یک فنجان چای با طعم تجربه با حضور مهدی عارفی داریانی بنیانگذار یاران دریان

فهرست مطالب

با حضور مهدی عارفی داریانی بنیانگذار یاران دریان

1 اسفند ماه 1395 ، مدرسه عالي كسب و كار ماهان به روال يكشنبه ها ميهماني ديگري با حضور يك كارآفرين از سرزمين عزيزمان ايران برگزار كرد.

جناب آقای مهدی عارفی دریان ، مدیرعامل فروشگاه های زنجیره ای یاران دریان مهمان این هفته دورهمی مدرسه عالی کسب و کارماهان بود .

سخت کوشی عامل موفقیت دریانی ها
ما نسل سوم آقایان (دریانی های مهاجر) هستیم. از ۶۰ سال قبل دریانی ها در تهران قدمت دارند. دریانی ها فعال، کوشا و خونگرم هستند. شاید روابط عمومی که در محل کار دارند را در منزل نداشته باشند. برقراری رابطه گرم با مشتری یکی از دلایل اصلی موفقیت دریانی هاست. بزرگ ترین موضوع اما عشق به کار است. می گویند چرا آذری ها می توانند این کار به ظاهر ساده را انجام دهند، چرا سایر هموطنان نمی توانند این شغل را مثل آذری ها انجام دهند؟ جواب اینجاست که از ساعت ۶ صبح تا ۱۲ شب یکسره کار می کنند، تلاش می کنند و پشتکار دارند و از همه مهم تر اتحاد زیادی دارند. خیلی از جوانانی که در شهر ما به یک سنی می رسند و برای کار به تهران می آیند، به سرعت به فروشگاه های همشهری های خود در تهران می روند و در آنجا مشغول می شوند. پس از مدتی که به یک رشد نسبی می رسند، با کمک همان فامیل خود یک مغازه جداگانه باز می کنند.

 


ماجرای اجاره مغازه با جنس دریانی ها چیست؟
کسی که سوپر مارکت اجاره می کند، طبیعتا جنس هم لازم دارد، به همین دلیل مغازه ای را که اجاره می دهند، اقلام ریز را با لحاظ کردن تاریخ مصرف (مدت باقی مانده) محاسبه می کنند و پرداخت می کنند. پول اجاره را هم باید حساب کنند.

اجناس معمولاچقدر ارزش دارند؟
مثال می زنم، یک مغازه صد متری، لااقل ۱۰۰ تا ۱۲۰ میلیون تومان باید جنس داشته باشد، خب، مغازه دار نمی تواند این را حراج کند، عقلانی نیز نیست. بنابراین به متقاضی اجاره یا خرید مغازه واگذار می کند.

در حال حاضر یاران دریان 180 شعبه در ایران دارد ، ما توانستیم با سیستم جامع مالی میزان درآمد فروش را در خزانه اصلی مدیریت کرده و از سراسر ایران کلیه فروش ها در این سیستم جمع آوری شده و احتمال خطای آن تقریبا 0 است.

 

گفتني است در انتهاي دور همي «يك فنجان چاي با طعم تجربه» مدرسه عالي كسب و كار ماهان هدايايي به رسم ياد بود به مهدی عارفی داریان تقديم شد.

یک پاسخ

  1. سلام وقت شمابه خیرونیکی حقیرسعیداسدی هستم قصدفروش تولیدات غذائی خودبه برادران دریانی رادارم چه طورمیتوانم باایشان ارتباط بگیرم؟
    سپاسگزارخواهم بود که این حقیررامورده لطف وتفقدخودقراردهیدواین حقیرراراهنمائی بفرمائیدباتشکرازلطف شما🙏🌹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه ماهان

شما میتوانید با درج نام و ایمیل خود، از آخرین مقالات، مطالب و اخبار مدرسه کسب و کار ماهان در ایمیل خود مطلع شوید.