ماهان
مدرسه عالی کسب‌وکار ماهان

یک فنجان چای با طعم تجربه با بنیانگذار عطاویچ

فهرست مطالب

بنیانگذار عطاویچ مهمان برنامه یک فنجان چای با طعم تجربه

او در ابتداي كار با افت و خيزها و چالش هاي فراواني روبرو بود كه با كمك و همراهي مادر و پشتكار بالاخره توانست آرزوي خود را كه ايجاد يك برند غذايي معتبر بود ، تحقق بخشد.
عطا قطبي ، مالك برند عطاويچ، با دارا بودن حدود ٣٥ شعبه در سراسر كشور ، ميهمان ويژه «يك فنجان چاي با طعم تجربه» يكشنبه ١٢ دي ماه مدرسه عالي كسب و كار ماهان بود.
قطبي از سال هاي ٨٣ تا ٨٦ به عنوان دوران آغاز به كار و معرفي عطاوبچ ، نام برد و در خصوص مشكلات پيش روي خود اظهار داشت: از همان ابتداي راه اندازي عطاويچ كه فروشمان روي ٣٠٠ و ٦٠٠ هزار تومان بود من به فكر ايجاد برندي شبيه مك دونالد بودم كه متاسفانه با بدهي ٤٠ ميليون توماني مواجه شدم ولي با استفاده از تجربيات مادرم و تنظيم چرخه درآمد – هزينه اي توسط وي توانستم نه تنها بدهي هاي خود را پرداخت بلكه دو شعبه ديگر از عطاويچ هم در تهران افتتاح كنم.
وي كه پس از اشاره به نام مادر خود و تاكيد مجري برنامه مبني بر وجود بك زن دانا پشت مردان موفق، با تشويق حضار مواجه شده بود،اضافه كرد: به طور همزمان در آشپزخانه و به عنوان پيك هم كار مي كردم كه دوباره با ورشكستگي و بدهي مواجه شدم ولي دوباره موانع را برداشته و باتلاش فراوان فروش خود را كه به دليل ورشكستگي به شعبه مرزداران منحصر شده بود ، افزايش داده و باز موفق به ابجاد چندين شعبه ديگر در تهران شدم.

اين كارآفرين در بخشي از سخنان خود به نقش بي بديل مدرسه عالي كسب و كار ماهان در موفقيتش اشاره كرد و گفت: از سال ٨٨ كه با ماهاني ها آشنا شدم و در كلاس هاي مديريتي اين مجموعه شركت كردم ؛ با كمك اساتيد برجسته مدرسه كسب و كار ماهان نظير جناب آقاي باستاني، تحولات بزرگي را در عطاويچ از جمله تغيير اسامي ، رنگ ها، سيستم مديريتي ،منابع انساني ، آمرزش و بازرسي محسوس و نامحسوس و…. ايجاد كرديم كه نهايتا منجر به بالا رفتن فروش محصولات عطاوبچ از سال ٨٨ به بعد شد

 

مالك برند عطاويچ نقش آموزش هاي مديريتي مدرسه ماهان را در ابقاي فروش باقاعده در عطاويچ بسيار مرثر دانسته و با بيان اينكه ما به دنبال افزايش رفتار سازماني در عطاويچ بوده و از سيستم هاي جهاني استفاده مي كنيم در خصوص چشم انداز عطاويچ تصريح كرد: ما به دنبال رقابت با مك دونالد و kFC هستيم و در همين راستا در استانبول تركيه با يك فود كورت قرارداد بستم و شعبه اي از عطاويچ را در آنجا افتتاح كرده ام.
قطبي با اشاره به اينكه مديران عطاويچ براي مهارت آموزي به مدرسه عالي كسب و كار ماهان مراجعه مي كنند ، گفت: نگاه بنده، مدیران ارشد و صاحبان نمایندگی برند عطاویچ در کسب و کار همواره برد – برد بوده است و همین نگاه منجر به رشد و توسعه بالای اقتصادی برای صاحبان نمایندگی برند عطاویچ شده است ، در واقع استراتژی عطاویچ در اعطای نمایندگی، تمرکز بیشتر بر کیفیت ارائه خدمات به مشتریان است نه کمیت.
مالك اين برند معتبر ، دلیل جایگاه امروز عطاویچ را توجه سیستم مدیریتی این برند به استحکام زیرساخت‌‎های مدیریتی می‌داند و معتقد است: پیاده‌سازی استانداردهای مدیریت کیفیت، استانداردهای مدیریت بهداشت، طراحی شيوه طبخ محصولات عطاویچ، طراحی تبلیغات ، پیاده‌سازي استاندارد رفتار پرسنل عطاویچ، تحقیقات بازار دوره‌ای و منظم، پیاده‌سازی سیستم تضمین کیفیت، پیاده سازی سیستم یکپارچه نرم‌افزاری شعب، پیاده‌سازی سیستم صدای مشتری و پیاده‌سازی سیستم مدیریت ارتباط با مشتری از مسايل مورد توجه در حوزه مدیریتی این برند است.
وي درباره نقش سيستم، ابتكار و نوآوري در عطاويچ , تاكيد كرد: اين سه مقوله بسيار در سازمان ما مهم است و هركس كه روند رسيدن محصول را بهينه كند مشمول تشويق و پاداش مي شود و ما نيز به دنبال يكدست كردن همه شعبه هاي مجموعه هستيم كه البته كار بسيار سختي است.
اين مدير كارآفرين افزود: در بازار رقابتي فعلي با توجه به افزايش دانش و تكنولوژي هم مي توان با سرمايه كم كار كرد و بازار گنجايش همه برندها را دارد به شرط اينكه رقابت سالمي با يكديگر داشته باشند و همچنين رقابت باعث ديده شدن و تلاش بيشتر و نتيجه بهتر خواهد شد.
به گفته وي تحريم ها هيج تاثيري در روند كار وي نداشته و كارآفرين نبايد مشكلات شخصي خود را به حساب تورم بگذارد.
قطبي در ادامه به حضار و مديران دانش آموخته و در حال آموزش مدرسه ماهان توصيه كرد: براي كساني كه قصد آغاز كاري را دارد شكست بايد تجربه و هر زمین خوردني مقدمه پيروزي و در واقع دليلي براي رسيدن به هدف اصلي باشد.

قطبي ضمن تاكيد بر دنبال كردن يك شغل و پرهيز از اين شاخه به آن شاخه پريدن، به حضار توصيه كرد: كار فكري و تلاش توام با يادگيري در موفقيت مهم است ، به عنوان مثال من پيش از آشنايي با ماهان بدون حساب و كتاب شعبه ها را واگذارمي كردم ولي اكنون با تجربه و مهارتي كه كسب كردم با تحقيقات بازار و با دقت و بررسي همه جوانب ، شعبه اي را واگذار و با افتتاح مي كنم.
مالك برند عطاويچ در پايان ضمن تشكر از مدرسه عالي كسب و كار ماهان درخصوص بازاريابي و تبليغات برند عطاويچ بيان داشت: ما قصد فعال كردن كلوپ هواداران در سايت عطاويچ و نيز افزايش تبليغات در فضاي مجازي را داريم تا از اين طريق بتوانيم از پيشنهادات و انتقادات مشتريان كه صاحبان و حاميان اصلي اين برند هستند، استفاده بهينه ببريم.
گفتني است در پايان برنامه يك فنجان چاي داغ از عطا قطبي به عنوان كارآفرين برتر دانش آموخته ماهان با تقديم هدايايي تقدير به عمل آمد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *