رادیو کسب و کار - شاهین طبری در برنامه یک فنجان چای با طعم تجربه

رادیو کسب و کار – شاهین طبری در برنامه یک فنجان چای با طعم تجربه

فهرست مطالب

در رادیو کسب و کار چه می شنوید؟

موفقیت تا زمانی که مصداق عینی پیدا نکند، قابل ارائه و معرفی نیست، و مدرسه کسب و کار ماهان افتخار این را دارد که همیشه با ارائه نمونه های واقعی از اثرگذاری دانش مدیریت کسب و کار در زندگی حرفه ای افراد، تصویری از چشم انداز این موفقیت را به نمایش بگذارد.
در هر جلسه از رادیو کسب و کار، یک داستان واقعی را می شنویم. داستانی از یادگیری ها، شکست ها، فراز و فرودها، کار سخت شبانه روزی و… که ثمره شیرین آن در نهایت به راه اندازی، توسعه یا رشد یک کسب و کار منجر شده است. همراه با ما پای صحبت مهمانان ارجمند این برنامه بنشینید، خودتان را در موقعیت آنها قرار دهید و ببینید اگر شما بودید، چه تصمیماتی برای کسب و کار خودتان می گرفتید.

در این جلسه از برنامه مهمان ما شاهین طبری است؛ بنیان گذار و رئیس هیات مدیره شرکت چارگون و موسس شرکت پدیدار. حوزه کاری شاهین طبری تکنولوژی و کسب و کارهایی مرتبط با این حوزه است.
شرکت چارگون از سال 1377 آغاز به کار کرده و هدف آن، تولید نرم افزارهای تحت وب و سیستم یکپارچه سازی داده ها و اطلاعات و اتوماسیون اداری برای شرکت هاست. شرکت ها با خریداری این برنامه می توانند از بسیاری از هزینه ها از جمله ذخیره سازی شخصی اطلاعات، تامین سرور، ضرر ناشی از هک شدن اطلاعات و… جلوگیری کنند.
شاهین طبری 13 سال مدیر عامل چارگون بوده و در رادیو کسب و کار در مورد تجارب خود در این دوره می گوید؛ از چالش های خود به عنوان یک مدیر انفورماتیک و گردآوری تیمی جسور، خلاق و دغدغه مند که از حل مشکلات در شرایط بحرانی نترسد، تا تولد استارت آپ پدیدار از دل چارگون که هدف آن پرداختن به حوزه های مربوط به سلامتی از طریق اپلیکیشن های دیجیتالی تلفن همراه است.
او می گوید: «برای من آن سبک از زندگی محبوب است که نگویم در گذشته به این دستاوردها رسیده ام، بلکه احساس کنم آینده پیش روی من است.»
او به اهمیت کار تیمی در سازمان اشاره می کند و انسان های موفق در حوزه کسب و کار را کسانی می داند که «بتوانند در دنیا تغییر موثری ایجاد کنند.» به همین خاطر، شعار شرکت چارگون این طور تعریف شده است که: «کسب و کاری در ایران موفق است که بیشترین سهم در بهره وری سازمان های ایران را داشته باشد.» این شعار در مورد شرکت پدیدار هم صدق می کند؛ یعنی شرکتی که می خواهد بیشترین سهم را در حرکت به سمت سلامتی در میان مردم فارسی زبان داشته باشد.
شاهین طبری از تجربیات خود در مدیریت سازمان می گوید؛ از جمله طرح سازمان برای تامین سلامتی کارمندان خود از طریق برنامه ورزش همگانی. او روحیه پذیرش شکست، و عبور از شکست کارمندان خود را تحسین می کند.
شاهین طبری معتقد است در حوزه ساخت نرم افزار، کافی است 70 درصد منابع را به تولید برنامه و 30 درصد را به پشتیبانی اختصاص دهید. یک برنامه قوی با پشتیبانی عالی، بدون صرف هزینه ای برای تبلیغات خودش جای خودش را در میان مشتریان و مخاطبان باز می کند.
در پایان این گفت و گو، از اهمیت KPI ها برای سنجش بهره وری و کارآمدی بخش های مختلف یک سازمان و توسعه بخش CRM در سازمان حرف می زنیم. در نهایت اینکه، به گفته شاهین طبری امیدوار ماندن به ویژه در جامعه ای مانند ایران سخت است، اما برنده آن کسی است که بتواند امید خود را حفظ کند و به یادگیری ادامه دهد تا سرانجام راه درست خودش را پیدا کند.

رادیو کسب و کار یک کلاس انگیزه بخش برای کارآفرینان نوپاست و یا مدیرانی که می خواهند از تجربه دیگران استفاده کنند، بیشتر از آنچه خود آموخته اند از دیگران بیاموزند، و چیزی بیشتر از همتایان خود باشند.
مهمانان هر شب ما در رادیو کسب و کار، چهره های فعال در تجارت و اقتصاد و مدیریت هستند. کسانی که سابقه حضور در جایگاه ها و مشاغل مدیریتی و اجرایی را داشته اند یا تصمیم به راه اندازی کسب و کار جدیدی گرفته اند. تجربه ی آنها از مسائل و مشکلات مربوط به برندسازی و معرفی و توسعه برند شخصی، توسعه و معرفی محصولات و خدمات خود در بازارهای رقابتی و در کنار رقیبان باسابقه، ادامه بقای سازمانی و مواجهه با بحران های گوناگون به وسیله استراتژی های مدیریت بحران و سازگاری با شرایطِ در حال تحول، ناامید نشدن از شکست های پی در پی و تبدیل نقاط ضعف و تهدیدها به نقاط قوت و فرصت های عالی، از جمله مطالبی است که در هر مصاحبه عنوان و به آنها پرداخته می شود.
گوش دادن به ماجراهایی که هر کدام از مهمانان رادیو کسب و کار پشت سر گذاشته اند، برای دانش پذیران دوره های مدیریت و کسب و کار، مدیران و کارمندان سازمان ها و موسسان بنگاه های تجاری تازه تاسیس خالی از لطف نخواهد بود.

یک پاسخ

  1. چقدر صمیمانه و تاثیرگذار صحبت کردن
    من که کامل جلسه رو دیدم و استفاده کردم
    ممنون از این امکان که بصورت رایگان در اختیار ما قراردادید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه ماهان

شما میتوانید با درج نام و ایمیل خود، از آخرین مقالات، مطالب و اخبار مدرسه کسب و کار ماهان در ایمیل خود مطلع شوید.