ارزیابی قدرت های چند گانه رهبری افراد در رویاریی با مشکلات و معضلات پیش رو در شرایط نامتعارف و غیر قابل پیش بینی بود. افراد به مربیگری و رهبری جناب آقای سعید بخشی در میانه شب به دل کوه زدند و با ترس هایشان مواجه شدند. آنها به چند تیم تقسیم شدند و قرار بر این شد شرایطی بحرانی را تصور کنند که با امکانات ابتدایی بتوانند تا سپیده دم  برای بقای خود بکوشد.

کارگاه کمپ بقا ی ماهان در طبیعت

 

کارگاه خلق رویای مشترک

تحقق رویای یک فرد به تنهایی دشوار و پیچیده است به ویژه زمانی که یک فرد در جایگاه رهبری قرار گیرد. در پایان کمپ خودشناسی افراد گرد هم آمدند تا رویای خویش را در این جمع پر انرژی مطرح کنند و به همراهی یکدیگر آینده را بهتر از آنچه که انتظار می رود رقم زنند.

کارگاه خلق رویای مشترک

 

تیم ارزیابی کمپ دوره رهبری

کمپ خودشناسی دوره رهبری کسب و کار بستری را فراهم نمود تا احساسات و هیجانات به دنبال آن افکار و ویژگی های رفتاری فردی و اجتماعی افراد، به دور از مشغله های فکری، فشارهای روانی ناشی از زندگی شخصی و حرفه ای، مورد ارزیابی قرار گیرد.

تیم ارزیابی کمپ دوره رهبری
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در print

دیدگاهتان را بنویسید

امتیاز دهی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.