دوره رهبری کسب‌وکار (پرورش رهبران آوانگارد در کسب‌وکار)

جهان امروز جهانی  نامطمئن، مبهم، متغیر و همراه با پیچیدگی و عدم قطعیت است. کسب‌وکارها در چنین محیطی نیاز به رهبرانی ساختارشکن دارند که نه تنها به تغییرات پاسخ سریع، چابک و سازگار دهند؛ بلکه بتوانند خود عامل تغییرات بنیادین و اساسی در اکوسیستم کسب‌وکار باشند.

اگر رهبری را یک هنر بدانیم، می‌توان رهبران الهام‌بخش و اثرگذاری را که هنجارهای پذیرفته شده در کسب‌وکار را به چالش می‌کشانند و طلایه‌دار تغییرات در کسب‌وکار هستند را رهبران آوانگارد دانست. رهبران آوانگارد اغلب بانی جنبش‌ها و ترندهای نوین در کسب‌وکار هستند. آن‌ها با نوآوری و پذیرش ریسک‌های ناشی از آن، مرزهای اکوسیستم کسب‌وکار را جابجا می‌کنند.

مخاطبین دوره

مدیران عالی بیش از ۶۹ درصد دانش‌پذیران ماهان را تشکیل می‌دهند

اهداف یادگیری دوره

 • خود را بشناسید و از طریق تقویت خود آگاهی، تمرین پذیرش و انعطاف‌پذیری کنید.
 • با توجه به بافتار کسب‌وکارتان، چشم‌انداز و هویت سازمان خود را خلق کنید.
 • اطمینان حاصل کنید که سازمان شما قابلیت‌های کلیدی لازم جهت تحقق اهداف و چشم‌انداز را دارد.
 • محیطی خلق کنید که بهترین‌ها را برای تیم شما به ارمغان می‌آورد.
 • فرهنگ سازمانی خود را به یک فرهنگ نوآور تبدیل کنید.
 • سازمان خود را با تغییرات محیطی انطباق دهید و سازگاری را تقویت کنید.
 • سبک رهبری خدمتگزار را برای تاثیر گذاری بر جامعه اتخاذ کنید.

شناسنامه دوره

 • زبان برگزاری دوره: فارسی
 • شیوه برگزاری دوره: حضوری
 • مرکز برگزار کننده دوره: ماهان
 • نوع دوره: پاره وقت
 • طول دوره: 6 ماه حداقل و 12 ماه حداکثر
 • مرکز اعطا کننده گواهینامه: ماهان
 • تعداد ساعات کل دوره: ۱۸۷ ساعت

نقش های رهبری

دوره رهبری کسب وکار ماهان

رهبر به عنوان یک انسان اصیل

دوره رهبری کسب وکار سازمان

رهبر به عنوان فانوس دریایی

رهبر به عنوان آرشیتکت

رهبر به عنوان یک الهام بخش

رهبر به عنوان عامل تغییر

معرفی دوره و سرفصل‌ها

اساتید ارائه‌دهنده، صرفا بعضی از اساتید حاضر در دوره هستند.

پخش ویدیو

شرایط ورود به دوره رهبری آوانگارد

 • سابقه اجرایی مدیریت عامل در سازمان‌ها حداقل ۷ سال

 • بررسی و تایید رزومه اجرایی

 • پذیرش در مصاحبه ورودی

متدولوژی یادگیری دوره

دریافت کتابچه نیمرخ فردی

ماهان به منظور ارتقای دانش رهبری رهجویان در دوره رهبری آوانگارد ماهان سعی در جذب اساتید بین المللی و دارای سبک رهبری آوانگارد داشته است، رهبری آوانگارد ماهان سفر تحولی برای رهبری سازمان ها است. 

دوره رهبری کسب وکار ماهان

سخنرانی های تعاملی به همراه کارگاههای عملی

در طی دوره رهجویان از تدریس اساتیدی که خود سابقه اجرایی مدیریت دارند با سبک تدریس تعاملی و اجرای کارگاههای عملی بهره مند خواهند بود . در این دوره از برترین و مجرب ترین اساتید ماهان بهره خواهید گرفت. 

چالش رهبری

هر یک از ماژول های ارائه شده در طول دوره  با یک تمرین و پروژه فردی شخص را به چالش اجرا ی آموخته های خویش دعوت می کند . همچنین رهجویان می بایست در جلساتی خاص نسبت به ارائه پروژه های فردی اقدام نمایند و اموخته های خود را به محک بگذارند . انجام این تمرین ها و پروژه ها برای رهجویان الزامی می باشد .

مربی گری اجرایی

رهجویان دوره با شرکت در جلسات فردی کوچینگ و یا روانشناسی  از طریق  گفتگوهای کوچینگی و یا در صورت لزوم روان درمانی امکان تحلیل گری فردی و رشد شخصی را  خواهند داشت .برای هر رهجو امکان شرکت تا 4 جلسه فردی مهیا می باشد .

کیس استادی

کیس استادی یکی از روش های معتبر و عمیق  یادگیری در سطوح ارشد اجرایی است که مخاطبین با مطالعه و تحلیل کیس های آموزشی به تقویت مهارتهای تصمیم گیری و حل مسئله خواهند پرداخت .رهجویان دوره امکان شرکت در 3 جلسه رسمی کیس استادی ، کیس اسکول ماهان را خواهند داشت . 

منتورینگ

در طی این دوره رهجویان در طی جلسات گروهی  از تجربه برتر رهبران الهام بخش ایرانی بهره خواهند گرفت . 

بوت کمپ

در طی دوره رهجویان به همراه سایر مدیران عامل و ارشد اجرایی که به نوعی عضو شبکه رهبری ماهان هستند در 2 بوت کمپ 2 روزه با هدف ارزیابی و  تمرین مهارتهای نرم رهبری از طریق انجام بازی های گروهی   و تعمق درونی شرکت داده خواهند شد .

جلسات روانشناسی رهبری

در دوره رهبری آوانگارد ماهان جلسات روانشناسی برای تعالی و خلق یک رهبر آوانگارد از لحاظ روانشناسی تحلیل و بررسی می شوند، که برای رهبری سازمان خود آماده شوند.

بازی های رهبری

هر یک از ماژول های دوره با ارائه یک بازی رهبری مرتبط با هدف یادگیری دوره به رهجویان کمک می کند تا بتوانند مهارتهای فردی خود را برای هدایت یک تیم شناسایی و تقویت کنند. بازی یک تکنیک منحصر به فرد یادگیری مهارتهای رهبری است که منجر می گردد با شبیه سازی محیط واقعی خود و هم تیم هایی خود را به چالش بکشاند .

آینه وجود

عنوان دورهمی است که توسط جامعه رهجویان دوره‌های رهبری ماهان به صورت ماهانه برگزار و اداره می گردد. این دورهمی ماهانه جامعه ای از رهبران را ایجاد می کند که در حال ایجاد تغییرات مثبت در  خود ، در تیم های کاری خود ، کسب و کار خود و به ویژه در جامعه هستند .اعضای فعال در این دورهمی هر یک از رهجویان  الهام بخش و تاثیر گذار دوره های رهبری است که به دنبال اثرگذاری و خلق مشترک و بهبود اکوسیستم کسب و کار ها هستند .ماهان در این مسیر تنها یک تسهیلگر است و اطمینان حاصل می کند که هر بار بعد از هر دورهمی یک دلیل ارزشمند برای با هم ماندن خلق می کنیم .<br>

اهم  موضوعات  دورهمی های آیینه وجود  به شرح زیر می باشد که طبق تقویم زمانی مشخصی ارائه می گردد:

 • توسعه شبکه ارتباطی رهبران به منظور ایجاد فرصت های همکاری و خلق ارزش مشترک
 • انتقال تجربه توسط منتورهای شناخته شده رهبری کسب و کار در ایران
 • بیان داستان رهبری و نقطعه عطف رهبری هر یک از رهجویان
 • بازی های رهبری
 • خلق پروژه های مشترک رهبری با رویکرد خدمت به  جامعه با هدف پرورش رهبران خدمتگزار
 • تماشای فیلم با موضوعات رهبری و تحلیل آن توسط تسهیلگر و یا هر یک از رهجویان
 • طبیعت گردی باهدف ذهن آگاهی
 • الهام گرفتن از اسطوره ها و چهره های ماندگار
 • گذری به تاریخ و جامعه شناسی ایران جهت تقویت هوش زمینه ای رهبران

تجربه فارغ‌التحصیلان ارزش‌آفرین ماهانی

فرم درخواست مشاوره تخصصی

فرم دریافت مشاوره و پذیرش دوره

فرم درخواست مشاوره تخصصی

اساتید دوره رهبری آوانگارد ماهان

گالری تصاویر دوره رهبری

دوره رهبری کسب‌وکار

دوره‌های رهبری کسب‌وکار، ممکن است مفاهیم مختلفی از جمله اصول اساسی کسب‌وکار مانند مسائل مالی، ساختاری، سازمانی و حقوقی و همچنین مهارت‌های عمومی مانند روش‌های ارتباطی و تحقیق را شامل شوند. با اینکه دوره‌های رهبری کسب‌وکار ممکن است از نظر سرفصل‌ها و محتوای دوره متفاوت باشند؛ اما اغلب مجموعه‌ای از مهارت‌ها را آموزش می‌دهند. به علاوه، این دوره‌ها می‌توانند روانشناسی سازمانی، رفتارها و نگرش‌های کارکنان، انگیزه، تیم‌سازی، ارزیابی عملکرد و تنوع در محیط کار را پوشش دهد.

دوره رهبری کسب وکار ماهان 

دوره رهبری کسب وکار (leadership) ماهان یکی از برجسته ترین دوره های رهبری کسب وکار در ایران است، که با بهرگیریی از اساتید بین المللی در دوره رهبری کسب وکار به  رهجویان رهبری کسب وکار چشم انداز جدیدی خواهد داد همچنین دوره رهبری کسب وکار ماهان شامل 7 هدف اصلی است ک شامل :

 1. خود را بشناسید و از طریق تقویت خود آگاهی، تمرین پذیرش و انعطاف‌پذیری کنید.
 2. با توجه به بافتار کسب‌وکارتان، چشم‌انداز و هویت سازمان خود را خلق کنید.
 3. اطمینان حاصل کنید که سازمان شما قابلیت‌های کلیدی لازم جهت تحقق اهداف و چشم‌انداز را دارد.
 4. محیطی خلق کنید که بهترین‌ها را برای تیم شما به ارمغان می‌آورد.
 5. فرهنگ سازمانی خود را به یک فرهنگ نوآور تبدیل کنید.
 6. سازمان خود را با تغییرات محیطی انطباق دهید و سازگاری را تقویت کنید.
 7. سبک رهبری خدمتگزار را برای تاثیر گذاری بر جامعه اتخاذ کنید.

دوره رهبری کسب وکار مناسب چه کسانی است ؟

 1. مدیران عامل 
 2. کارآفرینان 

متدولوژی‌های یادگیری دوره رهبری کسب وکار

یکی از اصلی ترین دلیل برتری دوره رهبری کسب وکار مهان با سایر دوره ها متدولوژی یادگیریی دوره رهبری کسب وکار ماهان است که شامل 10 مدل یادگیریی است که شرح زیر است :

1_سخنرانی های تعاملی به همراه کارگاههای عملی

در طی دوره رهجویان از تدریس اساتیدی که خود سابقه اجرایی مدیریت دارند با سبک تدریس تعاملی و اجرای کارگاههای عملی بهره مند خواهند بود . در این دوره از برترین و مجرب ترین اساتید ماهان بهره خواهید گرفت. 

2_ چالش رهبری 

هر یک از ماژول های ارائه شده در طول دوره  با یک تمرین و پروژه فردی شخص را به چالش اجرا ی آموخته های خویش دعوت می کند . همچنین رهجویان می بایست در جلساتی خاص نسبت به ارائه پروژه های فردی اقدام نمایند و اموخته های خود را به محک بگذارند . انجام این تمرین ها و پروژه ها برای رهجویان الزامی می باشد.

3_مربیگری اجرایی 

رهجویان دوره با شرکت در جلسات فردی کوچینگ و یا روانشناسی  از طریق  گفتگوهای کوچینگی و یا در صورت لزوم روان درمانی امکان تحلیل گری فردی و رشد شخصی را  خواهند داشت .برای هر رهجو امکان شرکت تا 4 جلسه فردی مهیا می باشد.

4_کیس استادی 

کیس استادی یکی از روش های معتبر و عمیق  یادگیری در سطوح ارشد اجرایی است که مخاطبین با مطالعه و تحلیل کیس های آموزشی به تقویت مهارتهای تصمیم گیری و حل مسئله خواهند پرداخت .رهجویان دوره امکان شرکت در 3 جلسه رسمی کیس استادی ، کیس اسکول ماهان را خواهند داشت. 

5_منتورینگ

در طی این دوره رهجویان در طی جلسات گروهی  از تجربه برتر رهبران الهام بخش ایرانی بهره خواهند گرفت. 

6_ بوت کمپ 

در طی دوره رهجویان به همراه سایر مدیران عامل و ارشد اجرایی که به نوعی عضو شبکه رهبری ماهان هستند در 2 بوت کمپ 2 روزه با هدف ارزیابی و  تمرین مهارتهای نرم رهبری از طریق انجام بازی های گروهی   و تعمق درونی شرکت داده خواهند شد .

7_جلسات روانشناسی رهبری 

در دوره رهبری آوانگارد ماهان جلسات روانشناسی برای تعالی و خلق یک رهبر آوانگارد از لحاظ روانشناسی تحلیل و بررسی می شوند، که برای رهبری سازمان خود آماده شوند

8_بازی های رهبری

هر یک از ماژول های دوره با ارائه یک بازی رهبری مرتبط با هدف یادگیری دوره به رهجویان کمک می کند تا بتوانند مهارتهای فردی خود را برای هدایت یک تیم شناسایی و تقویت کنند. بازی یک تکنیک منحصر به فرد یادگیری مهارتهای رهبری است که منجر می گردد با شبیه سازی محیط واقعی خود و هم تیم هایی خود را به چالش بکشاند.

9_دریافت کتابچه نیمرخ فردی

ماهان به منظور ارتقای دانش رهبری رهجویان در دوره رهبری آوانگارد ماهان سعی در جذب اساتید بین المللی و دارای سبک رهبری آوانگارد داشته است، رهبری آوانگارد ماهان سفر تحولی برای رهبری سازمان ها است. 

10_ آینه وجود 

عنوان دورهمی است که توسط جامعه رهجویان دوره‌های رهبری ماهان به صورت ماهانه برگزار و اداره می گردد. این دورهمی ماهانه جامعه ای از رهبران را ایجاد می کند که در حال ایجاد تغییرات مثبت در  خود ، در تیم های کاری خود ، کسب و کار خود و به ویژه در جامعه هستند .اعضای فعال در این دورهمی هر یک از رهجویان  الهام بخش و تاثیر گذار دوره های رهبری است که به دنبال اثرگذاری و خلق مشترک و بهبود اکوسیستم کسب و کار ها هستند .ماهان در این مسیر تنها یک تسهیلگر است و اطمینان حاصل می کند که هر بار بعد از هر دورهمی یک دلیل ارزشمند برای با هم ماندن خلق می کنیم.

اهم  موضوعات  دورهمی های آیینه وجود  به شرح زیر می باشد که طبق تقویم زمانی مشخصی ارائه می گردد:

 • توسعه شبکه ارتباطی رهبران به منظور ایجاد فرصت های همکاری و خلق ارزش مشترک
 • انتقال تجربه توسط منتورهای شناخته شده رهبری کسب و کار در ایران
 • بیان داستان رهبری و نقطعه عطف رهبری هر یک از رهجویان
 • بازی های رهبری
 • خلق پروژه های مشترک رهبری با رویکرد خدمت به  جامعه با هدف پرورش رهبران خدمتگزار
 • تماشای فیلم با موضوعات رهبری و تحلیل آن توسط تسهیلگر و یا هر یک از رهجویان
 • طبیعت گردی باهدف ذهن آگاهی
 • الهام گرفتن از اسطوره ها و چهره های ماندگار
 • گذری به تاریخ و جامعه شناسی ایران جهت تقویت هوش زمینه ای رهبران
 

طول دوره رهبری کسب وکار 

طول دوره رهبری کسب و کار ماهان حداقل 6 ماه و حداکثر 12 ماه است، که جمعا 187 ساعت در مدرسه عالی کسب وکار ماهان برگزار می گردد.

بهترین دوره رهبری کسب وکار ایران 

طبق نظرسنجی های به عمل آماده مدرسه عالی کسب وکار ماهان با بیش از 250 استاید بین المللی کسب وکار جزوهاولین برگزار کننده های برتر دوره رهبری سازمان در ایران است که با متدولوژی برگفته از تجربه و نیاز رهبران آینده کسب وکار دوره رهبری کسب وکار ماهان را طراحی و خلق کرده است.

دوره رهبری کسب و کار