یک فنجان چای با طعم تجربه با خانم سیده فاطمه مقیمی

با حضور سرکار خانم سیده فاطمه مقیمی

بنیانگذار”حمل و نقل بین المللی سدید بار”

 

يك فنجان چاي با طعم تجربه با حضور بانوي كارآفرين دکتر سيده فاطمه مقيمي دیروز مورخ 28 آذر ماه در مدرسه عالی كسب و كار ماهان برگزار شد.

«تجربه ، مهارت ايجاد مي كندء» ، اين جمله متعلق به يك كارآفرين است كه ٣٥ سال از عمر خود را در عرصه كارآفريني گذرانده و اكنون درجايگاهي ايستاده كه با داشتن چندين جايزه بين المللي و داخلي و كارنامه بسيار درخشان هنوز خود را فاتح قله هاي موفقيت ندانسته و اهداف عالي تري را براي آينده در سر مي پروراند.
سيده فاطمه مقيمي ، بانوي موفق و كارآفرين كشور ميهمان روز يكشنبه ٢٨ آذر برنامه يك فنجان چاي داغ با طعم تجربه به ميزباني مدرسه عالی کسب وکار ماهان در محل اين موسسه بود.
جناب مهندس هادي سياري ، رئيس مدرسه عالي كسب و كار ماهان در همين رابطه اظهار داشت: خانم سيده فاطمه مقيمي، عضو هيات رئيسه اتاق بازرگاني ، صنايع و معادن تهران ، رئيس شوراي بانوان بازرگان و همچنين مديرعامل شركت حمل و نقل ببن المللي سديد بار است كه در سال ٢٠١٢ موفق به دريافت جايزه بانوي كارآفرين برتر جهان اسلام از سوي بانك تو سعه اسلامي به دليل پيشگام بودن در توسعه شد و سال ٢٠١٦ به عنوان بانوي كارآفرين ، جايزه آسيا پاسيفيك ( كنفدراسيون اتاق هاي بازرگاني و صنعت آسيا و اقيانوسيه ) را از آن خود كرد.
مهندس سياري افزود: نگرش متفاوت ، نوآوري و جسارت خانم فاطمه مقيمي رمز موفقيت ايشان است.
وی در خصوص برگزاري اين سلسله نشست ها تاكيد كرد: هدف مدرسه عالي کسب و کار ماهان از برگزاري اين نشست ها آشنايي مديران با شيوه هاي مختلف كارآفريني بدون درنظرگرفتن تفكيك جنسيتي و نيز بررسي مشكلات و و قانون هاي زائد بر سر راه مديران و كارآفرينان ، تبادل تجربه و ارائه راه حل براي برداشتن موانع كارآفريني از طريق مصداق هاي عيني ، مي باشد.
سيده فاطمه مقيمي،كارآفرين برتر كشور در نشست يك فنجان چاي داغ با طعم تجربه كه در محل مدرسه عالی کسب و کار ماهان برگزار شد، اظهارداشت: من معتقد به تفكيك جنسيتي در انتخاب شغل نيستم ، هيچ شغلي به طور مطلق به مردان و يا زنان تعلق ندارد.
وي اين جمله كه بدون من شرايط سخت تر مي شود و كاري از پيش نمي رود پس بايد باشم تا كاري انجام بدهم را جمله كليدي خود عنوان كرد و گفت: جسارت، ريسك و نوآوري از اولوبت هاي كار آفريني است و باور خاص بودن و تصور كليدي دانستن خود براي گشايش مسير در كنار مديريت زمان، سرعت عمل، صبوري و مهارت مذاكره ، مهم ترين عوامل موفقيت يك كارآفرين است.
اين كارآفرين ، شكست را همان تجربه عنوان كرد و گفت:به عقيده من چادر را نه در كوهپايه كه بايد در نوك قله برپا كرد چون پيشرفت توقفي نداشته و هميشه ادامه دارد.
مقيمي با بيان اينكه نجات اقتصاد ايران دردست كارآفرينان است، تاكيد كرد : نگرش جامعه و دولت ها بايد به سمت نوآوري و پذيرش آن تغيير كند، در بخش هاي دولتي كه حركت لاك پشتي وجود دارد بايد مديران ديدگاه جهاني داشته باشند تا جامعه بتواند دوره گذار به سمت توسعه را به خوبي سپري كند.
مقيمي در بخش ديگري از سخنان خود بيان داشت: بارها در طول مسيرم به نقطه صفر رسيدم ولي هرگز آن را شكست تلقي نكرده و به راه خود ادامه دادم، يك كارآفرين هرگز شكست نمي خورد و موانع و مشكلات را تجربه مي داند و از آن مهارت ديگري خلق مي كند.
وي ضمن تشكر از مدرسه عالی کسب و کار ماهان براي ميزباني برنامه هايي از اين دست كه سبب تبادل تجربيات و اطلاعات بين مديران و كارآفرينان مي شود و با اطهار اميدواري نسبت به ادامه اين حركت شايسته ، به سوالات مديران حاضر در جلسه پاسخ داد و سخناني را درخصوص مراحل پيشرفت و موفقيت خود و حمايت هاي خانواده و اطرافيان ايراد نمود و از اين طريق تجربيات كارآفريني ٣٥ ساله خود را در اختيار آنان قرار داد.
گفتني است در پايان مراسم ، مدرسه عالی كسب و كار ماهان با تقديم هدايايي از سركار خانم فاطمه مقيمي ،بانوي كارآفرين برتر جهان اسلام قدرداني نمود.

اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در print

دیدگاهتان را بنویسید

امتیاز دهی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *